Vaňková Kristýna

(přezdívka ¨Kristý, Kikuš, Tulka, Týnka¨ /na profilech ¨Chriss¨/ ve fitku (neoblíbená ) ¨Mini žena¨ )

Motto: Kdyby to bylo jednoduché, dělal by to každý.

VÝŠKA: 154cm

VÁHA: soutěžní – 43,5 kg/ offseason – 46 kg
ROČNÍK: 1992, znamení Vodnář
BYDLIŠTĚ: Most/ČR
PŮSOBIŠTĚ: Fitness při CVČ Most
OSOBNÍ COACH A TRENÉR: Martin Novotný

FITNESS SPARING (od základů cvičení, přes rady, tréninkovou a vzájemnou přípravnou podporu až po přátelství): Lůca Jakešová

BIKINI COACH (přes základy pózování, potřebné info, motivaci, rady až po finální postavení na pódium): Kačka Fantová


Mé jméno je Kristýna Vaňková a na podzim 2015 jsem si poprvé zkusila pohárovou soutěž a to v kategorii nejmenších bikinek - do 164cm  (i tak je pro mě tato nejnižší kategorie trochu ¨high level¨
).

Sportu všech možných druhů jsem se věnovala celý život. Začínala jsem jako mažoretka, ale brzy jsem přešla k malinko živějšímu koníčku a to k tancování konkrétně Disco Dance. Tancovala jsem na vrcholové úrovni v Beethoven D.C. Chomutov a na tyto úžasné roky nedám dopustit. Posbírali jsme s týmem spousty medailí jak na MČR, ME a i MS. V taneční škole jsem trávila veškerý volný čas - stejně tak jako teď investuji vše do fitness.

Jsem blázen do náušnic a vždy mám po ruce jelení lůj. Miluji sushi, mám velké problémy odolat čokoládové zmrzlině, ale bílkové omelety (v přípravě) mohu jíst denně na všechny možné způsoby. V mobilu mám téměř veškerou paměť zabranou fotkami, z 95% to jsou fotky jídla, zbytek pak selfie. Byla jsem závislá na čoko lupínkách z Lidlu a o mléku ani nemluvím. Nejlépe mi padnou dětské velikosti a v H&M to zpravidla ani nebývá ta největší.

Mé další zájmy jsou vaření/pečení/kuchtění, což souvisí s mým životním stylem a bikini životem. Strava je opravdu na prvním místě a mě baví si upravovat a zpříjemňovat i ty ¨nejhorší¨ dietní dny krátce před soutěží. Vymýšlet zdravé, ale zároveň chutné. Čerstvě jsem dokončila kurz sportovní výživy a sestavování jídelníčku pro sportovce, pokračuji v dalším vzdělání tímto směrem a ráda bych se tomu věnovala v budoucnu více.

Jinak jsem vystudovaný zubní technik, takže zuby jsou první, co zkoumám. Další vášní je cestování a poznávání cizích kultur.

 

BIKINKA ZAČÍNÁ
I když jsem opravdu celý život aktivně sportovala, moje postava ¨dokonalᨠnikdy nebyla. Stále jsem si procházela různými dietami a styly stravování. V létě 2013 jsem přestala konzumovat lepek a veškeré výrobky z bílé mouky. Postupně jsem se začala více zajímat o zdravou stravu, ve které jsem se našla.

V červnu 2014 jsem pak odjela do Dánska, kde si téměř všichni opravdu poctivě hlídají celkové zdraví a formu (aneb od 0 do 100 všichni ve fitku). A tak jsem také začala navštěvovat místní fitness a poslechla rady trenérů typu: „Vykašli se na kardio a začni zvedat váhy!“ A tak jsem začala. Po příjezdu zpět do ČR jsem si našla práci ve fitku a začala tam i cvičit. Sama jsem se v tom ale plácala a chtěla jsem vidět větší výsledky a rychleji. K tomu mi pomohla trenérka a  bodyfitneska Lůca Jakešová, se kterou jsem se seznámila a skamarádila. Dovedla mě ¨ukázat¨ svému osobnímu trenérovi a bylo! Jedna schůzka, promenáda v plavkách a rázem jsem měla trenéra, hned druhý den makala a cílem se staly kondiční soutěže v Bikini Fitness.

Moje první příprava byla opravdu krátká. Začala nevinně, koncem června 2015 a za pouhé 3 měsíce makání s trenérem a dodržování pevného stravování jsem stála na pódiu pohárové soutěže v Čelákovicích…

Důvod mých začátků byl zkusit si, co dokáži se svým tělem udělat za tak krátký čas, zda budou za 3 měsíce vidět změny, jestli mě tento směr/životní styl bude bavit a budu chtít pokračovat dál. Výsledky se dostavily, já začala být spokojená se svým tělem a pro posbírání zkušeností se z krátké přípravy vyklubala hned první pohárovka a troufám si říci, se slušným výkonem - hezké 4. místo.

 

REŽIM/TRÉNINKY/STRAVA

Trenér je základ a já jsem šťastná, že tím mým je skvělý člověk, osobní coach, státní trenér Martin Novotný. Vždy mě nakopne dál a motivuje k vyššímu výkonu a to nemusí říkat ani slovíčko. Na naše tréninky se vždy těším, i když vím, že mě sedře z kůže (no někdy se nechce, ale jen výjimečně ). Stravu a skladbu tréninků tedy nechávám zcela na něm a jen poslušně makám a poslouchám, co mi radí, protože vím, že ví, co dělá.  Jen jemu mohu poděkovat za to, kam jsem se tak rychle dostala.

ANO!, tento sport chce spousty vůle, síly a odříkání. Musí Vás bavit navařovat si a připravovat jídlo do krabiček, pokud zrovna máte celodenní šichtu, nebo chcete vyjet s přítelem na výlet. Fitness je prý časově nejnáročnější sport a já už poznala, že to tak opravdu bude. Pokud nejste zrovna ve fitku, jste v kuchyni a připravujete jídlo.

Fitness, zdravá strava a bikini celkově mě chytili za srdíčko a stali mým životem. Je to životní styl a ten Vás musí bavit, jinak se daleko nedostanete. A tenhle styl života žiju a doslova ho žeru..


ÚSPĚCHY

4. místo Grand Prix Čelákovice - podzim 2015


Momentálně jsem v přípravě na další soutěžní sezónu, na kterou se moc těším. Pokud chcete sledovat moji cestu za větším progresem a dalšími výzvami, můžete jak na Instagramu, tak na mé FanPage na FCB.
Najdete zde spousty receptů, fotek, tipů a motivace pro každý den.

 

FB: Zdravě s Chriss_lifestyle https://www.facebook.com/chrisslifestyle
IG: chriss_lifestyle
https://instagram.com/chriss_lifestyle/
E-mail: vanka.kristy@gmail.com


KEEP CALM and EAT, TRAIN, LOVE, SLEEP and REPEAT!“

Úspěchy

4. místo Grand Prix Čelákovice - podzim 2015

domafitusndishehttps://artofmake-up.com/onefit