B i k i n i F a c e

Č e r v e n  2 0 1 9  -  S i m o n a  B a b i c o v á

1. Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

2. Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Šport a pohyb ma baví či bavil tak povediac celý život. Venovala som sa rôznym aktivitám či na škole alebo vo voľnom čase. Cestu k fitness som objavila až v období kedy som sa rozhodla zmeniť svoj výzor či vzhľad postavy. Ako každá mladá slečna v tínedžerských rokoch som sa chcela páčiť a takpovediac som chcela odbúrať aj svoj vnútorný „stress“ či diskonfort zo svojho vzhľadu. Je viac menej než zrejmé, že ak ste spokojný so sebou samým, či po fyzickej alebo psychickej stránke máte viac menej vyhraté. Budujete v sebe dávku sebareflexie či sebalásky k sebe samému a to potom šírite do okolitého sveta – šírite lásku, pozitivizmus a predovšetkým energiu.

3. Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

To koľko hodín trávim v posilňovni záleží vždy od aktuálneho stavu, v ktorom sa nachádzam, či je to obdobie v predsúťažnej príprave alebo je to mimosezónne obdobie. Počas súťažného obdobia trávim vo fitku cca 6 dní v týždni, kde každý tréning trvá cca 1,5-2hod spolu s kardiom. V offseason sú to cca 4 dni v týždni.

4. Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Na túto otázku sa vyjadriť neviem, pretože každý svojim spôsobom či je ľahší a či ťažší je špecifický a aj v prípade ak som sa s ním nevedela na začiatku stotožniť vždy som novému cviku dala šancu, avšak som to musela najprv stráviť. Hlavne vtedy, keď v začiatkoch ešte neviete ako daný cvik správne odtrénovať. Jeden z nich bol napríklad tzv. „Sissi Drep“ – teraz ho zbožňujem.

5. Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

Ťažko povedať, ja samú seba ani nereprezentujem ako „fitnessku“ skôr ako dievča, ktoré robí tento šport srdcom a s odhodlaním robiť ho poriadne na 210%.

6. Jak často hřešíš a čím?

Mám rada dobré a predovšetkým kvalitné jedlo. Som takpovediac „foodlover“, ktorý si vyberie jednoduchšie a zdravšie varianty pokrmov namiesto smažáčika či presladených cukroviniek. Takže pre mňa je „hriech“ to, keď si pochutnám na niečom inom ako obvykle.

7. Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Pocit vyhorenia, že by som chcela skončiť s cvičením myslím, že nikdy nebol a ani nebude. Ja tento šport milujem. Skôr boli myšlienky, že hodím na škripec súťaženie.

8. Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Myslím, že každý ma svoju superkompenzáciu individuálnu a ani ja nie som výnimkou. Hlavnú úlohu u každého zohráva hra so soľou, vodou, bielkovinami či sacharidmi. Každý máme nejaké to svoje know how a nikdy to nie je to isté, vždy záleží od okolnosti a až v závere človek vie, akú taktiku zvolí.

9. Co děláš ve volném čase?

Vo voľnom čase sa snažím venovať hlavne rodine, priateľom či rôznym aktivitám počas aktuálneho ročného obdobia.

10. Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Začnem tým čo mi vzalo. Vzalo mi len to, čo pravdepodobne nebolo až natoľko plnohodnotné v mojom živote, aby tam aj ostalo. Na oplátku mi však tento šport oveľa viac dal ako vzal. Naplnil ma rešpektom, trpezlivosťou, vytrvalosťou, disciplínou a sebareflexiou.

11. Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Asi všetko to, čo bežné ženy robia pre svoj pôvabný vzhľad. Nie je to len o tom, že sa chceme páčiť opačnému pohlaviu a okoliu, ale predovšetkým, že sa chceme páčiť sebe samým.

12. Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

To, že každý môj neúspech ma vždy posunie ďalej určiť si nové priority či výzvy a snažiť sa ich naplniť.

13. Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. Bodyfitness?

Áno, úvahy nad zmenou boli hlavne túto poslednú sezónu, kedy som musela rozlúsknuť otázku či súťaženie ako bikinifitnees je pre mňa tou správou voľbou, alebo mám zmeniť kategóriu na bodyfitness či wellnessfitness. Po nečakane úspešnom výsledku zo súťaže Diamond Cup Budapešť 2019, kde som skončila na 2. mieste v kat. do 169cm, viem, že som sa rozhodla správne a nechystám sa meniť kategóriu.

14. Kdo je Tvým vzorem?

Zo slovenskej scény bola od prvopočiatku mojim vzorom Karin Antovská a Olivia Pohánková. Čo sa týka zo zahraničnej scény, tam sledujem Anitu Herberg, Marinu Mocanu, Yanu Smith Kuznetsovu či Elizavet Mukminovu.

15. Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?

Áno mám, ale stačila by mi úplne jedna ruka na ich spočítanie, aj to by som neobsiahla všetkých 5 prstov.

16. Jaké máš plány do budoucna?

Budúcnosť je stále viac menej než otvorená. Ešte som neukončila jarnú sezónu, poslednú súťaž absolvujem v Ostrave na Diamond Cupe a až v priebehu nasledujúceho obdobia sa rozhodnem, kde bude smerovať moja budúcnosť.

17. Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Tvrdohlavosť, cieľavedomosť, vytrvalosť a hlavne optimizmus.

18. Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

Dievčatá, vsaďte na svoje pocity, myšlienky či inštinkty a nedajte sa ovplyvniť davom ľudí. Náučne načúvajte konštruktívnu kritiku a snažte sa z neúspechu predovšetkým ťažiť na dosiahnutie úspechu. Naplňte s rozumom svoje sny. „Keď niečo naozaj chceš, celý vesmír sa spojí, aby si to dosiahol.“ – Paulo Coelho

K v ě t e n  2 0 1 9  -  V e r o n i k a  S v o b o d o v á

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

Od dětství jsem se věnovala různým sportům, ale vždy jen rekreačně. Ke cvičení ve fitku mě přivedl můj přítel už někdy v 16-ti letech. Zpočátku se jednalo spíše o takové plácání s činkami. Vlastně mě to nikdy moc nebavilo, protože jsem na sobě nepozorovala žádné výsledky a celé mi to připadalo hrozně nudné. Teprve před čtyřmi lety, když jsem listovala časopisem Muscle&Fitness mě napadlo, že bych mohla zkusit přípravu na závody. Ambice jsem neměla žádné, chtěla jsem se přiblížit postavou holčinám co jsem tam viděla a vzhledem k tomu, že jsem nikdy neměla pevnou vůli, věděla jsem, že s trenérem a vidinou závodů by to mohlo klapnout:)

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?

Záleží na tom, v jaké fázi přípravy se zrovna nacházím. Před závody jsem ve fitku v podstatě denně ať už jedu silové tréninky, které trvají cca hodinu podle daných partií, kardio (další hodina) a v tom nejlepším případě obojí:) Pokud pak zapojím ještě protahování, případně pózování jsem na třech hodinách jak nic. Mimo sezónu si pak dopřávám více regenerace, cvičím tak 4x v týdnu, převážně silové tréninky a podle chuti a potřeby zařadím nějaké to kardio.

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

Je pravda, že jeden cvik opravdu nemusím, a to je hacken dřep, ale vadí mi jenom v té naší mučírně. Nevím, s trenérem Martinem Novotným je to prostě nějaký těžší :D

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

Vlastně ani nevím. Každopádně už jsou všichni zvyklí, že se buď připravuji na závody, anebo hřeším po nich:) Já naopak vnímám takové dva tábory, ty co se mě ptají, na jaké závody se aktuálně připravuji a ty co mi říkají, že už bych toho měla nechat a založit rodinu. Já se nebráním ničemu:)

Jak často hřešíš a čím?

Zase záleží na fázi přípravy. Pokud jsem po závodech a do dalších mám dost času, jídlo vyloženě neřeším. Užívám si, že nemusím mít naplánované jídlo na celý den o jeho skladbě ani nemluvím:) Největší problém mám samozřejmě se sladkým všeobecně. Bohužel nejsem zrovna z těch fitnessek co se dokáží udržovat ve formě po celý rok, jídlo mám ráda a pokud můžu tak si ho i dám. Na druhou stranu, když už vím, že je potřeba držet se striktně plánu, tak se ho držím.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Často. To zná, ale asi každý. Když přijde hlad, do toho musíte zvládat těžké tréninky, případně hodiny kardia… Navíc přesně v téhle chvíli Vám třeba hodně lidí říká, ať se na to vykašlete, že z toho stejně nic nemáte. To jsou takové ty jednodenní zkraty, nakonec ale vždycky dojdu k tomu, že se závodů vzdát nedokážu, maximálně vynechám sezónu (v nejhorším případě), odpočinu si a jedu zase na novo.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

To je různé, příprava od přípravy. Byly i závody, kdy superkompenzace neproběhla vůbec.

Co děláš ve volném čase?

S přítelem hodně koukáme na filmy nebo seriály ať už doma nebo v kině. Miluji výlety, ty mě nabíjí asi nejvíc, když můžu poznávat nová místa a nejlépe se u toho dobře najíst. Také ráda čtu, ale čím jsem starší, tím dřív u knížky usínám:D No a samozřejmě si užívám procházky s naším buldočkem, pokud se mu chce zrovna chodit.

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Co mi vzalo? Peníze :D. Tak to prostě je, když chcete něco dělat pořádně a to mám ještě tu výhodu, že mě v tomhle ohledu dost podporují rodiče. Pak je potřeba si uvědomit, že pokud opravdu chcete vidět výsledky, musíte tomu věnovat téměř veškerý volný čas.

Víc mi to určitě dalo. Teď nemluvím o nějakém úspěchu na závodech to je samozřejmě hodně příjemné, ale závodění vás změní. Tedy pokud jste opravdu sportovec a není to celé jen pozlátko na sociální sítě. V přípravě si mnohdy sáhnete na dno ať fyzicky, tak psychicky. Poznáte, jací lidé okolo vás opravdu jsou a všeho si tak nějak víc vážíte.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Ty nejběžnější věci, kadeřnice, manikúra občas si zajdu na kosmetiku a masáž. V tomhle směru mám určitě velké rezervy, ale vždycky najdu něco důležitějšího na práci. Bohužel neumím moc odpočívat.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Když se budeme bavit o vzhledu, mám ráda svoje vlasy, hlavně proto že jsou moje a ploché břicho to je taky moje:D Jinak asi to, že umím dřít.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

Vůbec ani na chvíli.

Kdo je Tvým vzorem?

Žádný vzor nemám, ale obdivuji Nikol Raszykovou. Pro mě opravdová profi závodnice.

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

Hodně holek mi přirostlo k srdci hlavně ze závodů ve Španělsku, bohužel se teď už moc nevídáme. Většina z nich už nezávodí nebo si dává pauzu a přeci jenom jsou z různých koutů republiky. 

Jaké máš plány do budoucna?

Momentálně nic neplánuji. Kvůli dlouhodobější nemoci jsem musela zrušit přípravu na jarní sezónu a

teď se snažím pomalu najet do režimu. Jestli půjdu na podzim na závody tak bych se chtěla zúčastnit

nominace na Mistrovství Světa. To zatím ale předbíhám.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Nejsem si jistá, když jsem se zeptala kolegyně v práci, řekla, ať napíšu – CHUŤ K JÍDLU:D

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

Ať se obrní trpělivostí. Fitness styl celkově je běh na delší trať a spousta lidí v dnešní době očekává

úspěch na první soutěži. Samozřejmě základem je trenér, netroufám si hodnotit kdo je dobrý a kdo

špatný tak jako tak by vám měl někdo udat směr a vy sami časem zjistíte, zda se někam posouváte či

nikoli. Je však potřeba si tím projít. Každému vyhovuje něco jiného a na každého působí něco jiného.

Základem ale vždycky budete vy sami, to jak moc chcete něčeho dosáhnout. Trenér je od toho, aby

vám pomohl a poradil s tím, co nevíte, neumíte. Ta největší práce je však na vás.

Veroniko, děkuji ti za rozhovor a přeji mnoho zdraví a úspěchů nejen ve sportovních cílích, ale stejně tak ve tvém osobním životě!

B ř e z e n  2 0 1 9  -  M i ch a e l a  K a n u š č á k o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?.

K cvičeniu som mala blízko odjakživa. Cvičila som už od základnej školy, síce len doma a

príležitostne, ale pohyb ako taký som mala rada vždy. Pravidelnejšie a systematicky som trénovať

začala keď som sa osamostatnila, začala si sama variť a teda som už viac prihliadala aj na tú

stravu a mala nejaký ten pracovný režim a priateľa ( dnes už manžela ), pre ktorého bolo cvičenie

taktež hobby.

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?.

Vo fitku trávim veľa hodín takmer denno denne keďže je to aj moja práca a nie len hobby. Ale čo

sa mojich tréningov týka, tak to závisí od fázy v ktorej sa nachádzam, tzn či sa jedná snaží sa o off

seanson alebo predsúťažné obdobie, podľa toho akú mám formu a aktuálny cieľ. Momentálne

mám tréning päť krát týždenne a trvá cca hodinu štyridsať minút keďže zaradzujem aj "kardio".

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

Na túto otázku ťažko odpovedať, pretože cviky ktoré sú pre mňa najnáročnejšie no zároveň mi

najviac zaberajú a pozorujem vďaka ich zaradeniu najlepší svalový rozvoj milujem no zároveň

nenávidím :D. Ale nemať rád nejaký cvik absolútne nesmie znamenať vynechávať ho ak je

vyhovujúci vzhľadom na moje ciele.

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

Na to neviem odpovedať. Som ale nesmierne rada že ma okolie ako fitnessku vôbec vníma a že tú

nálepku mám. Nie ako bikini fitnessku, ale ako fitnessku ako takú, ktorá sa tomu dlhodobo venuje,

rozvíja sa v tomto smere, vzdeláva a snaží sa čosi plnohodnotné posúvať ďalej.

Jak často hřešíš a čím?

To opäť závisí od aktuálneho obdobia. Ak sa jedná o predsúťažné obdobie tak tam sa snažím

"zhrešiť" ozaj čo najzriedkavejšie a ísť na sto percent. ( Tým ale nemyslím, že fičím len na prsiach

na vode, ryži a bielkach. Mám na mysli svoj režim ktorý som si stanovila ). Ak som ale v off

seanson, tak jednoducho na sebe naďalej makám, zdravo a vyvážene sa stravujem, pretože mi to

tak vyhovuje a keď mám na niečo chuť pomimo toho tak si to občas jednoduho doprajem, bez

výčitiek. A najčastejšie sú to sladkosti, čokoláda, ale aj také typické slovenské jedlá ako halušky a

kto by nemiloval pizzu ? :-)

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Jasné že bola. A prichádza pravidelne najmä v prípravách keď už telo deficit pociťuje, je unavené,

občas to nejde tak ako by sme si to predstavovali a aj napriek snahe to "stojí"... Vtedy by som sa

na to najradšej vykašľala, prejedla sa a vykašľala na tréning. A viete čo? Občas sa v takých

chvíľach aj najem a idem ďalej. Mám vybudovanú disciplínu, no občas nieje na škodu telo

počúvnuť, no to sa nedá vždy. Je potrebné vedieť kedy je to už cez a je treba byť na seba proste

prísnejší.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

To je opäť veľmi individuálne a za každým je tam čosi iné podľa aktuálnej formy, situácie apod...

Co děláš ve volném čase?

Vo voľnom čase najmä cvičím, hýbem sa, čítam, stretávam sa s priateľmi či rodinou, idem

niekam na výlet, ideálne do prírody alebo niekam zrelaxovať

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Fitness ako taký mi len mnoho dal. Naučil ma cieľavedomosti, disciplíne, dal mi sebavedomie,

spokojnosť, prácu ktorú robím a ktorú milujem, zdravie, mnohých priateľov s ktorými ma spojil

tento koníček. A či mi niečo vzal ? Fitness životný štýl ako taký mi nevzal nič, ale súťaženie mi

úprimne berie trošku z môjho spoločenského života ktorý mám veľmi rada, keďže už keď som v

dlhodobej príprave tak nemám chuť chodiť niekam do reštiky kde mi vonia jedlo, prípadne ísť na

návštevu kde sa prehýbajú stoly rôznymi dobrotami apod.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Hm... Asi také bežné ženské veci ako návšteva kozmetičky, kaderníčky, nechtárky,... Ale

každopádne sa snažím pre seba robiť najmä to, že veci, ktoré na sebe zmeniť nemôžem, respektíve

môžem len chirurgicky sa snažím prijať, mať ich rada a brať ich ako súčasť seba :-). Nechcem na

sebe za každú cenu meniť všetko čo sa dá...

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Neviem či je otázka zameraná na zovňajšok alebo naopak... Až na nejaké detaily som spokojná so

svojou postavou, pretože pracujem na tom, aby som spokojná bola. Samozrejme sú nejaké veci

ktoré by som zmenila – ideálne keby už taká ostala bez akéhokoľvek obmedzovania v jedení :D.

Páči sa mi na mne najmä cieľavedmosť, chuť napredovať...

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

Mala som asi takých desať minút kedy som sa zamyslela nad kategóriou wellness fitness a to

najmä kvôli mojim výraznejším stehnám a zadku, na ktorých ak by som ináč pracovala tak by pre

túto kategóriu vhodné boli. Ale hneď som si položila otázku, či by sa mi to páčilo aj mimo

súťažnej prípavy kedy by spodná časť tela pôsobila až veľmi mohutne na môj vkus a s tým by

som sa asi nestotožnila. Kategória bikinifitness mi úplne sedí. Páči sa mi tá ženskosť, symetria, je

to tak "akurát" v príprave ale aj mimo prípravy s nejakým percentom tuku navyše ak to človek

neprešvihne.

Kdo je Tvým vzorem?

Mojim vzorom bola od začiatku najmä Sabina Pleváková, keďže práve rozhovor s ňou moju

pozornosť upriamil na túto kategóriu a na myšlienku že to skúsim. Páči sa mi, že je dlhodobo na

scéne, napreduje, rozumie tomu čo robí a berie to s ľahkosťou.

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

Áno mám. Ako svoju kamarátku si dovolým označiť práve Sabínu Plevákovú, ktorá mi neraz

pomohla a poradila, máme z pár súťaži krásne zážitky a taktiež Julku Melíšovú s ktorou sme často

v kontakte. Z tejto sféru sú práve oni dve také "najbližšie" ale samozrejme mám aj iné kamarátstva

ktoré som vďaka tomuto športu získala, ale nekontaktujeme sa tak často.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

To by vedel posúdiť skôr niekto iný :-)

Jaké máš plány do budoucna?

Moje plány sú stále rovnaké – robiť to pre seba a s radosťou, ale najmä učiť sa, napredovať, ísť

vpred a nezastavovať :-) a odovzdávať to tak ďalej svojim terajším aj budúcim klientkám.

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

Najmä nech to nikto nerobí len kvôli samotnému súťaženiu a nálepke bikinifitness ! To je strašne
slabá a povrchná motivácia. Nech sa nenechajú odradiť jednym, dvomi ani tromi či viacerými
neúspechmi, nech makajú a napredujú nie mesiac dva pred súťažou ale nech využívajú ten celý
čas a priestor ktorý k posunu majú a to celý rok, najmä v offseanson. Nech sa učia a vzdelávajú,
nech vedia prečo robia v príprave to čo robia a spoznávajú tak čo im sedí, čo nie, vďaka čomu sa
posúvajú a čo ich naopak brzdí....

Miško, děkujeme ti za rozhovor a přejeme mnoho zdraví a úspěchů nejen ve sportu, ale i v osobním životě!

Osobní profil závodnice zde

L e d e n    2 0 1 9  -  V e r o n i k a  Z e m a n o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?.

Můj začátek cvičení přišel v době, kdy jsem chtěla shodit přebytečná kila. Měla jsem totiž asi 80kg a tenkrát mi to dala najevo babička, díky které jsem zjistila, že cvičení naprosto miluji. Takže hlavně díky rodině jsem dnes tam, kde jsem:)

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?.

Jelikož ve fitku i pracuji, trávím v něm i hodně času. Pokud necvičím sama, cvičí moji klienti. Nicméně ve fitku jsem každý všední den, a stejně tak většinou jsou i mé tréninky. Na svém tréninku trávím většinou hodinu, pokud nemám ještě cardio, které přidávám hlavě v přípravě před závody.

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

Musím říct, že asi nemám úplně neoblíbené a oblíbené cviky, spíš jde o skladbu tréninku a aktuální náladu. Mám dny, kdy miluji těžké a dlouhé tréninky, kdy vás to úplně zničí, a stejně tak jsou dny, kdy vystřihnu spoustu supersetů a za 35 minut mám hotovo. Nicméně nejvíce cvičenou partií jsou určitě nohy a zadek. Moc ráda ale cvičím i ramena a záda.

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

Za dobu, co se fitness věnuji, se lidé tak vytřídili, že už to asi každému přijde normální. Samozřejmě, že ze začátku hlavně rodina úplně nechápe jak vás to může bavit, a dodnes občas slyším, jestli to mám vůbec za potřebí se takto trápit. Pro mě je to vášeň a sebekontrola, kterou neustále posilujete. A tím, že jsem denně ve fitku s lidmi, co cvičí tohle všichni chápou.

Jak často hřešíš a čím?

Hřešení u mě záleží hodně na období, v kterém zrovna jsem. Pokud jde o tzv. "offseason" dopřávám si sem tam něco i denně ale většina jídla za den tak jako tak je kvalitnějšího charakteru. Už jsem na to zvyklá. Pokud jde o přípravu před závody, nějaký ten cheat je většinou jednou za 3-4 týdny záleží "zda si to zasloužím" :)

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Fitness a bikini mě tak baví, že se toho neumím vzdát. Maximálně mám dny, kdy si nechám pauzu bez tréninku a fitka a za chvíli chci stejně zpět a zas cvičit. Vyhořelost většinou řeším změnou tréninku, který normálně nejezdím, případně jiný sparing.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Předsoutěžní superkompenzace je u mě nejspíš podobná jako u většiny....kouzlíte s příjmem vody, sacharidy i třeba solí.

Co děláš ve volném čase?

Volný čas většinou trávím po boku svého dlouholetého přítele. Máme rádi kromě fitness filmy a dobré jídlo. Takže nás potkáte třeba v kině, v nějaké dobré restauraci samotné nebo s přáteli a nebo na nějakém výletě mimo Prahu.

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Fitness mi rozhodně dalo disciplínu, odhodlanost a kontrolu sama nad sebou. Stejně jako mi to spoustu lidí vzalo, tak zároveň i dalo. Vždy budou lidé, kteří toto nikdy nepochopí, neuznají a otočí se zády pro vaší změnu života. Ale na druhé straně jsou zas ti, co to chápou a uvítají vás mezi sebou s otevřenou náručí. Vše má své pro a proti. Díky závodění mám i svého sponzora Size and Symmetry, díky nimž teď mohu zvládat přípravu a závody mnohem snáz.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Jelikož jsou bikiny o vzhledu dřív nebo později vás to stejně postihne a začnete se zajímat víc o vzhled. :) Proto i mě v nedávné době lidi mohli vidět ve videu od Perfect Clinic, kde podstupuji plastiku nosu. A stejně asi jako každá druhá si ráda zajdu na kosmetiku, či řasy nebo nehty.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Nejradši mám na sobě asi tu striktnost a odhodlání. Co se týká vzhledu, tak asi typ postavy, který hodně lidí vnímá jako štíhlý, i když pro mne mnohdy úplně není :D Na druhou stranu, zas mi déle trvá než naberu něco na svalech.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

Přesto, že se mi velmi svaly líbí, do jiné kategorie bych nepřestoupila. Bikini jsou hodně o kráse lehkého osvalení a u toho chci také zůstat, nejsem ani typ co by nabral do dalších kategorií. Přesto se třeba na wellnesky dívám s chutí a zájmem.

Kdo je Tvým vzorem?

Nevím, jestli mám vůbec konkrétní vzor, spíše vzhlížím k určitým bikinám a fitnesskám, které mě inspirují. Od nás je to určitě dvojka s kterou jsem i trénovala - Olivie Pohanková a Adél Storzerová. Ze zahraničí například Nataly Lugovskikh, Yana Kuznetsová nebo třeba Jen Ronzitti a Anita Herbert.

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

 Ze závodů mám samozřejmě své oblíbenkyně, které zůstanou kamarádkami na delší dobu, a s kterými se vidím vždy velmi ráda. Ať už je to na závodech, ve fitku nebo v soukromém životě. Stejně tak i z fitka mám své  kamarádky, které dokonce začly posléze také závodit.

Jaké máš plány do budoucna?

Do budoucna mám v plánu si osahat profi úroveň závodů, vyzkoušet si jaké to bude a určitě i vybojovat, co nejlepší umístění.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Těžko říct, čím jsem charakteristická. Ale říká se o mě, že jsem velký motivátor, dříč a často se směju:-)

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

Určitě doporučuji nespěchat, dát si na čas a budovat kvalitní hmotu. Nebojte se investovat, toto není sport, v kterém by se vyplatilo šetřit. Ideálně se svěřte pod zkušenou závodnici a nechte si od ní poradit, není to žádný důkaz slabosti ba naopak jistota. Určitě bych si nenechala radit od člověka co prošel jedny závody a hned ví vše, ne nadarmo i já tenkrát šla za těmi nejlepšími a nejzkušenějšími. No a pak už jen pevnou vůli, a hodně síly a štěstí.

Verun, děkujeme ti za rozhovor a přejeme mnoho zdraví a úspěchů nejen ve sportu, ale i v osobním životě!

Osobní profil závodnice zde

P r o s i n e c    2 0 1 8  -  J i t k a  B r o ď á k o v á

- ABSOLUTNÍ VÍTĚZKA GP OSTRAVA 2018

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?.

Ke sportu jako takovému mě přivedli moji rodiče, kteří oba hodně sportují. Posilovat jsem začala díky

svému dnes již manželovi, který mě s fitness seznámil, věnoval se mi a tento sport mně zůstal dosnes.

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?.

Záleží na tom, v jakém období přípravy se nacházím. Zpravidla cvičím 5 dnů v týdnu, ke konci přípravy

jsem v posilovně i 6x do týdne. Délka tréninku se rovněž odvíjí od samotné přípravy, zda zařazuji do

tréninku kardio či nikoliv, průměrná doba tréninku je hodina denně.

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

Nejraději cvičím nohy, ramena a záda. Pokud mám zvolit cvik, který ráda nemám, pak je to mrtvý tah :-)

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

Okolí mě vnímá pořád stejně, nezměnil na tom nic úspěch v soutěžích. Mí blízcí, známí a kolegové v

práci vědí, že jsem příznivcem tohoto sportu a dosavadní úspěchy mně přejí.

Jak často hřešíš a čím?

To zaleží, v které fázi přípravy se aktuálně nacházím. Před závody striktně dodržuji jídelníček od svého

trenéra, pokud jsem v off season, pak někdy neodolám pizze nebo dvojce bílého.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Určitě ne. Posilování se věnuji roky, je to součást mého života, neberu to jako dočasnou aktivitu. Když

nastane překážka, která mně brání cvičit, ať už zdravotní stav nebo pracovní vytíženost, kdy se pár

dnů nedostanu do fitka, nejsem ve své kůži.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Předsoutěžní superkompentazce jako taková vůbec neprobíhá. Můj trenér Tom Vykydal tvrdí, že

nejsem kulturista, tudíž je pro mě cukrování nesmysl. Jemu já věřím, neboť ví, co dělá, tomuto sportu

opravdu rozumí, proto ho poslouchám a zatím se mně všechny jeho rady vyplatily:-)

Co děláš ve volném čase?

Vzhledem k tomu, že jsem maminkou dvou malých dětí, pak se ve volném čase věnuji své rodině.

Navíc máme celkem temperamentního psa, takže o zábavu mám postaráno.

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Fitness mi přineslo do mého života samé pozitivní věci. Naučila jsem se poslouchat své tělo. Dále mi

fitness přidalo na disciplíně, posilnilo moji vůli, a hlavně jsem poznala spousty nových lidí, především

Tomáše Vykydala, mého trenéra, kterého dnes již považuji za svého kamaráda, a kterého si nesmírně

vážím pro to, jak dobrý člověk je. Dále jsem měla čest poznat se s Pavlínou Štouračovou, kterou

rovněž obdivuji za její působení ve fitness scéně, která se rovněž stala mým blízkým člověkem, a která

mi v mých začátcích velmi pomáhá, ať už radami z oblasti fitness, tak v přípravách na závody, jako je

pózování, make-up a další věci kolem soutěží a také Markétu Pítrovou, která mě v úplném začátku

inspirovala, díky které jsem se rozhodla závodit, rovněž mě předala cenné rady z oblasti fitness a také

mě pomohla se připravit na závody, čehož si moc vážím, stejně jako její permanentní podpory při

mých závodech. Takové lidi nepotkáte běžně, a za to vděčím právě fitness.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Asi jako každá jiná žena si ráda dopřeji kosmetiku, úpravu nehtů či kadeřnické služby.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Já jsem hodně sebekritický člověk, takže je pro mě těžké odpovědět:-)

Pokud musím vybrat, myslím,

že fitness mi pomohlo k vyformování pěkné postavy.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

Neuvažovala. Kategorie Bikini fitness se mi vždy líbila zejména svou ženskostí a rozhodně mám

v plánu zůstat u ní.

Kdo je Tvým vzorem?

Asi bych zde měla nebo mohla jmenovat známé fitnessky, nicméně mým vzorem je můj trenér Tom

Vykydal. Je to cílevědomý člověk, dříč a velmi mě svým přístupem k fitness inspiruje.

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

Ano mám, již zmíněnou Pavlínu Štouračovou, se kterou jsme se poznaly během mé první přípravy.

Pája je již zkušenou závodnicí, a vážím si jejich rad, které vychází ze zkušeností načerpaných

z minulých soutěžních období.

Jaké máš plány do budoucna?

Dál se naplno věnovat své rodině, užít si s nimi krásné Vánoce a i nadále zlepšovat svoji formu, abych

i v příštích závodních obdobích byla konkurence schopná.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Jsem cílevědomá. Pokud se pro něco rozhodnu, dám do toho vše a jdu si zatím. Chci si plnit své sny, a

i když vím, že k jejich dosažení vede nelehká a dlouhá cesta, pokaždé chci dojít až na její vrchol, což se

mi i v rámci fitness v této sezóně podařilo. A v každé své životní roli případné výzvy beru jako zábavu

a dle mých přátel a kolegů z práce i s humorem.

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

„Ať se mně vyhnou!“ :-)

Jako jejich kamarádka bych jim však poradila, že pokud se pro tento sport

rozhodnou a chtějí se mu věnovat, aby si šly za svými cíli. Aby své sny měnily ve skutečnost. Najdou

se lidi, kteří je budou od toho odrazovat, ale nechť vytrvají, neboť vytrvalost, vůle a píle přináší svou

odměnu.

Děkujeme ti za rozhovor a přejeme mnoho zdraví a úspěchů nejen ve sportu, ale i v osobním životě!

L i s t o p a d    2 0 1 8  -  L e n k a  P u f l e r o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

 Ke cvičení mě přivedl můj přítel. Dříve jsem cvičila spise jen pro relaxaci, vetšinou kruhové cvičení, které jsem si sestavovala sama doma. Kdyz jsme se pak dali s pritelem dohromady, tak jsme zacali cvicit spolu a ja pochytila vice cviku a poznatku o sportovni vyzive.

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?

V současné době mám tréninkový split 3+1/ 3+2, podle toho jak se cítím fyzicky. Samotný trénink mi zabere cca 1 - 1,5hod. Pokud přidávám kardio, tak i déle.

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

Mezi mé oblíbené cviky patří cviky na ramena a záda, to mě chytlo více než nohy, ty jsou na druhém místě. A nejméně oblíbené nebo spíše neoblíbené, jsou cviky na prsa, ty bych nejraději necvičila vůbec. Ale bohužel každý sval se musí procvičit. Takže se "hecnu a jdu makat".

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

Myslím si, že ve vnímání lidí není zase tak velký rozdíl. Ano, okolí ví, že cvičím a závodím, ale že by v tom byl tak markantní rozdíl...

Jak často hřešíš a čím?

Hořká čokoláda, alespoň 70% a více. To mám nejraději. A oříšková kvalitní másla. To klidně můžu každý den. Samozřejmě neodolám ani nějakému dezertíku, hlavně teď v off season.
Užívám si hlavně sezóního ovoce a čerstvých fíků v Chorvatsku.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Ano, to opravdu byla. Těsně před mými prvními závody, kdy jsem šla do superkompenzace. Nic takového jsem do té doby nezažila. Byla jsem dost vyčerpaná, neměla jsem silu na nic.. Kdo nezažil předzávodní dietu, ani si to nedokaže představit. Je to ukrutný boj, ale stojí to za těch pár minut na pódiu.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Už jen to slovo nemám ráda, 5-6l vody po dobu 3 dnů, do toho jen bílkoviny a pak dva dny sušení na raciích a na necelém litru čaje.

Co děláš ve volném čase?

Když si najdu chviličku volného času, tak ráda jej využiji k jízdě na kolečkových bruslích, kole nebo k procházce. Někdy i kino a nákupy.

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Fitness mě změnilo celkově, hlavně u pohledu na životosprávu. Baví mě to, ráda se tomu věnuji a o to více mě těší, když si někdo příjde pro rady. A vzalo? Konkrétně asi nic.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Když nebudu počítat kosmetiku, tak určitě mi dá každý za pravdu, že nejvíc se žena cítí krásná, když ji někdo opravdu miluje. Takže svůj volný čas věnuji partnerovi, aby si to náhodou nerozmyslel:-D

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Na mě se mi nejvíce líbí vyrýsované bříško v závodní formě. Jinak běžně nohy taky nejsou k zahození.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

Popravdě ani ne, jsem spokojená tak, jak jsem. Samozřejmě ještě je třeba něco nabrat, ale do další kategorie nechci, to už je na mě moc.

Kdo je Tvým vzorem?

Nemám vyhraněný vzor. Líbí se mi třeba Michalle Lewin, občas kouknu na nějaký její videa a vezmu si inspiraci. Mám ráda její styl.

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

Na každých závodech se najdou kamarádky, se kterými společně proplujete závody, některá kamarádství přetrvají, jiná ne.

Jaké máš plány do budoucna?

Plány do budoucna,... Teď hlavně nabrat formu a pak se zase někde ukázat.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Jsem tvrhodlavá, když něco chci, jdu si za tím.

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

Poradila bych jim ať si jdou za svým. Pokud chtějí uspět, tak musí zatnout zuby a vydržet všechna úzkalí, která tenhle sport bohužel provází, ale o to sladší je vítězství.

Děkujeme ti za rozhovor a přejeme mnoho zdraví a úspěchů nejen ve sportu, ale i v osobním životě!

Ř í j e n    2 0 1 8  -  M a g d a l e n a  F e j f a r o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

 Cvičit jsem začala doma, když mi bylo kolem patnácti a chtěla jsem zhubnout. S počátkem studia na vysoké škole jsem v rámci tělocviku navštěvovala univerzitní posilovnu a tak nějak jsem se seznamovala se cvičením mezi lidmi – to mi kvůli nízkému sebevědomí dělalo hrozný problém. Při studiu ve Francii už jsem posilovnu na koleji navštěvovala mnohem častěji a po příjezdu zpět do ČR jsem oslovila trenérku s plánem závodit.

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?

To závisí na fázi přípravy. V rýsovací fázi před závody mívám pouze jeden den volný, jinak mám hodinový trénink každý den, většinou s kardiem na schodech po dobu kolem 45 minut, v závěrečné fázi pak i dvoufázové tréninky. Po závodech mám těžké silové tréninky 3x-4x týdně s tím, že trvají klidně kolem 90 minut, protože mě to ohromně baví a ráda se ničím až „na krev“. Mimo tréninkové dny se snažím chodit na brusle nebo na procházky.

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

Zbožňuju trénink nohou. Nohy bych mohla cvičit každý den. Moc mě nebaví cvičit vršek, zejména ruce. Dokázala jsem se ale naučit mít ráda posilování bříška, které musím v současné době hodně drtit.

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

Mé okolí už si celkem zvyklo, že tímto sportem žiju, a tak už je nepřekvapuje, že s sebou všude tahám jídlo a nemůžu si s nimi dát například skleničku vína. Ve své rodině mám obrovskou oporu a všichni mi pomáhají, jak jen můžou, za což jsem jim neskutečně vděčná. I babičky se naučily nekupovat jako dárky sladkosti, ale třeba ovoce :-)

Jak často hřešíš a čím?

To zase záleží na fázi přípravy. Po závodech jsem si dávala volno třeba každý týden, ale spíše kvůli psychice. Po několika týdnech už jsem byla zase v pohodě, a tak jsem přestala mít chutě, i když bych hřešit víceméně mohla. Když už jsem v dietě, z cesty neuhnu. Svůj cheatday si nedokážu představit bez bílého jogurtu s vločkami, banánem a arašídovým máslem nebo mléka s cereáliemi – na tom ujíždím :). Jinak klasicky burger nebo donuty.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Nechat závodění mě nenapadlo. Po jarní sezóně 2018 jsem si ale říkala, že by nebylo vůbec špatné dát si pauzu a nastoupit až na jaře 2019. Nicméně vzhledem k tomu, že jedu právě na jaře studovat do Kanady, musím jaro vynechat, a tak se na podzim 2018 připravuji.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Jsem stále na začátku své soutěžní „kariéry“, a tak s trenéry zkoušíme pokaždé něco trochu jiného, abychom se s mým tělem naučili pracovat a zjistili, na co reaguje nejlépe.

Co děláš ve volném čase?

Volného času se studiem na vysoké škole a brigádou mi moc nezbývá. Ráda ale jezdím na in-linech, čtu si nebo se učím cizí jazyky. 

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Fitness mi dalo hrozně moc. V první řadě jsem získala sebevědomí, které mi chybělo a na střední jsem kvůli tomu musela chodit i k psycholožce. Získané sebevědomí člověku změní život. Dále mě fitness utvrdilo v mojí disciplíně a taky mi ukázalo, že jde zvládnout zdánlivě nemožné. Získala jsem také spoustu úžasných přátel. Seznam toho, co mi fitness vzalo, by byl určitě mnohem kratší. Popravdě mě ani nic kromě několika přátel nenapadá. Vždycky radši myslím na to dobré a moje mysl už si na to evidentně zvykla :)

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Na tohle mě moc neužije, takže kromě kadeřnice, fyzioterapie a v zimě solária toho z tohohle soudku moc není. Nicméně jsem zastánkyně toho názoru, že bikina by měla vypadat hezky a upraveně i mimo pódium. Na výběru oblečení a denního líčení si tedy dávám záležet, preferuji jednoduchost a eleganci.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Líbí se mi moje disciplína a cílevědomost. Pokud bych měla vybrat část těla, jsem spokojená s tím, jak se mi podařilo vypracovat zadek.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

Ne, o tom jsem nikdy neuvažovala. 

Kdo je Tvým vzorem?

Mým vzorem z hlediska toho, jak bych chtěla vypadat, je určitě Nataly Lugovskikh.

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

Mám, díky závodění jsem získala spoustu kamarádek. Tou nejlepší je ale začínající závodnice Simča.

Jaké máš plány do budoucna?

Je jich spoustu. Jsem typ člověka, který chce neustále někam růst. Ale když zůstaneme u závodění, čekají mě české pohárové soutěže na podzim. Za rok bych chtěla zkusit mezinárodní pohárovky, na které se moc těším. Také začínám trenérský kurz, abych se i v tomto ohledu mohla rozvíjet.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Pozitivismus, cílevědomost a široká záda :)

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

Základem je podle mě správný trenér, kterému může člověk na 100 % věřit a nezničí mu zdraví. Je třeba hledat a zkoušet. A také nebát se jídla a být psychicky v pohodě. 

Děkujeme ti za rozhovor a přejeme mnoho zdraví a úspěchů nejen ve sportu, ale i v osobním životě!

Já moc děkuji za oslovení a krásné přání.

 

K v ě t e n  2 0 1 8  - K r i s t ý n a  D a r m o v z a l o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

1)    Do fitka mě úplně poprvé vzal můj taťka, ale tehdy jsem o cvičení ještě moc nevěděla. Vrátila jsem se k tomu až sama před 3 lety, kdy jsem hledala náhradu za tancování, jelikož jsem na tréninky cestovala i 4x týdně z Olomouce do Brna, což bylo se školou a brigádou hodně časově náročné. V té době jsem už měla pár kilo dolů, díky naprosté změně jídelníčku a cvičení doma s vlastní váhou. Můj tehdejší spolubydlící cvičil ve fitku pravidelně a sledovali jsme spolu youtube videa Vojty Koritenského atd. a tak nějak mě do toho taky vtáhl. Zahnala jsem tedy strach z neznámého a oslovila trenéra v Olomouci. Po prvním tréninku jsem se do činek bezpodmínečně zamilovala a věděla jsem, že tohle je místo, kde se cítím v bezpečí a sama sebou.

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?

1.    V podstatě každý den, od rána do večera. :D Ale ne, ať nepřeháním. Ve fitku jsem téměř každý den, jelikož se mi poslední rok pomalu plní sen a dnes jsem osobní trenérka na plný úvazek, za což jsem hrozně moc vděčná. Co se týče mých tréninků, tak trénuji v průměru 5x týdně a kardio přidávám dle potřeby, sporadicky a ne úplně s nadšením. :D Tréninky se snažím odjet do 1,5h, ale když znáte ¾ lidí z posilovny, tak je to spíš trénink tak na 3h. :D 

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

1.     Opravdu nemám ráda dva cviky a paradoxně vím, že jsou na mě nejúčinnější: hip thrusty a bulharské dřepy. Naopak miluju cviky na biceps, triceps a prsa, ale v podstatě mě baví všechny, protože jinak bych asi tak dlouho necvičila. :D Jelikož jsem začínala cvičit převážně s klukama ve fitku, protože jsem se ani s žádnou holkou tehdy neznala, byla jsem zvyklá na jejich typy tréninků a těžké váhy. Dneska už samozřejmě cvičím jiným stylem, ale za tuhle „tvrdou školu“ jsem vlastně ráda, můžu teď čerpat z víc zkušeností.

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

1.     Mé okolí se dělí na dvě skupiny. To první, co mě zná ještě jako obyčejnou holku, která chodila v pátek večer do klubu, si snad už pomalu zvyklo, že je můj svět už někde jinde a když se potkáme, respektují to. A to druhé mě vlastně nezná jinak, než jako holku s činkou v ruce a milovníka proteinových tyčinek a ovesné kaše. J S těmi se potkávám v podstatě denně ve fitku a jinak by si mě ani neuměli nejspíš představit. 

Jak často hřešíš a čím?

1)    Mezi mé oblíbené „hřešící“ jídla patří určitě čokoláda v jakékoliv podobě a sladké pečivo- donuty, koblihy, bábovka od babičky atd.:D Ale pokud se nebavíme o závodní přípravě, žádné jídlo nevidím jako „hřešící“…sleduju spíše poměr výdej/příjem a dbám na vyvážený jídelníček. 

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

1)    Obecně cvičení a zdravého životního stylu určitě ne. Co se týče přípravy, mám za sebou první sezónu, takže jsem makala, co šlo a nad nějakým koncem jsem ani na vteřinu nepřemýšlela. Větší krizi jsem tak v půlce sice měla, ale problémů bylo více a zrovna se sešly v jeden čas. Nakonec se ale vše nějak vyřešilo a já se už jen soustředila na cíl.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Superkompenzace je dost individuální věc a já se řídím pokyny trenérky. Každý má určitě tu svou strategii. 

Co děláš ve volném čase?

1)    Pokud nějaký najdu, tak ho nejraději věnuji své rodině a kamarádům, které přes týden celkem zanedbávám. Mám ráda ruch velkoměst, ale i hory a přírodu obecně, takže když to čas dovolí, dělám si takové větší výlety, nejraději autem, protože řízení miluju a je to pro mě jistá forma relaxu.

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

1)    Fitness mi dalo hlavně disciplínu a odhodlání. Přestala jsem se bát zkoušet nové věci, začala jsem dělat, co mě baví a za vším si pomalu, ale jistě jdu. Také mi dalo hodně nových přátel a zážitků. Určitě mi ale i dost přátel naopak vzalo, ale alespoň jsem zjistila, kteří lidé mi stojí za to, udržovat kontakt, i když se mnou tento svět nesdílí.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

1)    Tak to bude asi klasika v podobě kadeřnice, masáží, kosmetiky, občas solárko. Nikdy jsem o sebe takhle nepečovala, ale myslím, že by to měla být samozřejmost. 

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Pokud to nesmrdí samochválou, tak to budou asi záda a hamstringy a má tetování.  Ale s formou nebudu spokojená asi nikdy, což je asi pochopitelné:-)

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

1.      I když mě tak ze začátku hodně lidí vidělo, věděla jsem, že bikiny jsou pro mě pocitově bližší a že na bodyfitness bych musela mít mnohem větší svalový potenciál, aby na mě něco po dietě zbylo. Ale snad teď dotyční vidí, že bikiny jsou pro mě tak akorát:-)

Kdo je Tvým vzorem?

1.      Mým vzorem je rozhodně má trenérka a úžasný člověk, Nikol Raszyková. Líbí se mi více osvalené bikiny a její projev je pro mě něco, na co bych se mohla dívat 24h denně. Je mi ohromnou ctí, že můžu být pod jejím vedením, protože ze mě udělala nejen konkurence schopnou závodnici, ale hlavně mentálně silného člověka. Za to jí budu vděčná do konce života, ale to ona ví:-) 

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

1.      Určitě ano a jsem ráda, že jich je po závodech víc:-)  Mou spřízněnou duší, se kterou jsem si prožila úplné začátky je Barča Jarmarová, která má letos už druhou závodní sezónu a její cílevědomost je něco neskutečného. Je to dříč tělem i duší.

Jaké máš plány do budoucna?

1.     Ohledně soutěží je zatím vše otevřené. Momentálně se po závodech soustředím na odpočinek a nabírání nějakého svalíku navíc. Co bude dál, se uvidí časem.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Asi ta již zmiňovaná disciplína. Poslední 3 roky se snažím dávat si vždy nějaké menší cíle, které mě dostanou k těm větším.  Vše má svůj čas, jen člověk musí vědět, co chce.

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

Nemyslím si, že jsem po první sezóně v pozici, kdy jsem schopná někomu takto radit. Snad bych jen doporučila vrhnout se do tohoto soutěžního kolotoče se 100% jistotou, že to člověk dělá pro sebe a že ho celá ta dřina bude v podstatě bavit, protože i když je to místy náročné, víme, kde máme cíl. Pokud by to bylo jednoduché, dělal by to každý a to je to, co na tomhle sportu tak miluju…není pro každého. 

Ú n o r  2 0 1 8  -  A n d r e a   N a v r á t i l o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

1.     Už na ZŠ jsem závodila za školu v různých sportech. Takže mi to zůstalo. Jinak jsem se věnovala aerobiku, spinningu, plavání, kolečkové brusle. Konkrétně k fitness mě dovedl před 10 lety můj bývalý přítel, který mě vzal poprvé do fitness (KD Poruba). Vždycky jsem to chtěla zkusit, ale neznala jsem nikoho, kdo by mě vzal za ručičku a ukázal mi, jak se cvičí. S ním jsem se také jela poprvé podívat na první ročník EVLS Prague a tam jsem si řekla, že do toho půjdu. 

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?

1.    Jelikož dělám také trenéra, tak jsem ve fitku skoro denně. Buď mám klienty nebo vlastní trénink.

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

1.      Nerada cvičím biceps, triceps a prsa. Takže mezi mé oblíbené patří  nohy/zadek, záda, ramena a také bříško.

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

1.      Okolí si myslím mě vnímá velmi pozitivně. Nevnímám, že bych měla nepřátelé. 

Jak často hřešíš a čím?

Nemám potřebu nějak hřešit. Důležité je se neprasit. Kdo sleduje mé FB stránky a Insta, tak ví, že mezi mé oblíbené jídlo patří svíčková nebo sushi. Miluju suflé a palačinky nebo cokoli, co udělá moje nejlepší kamarádka Janička Stuchlá :-) :-) :-)

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Ano byla. A často:-) :-) :-)Práce, tenkrát ještě společný obchod s výživou pro sportovce, klienti, domácnost. Ale důležité je…hlavně se z toho neposrat:-) :-) :-)

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

1.      Trénink, maso, zelenina, voda…cukrování…. Je to velmi specifické. Podle formy.

Co děláš ve volném čase?

1.     Pokud je léto, tak ráda jezdím k Feroně na bruslích. Hodně jezdíme s přáteli na kole, cestuji, chodím k vodě, běhat…prostě užívám si volna. Přes zimu moc volného času není, protože dělám výživové plány, tréninky, škola….a když už se nějaký ten čas najde, tak chodím pravidelně 1x týdně na masáže. 

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Fitness mi dalo spoustu skvělých a nových přátel!!! A co mi vzalo?....čas. Nemám šanci se nudit  :-) :-) :-)

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Chodím pravidelně na ruční lymfomasáže a ke kosmetičce. Asi jako každá žena se snažím o sebe pečovat, jak to nejvíc jde. A myslím, že to jde na mě vidět á moje nejlepší kamarádka Janička Stuchlá   :-) :-) :-)

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Je se mnou sranda  :-) :-) :-)

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

1.      Ne neuvažovala. 

Kdo je Tvým vzorem?

1.      Můj vzor je Yana Smith Kuznetsova 

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

1.      Mám spoustu kamarádek mezi fitnesskami

Jaké máš plány do budoucna?

1.     Jelikož dělám obor předškolní a mimoškolní pedagogiku, tak mým cílem je cvičení s dětmi. Samozřejmě se fitness jako takovému chci věnovat i nadále. 

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

1.      --------

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

1.      Vytrvalost je zásada úspěchu!!!! 

L e d e n  2 0 1 8  -  N i k o l e t a

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

Od malička som bola veľmi aktívne a športovo založená, čo sa odzrkadlilo aj na reprezentácii škôl na rôznych podujatiach.  Na strednej škole v 2 ročníku som podstúpila ťažkú operáciu. Vykonávanie akéhokoľvek športu a dvíhanie ťažkých váh som mala zakázané. Nikdy som sa však nebola zástancov toho, že pravidlá sa musia vždy dodržiavať. Rozhodla som sa teda navštevovať fitko aspoň kvôli kardiu. Spočiatku som nič iné ako kardio robiť ani nechcela, pretože som sa bála „mužskej postavy“. Avšak časom som si uvedomila, že telo muža a ženy sa líši. Prečo to neskúsiť? Krok po kroku som sa učila k novým cvikom a správnej technike. Zistila som, že cvičenie mi prospieva aj keď si mnohí mysleli opak. Kto predsa pozná lepšie svoje telo ako vy sami ? Zamilovala som sa do tohto športu. Nielen kvôli tomu, že moja postava sa zmenila, ale zlepšil sa aj môj zdravotný stav. 

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?

Je to rôzne. Závisí od toho akú partiu cvičím, či mám v daný deň kardio alebo či v ten deň idem trénovať aj niekoho iného. Avšak silový tréning stíham za 60min 

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

Nemôžem povedať , že niečo nemám rada. Milujem každý jeden tréning. A aj keď to bolí a sem tam si ponadávam, vždy sa na konci usmievam, pretože viem, že to bude mať svoj efekt. Najmenej rada mám však prsia. Pri tejto partii si sem tam viac zahundrem ako obvykle :D . Najobľúbenejší no zároveň najťažší tréning býva tréning nôh. No milujem ten pocit, keď idem nadoraz. Predsa pekný a pevný zadok je hlavným pilierom krásnej ženy :-)

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

Myslím, že mnohí sú prekvapení , že práve ja som zožala v mojej prvej sezóne také krásne výsledky , keďže mi nedávali veľké šance k tomu, že sa vôbec na nejaké pódium dostanem. :D Avšak stretávam sa s pozitívnymi a veľmi milými reakciami. Takže myslím a pevne verím, že tých pozitívnych ohlasov je viac ako negatívnych. Ale tak i zlá reklama je reklama hehe :D 

Jak často hřešíš a čím?

Bude to znieť možno neuveriteľne, ale veľmi zriedka niečím zhreším. Dokonca i keď mi dá môj tréner cheat day a môžem si dať naozaj hocičo, na nič nemám chuť. Tak si to ani nedám. Nedám si to len preto, lebo musím :D  Zdravý životný štýl  a s ním súvisiace aj zdravé jedlo si držím už niekoľko rokov. Práve preto nemám nutkanie ochutnať niečo nezdravé. V prípade ak sa rozhodnem „zhrešiť“ opäť nájdem zdravšiu variantu – napr. upečiem nejaký zdravý koláčik, cheesecake či pizzu z ovsených vločiek :D Moja obľúbená sladká maškrta sú proteínové tyčinky a bebe brumík :D 

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Nie , nikdy som takéto nutkanie nepocítila. 

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?Superkompenzácia – 3 či 4 dni pred súťažou sa snažíme vyčerpať zásoby glykogénu zo svalov. Papám rybku so zeleninou a ťahám dvojfázové tréningy v posilke. Počas týchto dní  sa snažím vypiť 6-7l vody. V deň cukrovania ponecháme určité množstvo bielkovín a zaraďujeme sacharidy. Vodu stopneme , ale kávu si vychutnať samozrejme môžem.. 

Co děláš ve volném čase?

V mojom voľnom čase som v posilke. Rada varím, no ešte radšej pečiem svoje vlastné recepty do ktorých vkladám kúsok seba a mojej fantázie. Taktiež rada trávim svoje voľné chvíle s rodinou, mojim psíkom či priateľmi. Som milovníčka latino hudby, tancu a štúdiu španielskeho jazyka ( okrem tých ostatných študijných povinností , ktoré sa týkajú môjho štúdia na Vysokej škole) taktiež nepohrdnem dobrou knihou 

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Fitness mi vzalo zo života ľudí, ktorí tam pravdepodobne nikdy patriť nemali. Pretože v okamihu , keď sa človeku začne dariť , ľudom to začne vadiť a dochádza k fáze ohovárania, intríg a závisti. Predsa čo v našom živote ostať má, to ostane a čo nie to odíde. Zakladám si na úprimnosti, keďže ja sama som veľmi priamy, otvorený a úprimný človek. Nenávidím faloš a ani falošných ľudí v mojej blízkosti. 

Tento životný štýl si taktiež vyžaduje istú mieru obety. Vyžaduje si čas , disciplínu. Takže ponocovanie v období prípravy nebolo možné a tým pádom ani nočný život či párty s priateľmi. Mne osobne to vôbec nechýba. Predsa v Období – off season sa sem tam zabaviť s priateľmi idem.

Dal mi veľmi vela – zlepšil sa mi zdravotný stav, pomol mi prekonať ˇťažké životné situácie , prekonať obdobie straty blízkej osoby , pretože v posilke som našla miesto útočiska, miesto , kde zo mna vyšla všetká bolesť , hnev a žiaľ . Dal mi do života moju IFBB Family, skvelých ľudí , priateľov . Mám možnosť spoznávať nových ľudí či už zo SR ,ČR alebo iných krajín. Mám možnosť navštíviť krajiny, kde by som možno nikdy nešla. Takže v skratke , vzal mi málo dal mi veľmi veľa. 

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Pravidelne navštevujem svoju kozmetičku, ktorá sa stará o moju pleť, mihalnice , obočie i celé telo. Pravidelne chodím aj na manikúru , pedikúru či ku káderníkovi. Milujem nákupy , oddych, wellnes a masáže. 

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Hehe , najviac sa mi páči to s akou láskou vnímam tento šport a pristupujem k nemu. Že som trpezlivá a disciplinovaná. Nemám rada ak pretekár/ka sa v príprave sťažuje ako už nevládze , trápi sa atď . Nemusí predsa každý vedieť , že sme v diéte a koniec koncov , načo to robiť keď sa pri tom trápime. Má to byť pre nás radosťou. Čo sa týka vizuálnej stránky, som asi najviac spokojná s chrbátom a ramenami. Čo bola vždy moja slabina? Nohy a zadok, avšak už i to sa začína dostávať do správnych koľají čo mi robí obrovskú radosť i keď mám ešte dlhú cestu pred sebou, aby som dosiahla svoju vysnívanú formu.  

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

Párkrát sme sa o tom s mojim trénerom bavili, ale ja osobne neplánujem prestúpiť do inej kategórie. Vždy som túžila byť bikini fitnesskou a to sa zatiaľ nezmenilo. 

Kdo je Tvým vzorem?

Mojimi najväčšími vzormi sú – Anita Herbert a Yana Smith Kuznetsova.

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

Samozrejme. Je jasné , že každá z nás si praje držať v rukách medajlu a každá bojuje za seba. Avšak je skvelé mať po boku osobu , s ktorou to celé prežívate napr. na Medzinárodných súťažiach. V mojej prvej sezóne som si našla cestu k Zuzke Kardošovej, ktorú mnohí určite poznáte , keďže má za sebou krásne úspechy. Pevne verím, že spoločne budeme absolvovať aj tie nasledujúce. 

Jaké máš plány do budoucna?

Vo svojich cieľoch mám jasno. Som študentka Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici na katedre Medzinárodných vzťahov a diplomacie. Jedným z mojich cieľov je úspešne dokončiť štúdium. Popri škole chcem absolvovať čo najviac súťaží a obsadiť čo najlepšie výsledky v kategórii bikini fitness. V blízkej dobe chcem absolvovať trénerský kurz a trénovať.  Samozrejme, že raz chcem mať aj vlastnú rodinu. 

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Charakterizuje ma moja bláznivosť. Mám bláznivú povahu, rada sa smejem, mám rada spontánne veci , hudbu , zábavu a zdravý životný štýl. Milujem slobodu , nenávidím obmedzovanie a falošných ľudí. Veľakrát som sa v živote sklamala v ľuďoch a preto si udržujem istý odstup. 

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

Nech sa ich sny stanú ich cieľmi . Nech vidia tú najväčšiu konkurenciu , každé ráno v zrkadle a chcú byť každým dňom lepšími. Nepočúvajte reči druhých. Počúvajte svoje srdce a svoju hlavu. Myslím, že ak chce byť fitnesska úspešná, musí tento šport milovať. 

P r o s i n e c  2 0 1 7  -  N a ď a   K e l l n e r o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

Dobrá fyzička a cvičení jako takové neodmyslitelně patří i k mé práci. Ale hlavním impulzem k tomu byla tak trochu ženská ješitnost, kdy bývalý přítel obdivoval tenkrát vzestupující Nicolu Weiterovou a já sem sama sobě i jemu potřebovala dokázat, že na to mám taky :D 

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?

V poslední době jsem samotnou dobu tréninku zredukovala. A i přesto, že se teď více zaměřuji na průpravnou část před  tréninkem (warm-up, strečink, CORE) snažím se trénink stihnout za 1,5 hod. A pokud nepočítám povinné ranní běh v práci, silovému tréninku se věnuji asi 4x týdně, teď je to dost často i podle chuti. Rozhodně se do ničeho netlačím.

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

Já vlastně ani nevím :D Miluju ramena, ale vlastně jim ani nemůžu kvůli symetrii dávat tolik co bych chtěla, tak sem si oblíbila i nohy. A k těm méně oblíbeným patří prsa a paže.

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

Myslím, že se od okolí nijak extra neodlišuji, nebo to tak ani nevnímám. Dost lidí, zejména v práci, mě v tom podporuje, obdivuje, a vlastně i toleruje. Je však pravda, že jsem si vyslechla "to už je moc", "najez se", "nevypadáš jako ženská" atd. Ale já to vnímám jako každý jiný sport, či koníček, a svoji životní cestu, takže mě to neodradí.

Jak často hřešíš a čím?

V současné době jídlo nějak extra neřeším. Jím na pocit a když mám chuť dám si co chci, ale samozřejmě s rozumem. Nicméně, jsem spíše na slané, než na sladké...takže je to třeba pizza, popcorn v kině, ale nepohrdnu i dobrou zmrzlinou.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Ano. Po každé závodní sezóně :D Ne, myslím, že nejzásadnější byly ty začátky, kdy jsem začala zjišťovat co všechno mi to vzalo, ale nakonec člověk stejně zjistí, že je to jeho životní styl a neodolá pódiu. 

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Já se v tomto odlišuji od ostatních. Protože můj metabolismus zatím poslouchal vždycky lépe než jsme s trenéry doufali, nemusela jsem to nijak vyhrocovat. To znamená, že jsem se setkala i s tím, že jsem nebyla ty počáteční dny úplně na nule, jen sem vyřadila koření, sůl, sladidla atd. a nikdy nedošlo ani k tomu, že bych vůbec nepila, to až v samotný den závodů. V podstatě, moje superkompenzace není pro mne nějak náročná :) Vždycky jsem měla všeho dost :D 

Co děláš ve volném čase?

Já miluju jídlo, takže dost času trávím v kuchyni pečením. Nicméně, protože přes týden jsem v jednom kole, práce, fitko, uvařit, spát a zase práce, ty víkendy jsou takové volnější a užívám si toho, že nejsem v jednom kole. V létě jézdím na bruslích, různé tůry, přátelé, rodina, taky kino a v neposlední řádě, ráda odpočívám. Mě řekněte, kdo se nerad jen tak povaluje? :D

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Rozhodně. Dalo mi to spoustu přátel, nový životní styl a pohled na jídlo úplně jinak, a taky mě to naučilo pracovat se sama sebou a mít sama sebe ráda. Kromě jedné věci, o které bych se nerada z osobních důvodů zmiňovala mi to nevzalo v podstatě nic zásadního. Kromě pár kilo tuku :D 

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Jako každá jiná žena...kosmetika, nehty, vlasy... ale všeho s mírou. Jsem zastánce přirozenosti. 

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Haha, to je celkem záludná otázka. Já myslím, že jsem dost sebekritická, takže i netroufám říci. Jediné snad co, tak moje hnědé oči. 

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

 Rozhodně ne. Na to nemám proporce.   

Kdo je Tvým vzorem?

Jsou to dvě ženy. Jedna z nich Nikol Raszyková a pak Míša Kohutová. Kromě toho, že mají skvělé výsledky, formu a  dřou na sobě, jsou úžasné charakterově a já si moc vážím toho, že je můžu znát osobně a že jsou jaké jsou. Takových lidí je v tomto světě bohužel málo. 

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

 Ano, ale každá jsme v jednom kole. Nebo z opačného konce republiky. 

Jaké máš plány do budoucna?

V současnosti mám v plánu zúčastnit se některých soutěží na jaře 2018, to je ale všechno v závislosti i na mé práci. Proto jsem začala formu někam směřovat už teď, abych to případně jen udržovala. Nicméně, uvidíme. Nikdy se do ničeho netlačím. Ono to pak nějak graduje samo, když se na to nesoustředím.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Těch věcí je několik, jak negativních tak pozitivních. Jsem společenská a mám tendenci pořád něco organizovat, ale taky se dokážu rozdat a pro své nejbližší bych udělala první poslední, někdy ovšem s připomínkami :D Jsem úpřímná a nenavidim falešnost a přetvářku.

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

 Aby poslouchaly své vlastní tělo a rozhodně se do ničeho nenutily. Závodění v Bikini fitness by mělo být životním stylem, a ne chtíčem "stát na pódiu". Rozumím tomu, že to chtějí zažít, ale následný návrat do reálného života pro některé může být mnohem těžší, než si dovedou představit.

osobní profil závodnice Nadi naleznete zde

L i s t o p a d  2 0 1 7  -  K l a u d i a  S i s o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

Pohybu som sa venovala od malička ale do fitka som začala chodiť keď som sa prestala aktívne venovať tanečnému športu a ručička na mojej osobnej váhe sa pohla k číslu, ktoré sa mi už nepozdávalo:-)

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?

To závisí od toho či som v offseason alebo v príprave na súťaže. Offseason cvičím 4 krát do týždňa a keď sa pripravujem na súťaž, tak to je zväčša split 6+1

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

Nemám vyslovene partiu ktoru nemám rada. Naopak vypichnem radsej tie, ktore cvicim najradsej - ramená, chrbát a zadok.

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

Všetci to už berú ako moju súčasť a za tie 4 roky čo sa ináč stravujem a minimálne 4 týždenne cvičim, už si na to všetci okolo mna zvykli. Napríklad k narodeninám si zväčša ostatní darúvajú čokolády, ja dostávam šalátove uhorky alebo cherry rajčinky :-)

Jak často hřešíš a čím?

V príprave nehreším. A v offseason rada zhreším pizzou, dobrým burgrom ale aj zmrzlinou, čokoládový fondánom ci francúzskymi macarons. Rada tiež pečiem, takže zdravšie verzie koláčikov pečiem kazdý vikend :-)

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Myslím si, že tak naozaj nie. Ale zase asi každý si v poslednej fáze prípravy na súťaž už prešiel pocitom, že tak teraz by som tým najradšej “praštila” ale ked sa do niečoho pustím tak to aj dokončím.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Superkompenzáciu robím, ale to ako, to zostane mojím tajomstvom. 

Co děláš ve volném čase?

Veľa voľneho času popri praci a súťažení nezostávalo ale svoj voľný čas trávim s priateľom. Buď ideme spolu cvičiť, do wellness alebo vybehneme do kina, na dobrú večeru alebo si jednoducho niečo dobré uvaríme, upečieme a film si pozrieme v pohodlí domova. Najradšej máme drámy :-)

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Nezobralo mi nic, maximálne tak pár kg :-)

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Klasické babske veci :-) Manikúra, pedikúra, kozmetika. A milujem masáže, tie by som mohla mať aj 3 krát týždenne.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

To, že nemám na sebe nič umelé. Ani mihalnice, ani nadrobené vlasy a pod. Ak sa pýtame na partiu, najviac sa mi asi páči zadok ale osobne si myslím, že toto by mal zodpovedať radšej niekto iný:-)

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

Nie nikdy. Myslím si, že by bolo pre mňa veľmi, náročné nabrat toľko svalovej hmoty.

Kdo je Tvým vzorem?

Zo slovenských bikini fitnessiek je to Saskia Cakoci a veľmi sa mi páči Mischelle Lewin. Z amatérskej scény sa mi páčia ruské bikinárky ako napríklad Natalia Lugovskikh, Ksenia Romanova.

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

Ano mam viac kamarátok.

Jaké máš plány do budoucna?

Teraz plánujem dať si pauzu a venovať sa viac svojmu súkromnému životu.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Smiech a som dosť ukecaná :-)

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

V prvom rade, nejde to za mesiac ani dva, ani Rím nepostavili za dva dni. Všetko chce svoj čas. A hlavne to treba robiť s rozumom a neničiť si svoje zdravie bezhlavými, drastickými dietami hraničiacimi s poruchou príjmu potravy.

osobní profil závodnice Klaudie naleznete zde

Ř í j e n   2 0 1 7  -  T a t i a n a  H e r z

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

Ke cvičení mě přivedlo, že ženské tělo se v určitém věku mění. Mám touhu vypadat stále krásně a štíhle, také se stále zlepšovat a zdokonalovat:-)

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?

Jelikož pracuji ve fitku jako recepční i trenérka trávím zde větší část svého času.

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

Nejraději cvičím ramena a záda, naopak na trénink nohou se musím psychicky připravit :-)

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

Doufám, že mě okolí vnímá pozitivně a motivačně :-)

Jak často hřešíš a čím?

V období přípravy jsem disciplinovaná, ale mimo přípravu ráda jím a jídlo si užívám...:-)

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Po skončení závodní sezóny mám pocit prázdna a v duchu si říkám, že již závodit nebudu. Poté přijde další motivace a chuť znovu jít na závody

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Dle mojí aktuální formy - odvodnění, nacukrování rýží s ananasem.

Co děláš ve volném čase?

Věnuji se běžným aktivitám - kino, nákupy, návštěvy sauny....:-)

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Zdraví styl života a přestala jsem být party-girl

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Běžné věci jako většina žen.....Kosmetika, manikůra, kadeřník....

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Mám ráda svůj dětský nos

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

Uvažovala jsem dříve o kategorii bodyfitness než jsme začala s bikinyfitness. Po absolvování prvních závodů bikiny fitness jsem si uvědomila, že v této kategorii chci zůstat.

Kdo je Tvým vzorem?

Vzor nemám, ale líbí se mi bikina Timea Trajtelova, kterou ráda, sleduji ji a fandím ji.

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

Mám pár kamarádek a hodně známých s kterými jsme se seznámila na závodech a ve fitku. Ráda s některými dám sparing trénink.

Jaké máš plány do budoucna?

Do budoucna mám v plánu přípravu na jarní závodní sezónu 2018.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Tvrdohlavost, starostlivost a jsem optimista.

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

Nevzdávat se a jít si za svým cílem!

osobní profil závodnice Tatiany naleznete zde

Z á ř í  2 0 1 7  -  J a n a  B r a š n i č k o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

Není lehké odpovědět kdo, nebo co mě ke cvičení vlastně přivedlo. Sport jako takový jsem měla ráda už od dětství, pohyb mě vždy bavil a přinášel mi potěšení, ale přímo o fitness jsem se začala intenzivněji zajímat zhruba 4 roky nazpět po ukončení vysoké školy. V tu dobu přišlo spoustu životních změn a fitko se pro mě stalo místem útěku od starostí a zároveň zábavné a smysluplné využiti volného času. Čím déle jsem cvičila, tím více mě vše kolem toho začalo zajímat. Účastnila jsem se různých výživových a sportovních kurzů a seminářů (což se snažím i nadále) Díky čemuž jsem se seznámila se spoustou zajímavých lidi, kteří se fitness a kulturistice věnovali a věnují závodně, no pak už to šlo jedno s druhým. Ta chuť a touha se na soutěžní prkna také postavit, byly najednou strašně silné. Myslím, že do konce života budu na sebe hrdá, že jsem se odhodlala a tenhle životní sen si splnila:-)

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?

Záleží v jaké časti přípravy zrovna jsem, ale dá se říci, že povětšinou 5-6krát tydně, 1-2 hodiny.

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

Cvik, který bych vyloženě neměla ráda asi nemám, za to oblíbených by se naopak našlo více, nejraději mám mrtvé tahy, shyby a cvičení břišních svalů.

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

To záleží… ve volném čase se povětšinou stýkám s lidmi, kteří jsou s fitness tak nějak spjatí, ti mě si myslím vnímají normálně a mají pro většinu věcí pochopení, ale pro rodinu, kolektiv v práci, ve škole a pro ostatní díky svým zásadám a celkově tomuto životnímu stylu za blázna a asi trochu jsem:-D

Jak často hřešíš a čím?

Budu se opakovat, ale opět zmíním, že záleží v jaké části přípravy a v jaké formě zrovna jsem. Pokud jsem v předzávodní přípravě, snažím se držet režim bez prohřešků, ale třeba teď momentálně, když si mohu dovolit, sem tam si dopřát něco ne zrovna zdravého, tak je to pro povětšinou jasná volba, neodolám zmrzlině a hranolkám a když máte vedle sebe správného parťáka, tak vás neodradí ani půlnoční vstávaní z postele a cesta ven, jen abyste tu chuť na tyhle dobroty zkrotili :D

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Asi každý má občas slabší chvilky, kdy má pocit, že se mu nic nedaří, že to co dělá vlastně nemá smysl a k ničemu to není, ale jak říkám, jsou to naštěstí jen krátké chvilky, které rychle přejdou. Když tenhle sport člověk miluje, není to jen o té hodince denně ve fitku, žije tím 24 hodin denně a vykašlat se na to všechno, je naprosto nemyslitelnou představou

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Vždy záleží na aktuální formě a podle toho uzpůsobujeme stravu i pitný režim, je to pokaždé trochu jiné. Ale postupy, kdy člověk několik dni nepije a jí pouze suché vločky u mě nehledejte, myslím, že když se holka  bikina udržuje ve formě celoročně, žádná extra superkompenzace není třeba.

Co děláš ve volném čase?

Volný čas mi prioritně zabírají především tréninky, přítel a studium VŠ. Můžete mě registrovat i jako jednu z Extrifitgirls, se kterými se přes rok účastníme různých akcí a soutěží. Samozřejmě jako většina holek, miluju nakupování, kávy s kamarádkami a podobné ,,dámské,, záležitosti, jen mi na to bohužel vychází čas jen velmi zřídka.

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Fitness mi do života přineslo vesměs pouze pozitiva. Díky němu jsem poznala spoustu úžasných lidi, zažila nespočet krásných chvilek, naučila se a dozvěděla spoustu nových informaci, fitness mě naučilo určitému režimu, jak ve stravování, tak plánování svého časového rozvrhu a věřte, že když dáte těmto věcem jasný systém a řád, budete pak mnohem více jak fyzicky, tak i psychicky vyrovnaní a v pohodě J. Jako další benefit určitě beru dobrou kondici, která je pro normální fungovaní v běžném životě velkou výhodou, dále také určitě také to, že jsem dokázala ze své ,,načechrané,, :D  postavy vytesat hezké vypracované tělo, po kterém jsem vždy toužila a které zároveň může být motivací i pro jiné.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Krom cvičení a životosprávy se o sebe snažím pečovat asi jako většina slečen, ráda se hezky nalíčím, učešu, obléknu, snažím se relaxovat, vyhybat se negativním lidem a co nejvíc eliminovat stres.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Asi neuvedu přesně padnoucí odpověď k této otázce, ale co na sobě nejvíce oceňuji je právě to, že jsem se naučila mít ráda sama sebe, i přes veškeré své nedostatky.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

O jiné kategorii jsem nikdy neuvažovala, ani nebudu. Mam ráda a líbí se mi na holkách jemnost a ženskost, což kategorie bikin představuje a proto bych u nich i ráda zůstala. Právě proto že preferuji u holek jemnost, doufám jen, že se trend této kategorie nebude posouvat ke stále většímu a mohutnějšímu osvalení, v tom případě bych o soutěžení asi už nadále nestála.

Kdo je Tvým vzorem?

Mým vzorem jednoznačně maďarská profi bikina a fitness modelka Anitta Herbert. Jejími fotkami, videi a články bych dokázala inspirovat donekonečna.

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

Ano mám, a troufám si říci, že díky naší ,,Extrifití rodině,, ne jednu 

Jaké máš plány do budoucna?

Do budoucna na sobě chci rozhodně nadále pracovat , zlepšovat se a ráda bych si vyzkoušela i atmosféru mezinárodních soutěží  :-)

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Myslím si, že jsem velmi cílevědomý člověk a perfekcionalista, který když si něco umane, jde si pevně za tím, dokud to nedostane. Jsem milá, přátelská a snažím se, aby se lidé v mé přítomnosti cítili dobře, neboť zastávám názor, že to jakou energii posíláš do svého okolí, to samé se ti vrací:-)

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

Ráda bych holkám vzkázala, že ze všeho nejdůležitější je si uvědomit, že úspěšné se pro sebe a vaše okolí nestanete počtem vyhraných soutěží, ale vědomí, že vlkládáte maximum úsilí do toho co vás baví a co vás naplňuje. Moci dělat co milujete, je tou největší výhrou.

osobní profil závodnice Jany naleznete zde

S r p e n  2 0 1 7  -  E v a  H a v e l k o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

Jako teenager jsem začala s komerčním a posléze se sportovním aerobikem. Právě díky němu jsem poprvé vkročila do posilovny, s týmem jsme trénovali jednou týdně i tam. Já si cvičení zamilovala a když jsem s aerobikem skončila, začala jsem do fitka chodit stále častěji. Udělala jsem si také trenérský kurs a začala s trénováním klientů, nejdříve rodiny a přátel.

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?

Jelikož kromě práce v naší firmě s krabičkovou dietou Vitalbox stále trénuji i kliety, ve fitku jsem prakticky každý den. Co se týká mých tréninků, tak záleží na období a na tom, jak se bíží závody. Pár týdnů před soutěží trénuji zpravidla dvakrát denně, ráno kardio na schodech a odpoledne silový trénink. Odpočinek zařazuji jedou až dvakrát týdně.

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

Každý má cvik, který mu nesedí, pro mě je to hacken dřep. Mezi mé oblíbené patří naopak výpady, dřepy a upažování.

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

Okolí mě vnímá pozitivně, hodně lidí se ptá na závody a drží mi palce. Občas mi pochválí můj vzhled i úplně cizí člověk, ale to se mi stává spíše ve Spojených státech, tady v Čechách zase tak často ne, obecně jsme se jako národ ještě moc nenaučili ostatní chválit.

Jak často hřešíš a čím?

Opět záleží na aktuálnosti závodní sezóny, kde je režim samozřejmě o hodně striktnější a cheat meal si dopřeji tak jednou za tři týdny. Mimo závodní sezónu (schválně nepoužívám termín offseason, na který se některé slečny rády odkazují, ten se mi moc nelíbí, bikina by podle mě měla vypadat dobře po celý rok) je to jednou za týden až dva. S přítelem si zajdeme na večeři a většinou se rozhoduji mezi pizzou a dobrým Burgerem. A po večeři zmrzlina nebo jiný dezert:-)

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Občas se „zasekne“ na pár týdnů forma a pak se vám honí hlavou různé myšlenky, jsem ale duší sportovec a bojovník, ti se nevzdávají! Jednou určitě přijde doba, kdy se závoděním v bikinách skončím nebo si dám delší pauzu, nicméně zdravý životní styl a cvičení miluju a to je jednoduše můj život, s tím končit nehodlám nikdy! :-)

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

S mým trenérem Slávkem Vinogradovem jsme vypozorovali, že klasická superkompenzace s „cukrováním“ není pro mě. Celých pět dní před soutěží držím sacharidy hodně nízko, ale to může být dáno i nynějším trendem a tím, co se aktuálně rozhodčím líbí. Kdybych se nacukrovala, působila bych až moc objemně. 

Co děláš ve volném čase?

Když se připravuji na závody, tak ve volném čase spím :-D

Bikini fitness na mezinárodní úrovni je vrcholový sport a moc věcí se u toho dělat nedá, buď trénujete, nebo odpočíváte, většina závodníků ve fitness a kulturistice ještě zvládá chodit do práce a připravovat si na každý den jídlo, toť vše! Hlavně v přípravě jsme naprosto asociální a na nic a nikoho nemáme čas, tak to je…

Jinak ale miluji cestování a různé další sporty, jako je squash nebo kolečkové brusle. A také moc ráda připravuji nové zdravé recepty, které potom dáváme i do jídelníčků našich klientů Vitalboxu.

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Cvičení mi dalo zdravé sebevědomí, cítím se ve svém těle dobře a na okolí to pozitivně působí. Na základní škole se mi spolužáci posmívali, protože jsem měla hubeňoučké nohy a malá prsa. Cvičení mi dalo také přátelé, kteří vyznávají podobný životní styl, dalo mi práci, prostě jsem se zde našla.

A co mi vzalo? Hodně času, který bych samozřejmě mohla využít jinak. Toho ale rozhodně nelituji, vždyť mě do toho nikdo nenutí a dělám to, protože chci já sama a baví mě to :-)

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Jsou to asi takové klasické ženské věci, kosmetika, manikúra, pedikúra, občas solárium a vzhledem k tomu, že prakticky každý den sportuji, chodím na umělé řasy, které mi vždy pár týdnů vydrží a jsou bezúdržbové :-)

Co se týká make-upu, tak ho prakticky nenosím, občas se o to pokusím, ale jsem v tom začátečník :-) Na závody jsem si nechala od salonu Yes VIP zahustit vlasy, na pódiu to vypadá lépe. Rozhoduje tam každý detail, například dlouho jsem řešila vhodné závodní plavky a nakonec mi dvoje perfektní ušila Miška Sallut, za což jsem ji moc vděčná! 

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Nohy! Ta část těla, kvůli které se mi v dětství posmívali! V posledních letech jsem na nich hodně dřela, měla spoustu těžkých tréninků, po kterých se mi několik dní podlamovaly a já nemohla sama sebe unést… ale stálo to za to!

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

Bikini fitness je kategorie, která se mi líbí, ve které mám úspěchy a nikam dál to směřovat nehodlám. I když podle mnohých bych na to genetiku a potenciál ke svalovému růstu měla.

Kdo je Tvým vzorem?

V mých začátcích to byla Olga Putrová a i teď se mi moc líbí, na Instagramu sleduji hlavně vysoké PRO bikini, kterým jsem se chtěla vždy co nejvíce přiblížit.

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

Vyloženě kamarádku mezi fitneskami nemám, je to způsobené hodně tím, o čem jsem již mluvila, během přípravy zkrátka není času nazbyt a místo nějakých kafíček si raději lehnete. Poznala jsem ale spoustu sympatických děvčat, za poslední rok jsem objezdila spoustu závodů a rozumím si například se svou kolegyní z Nutrend Teamu Helgou Stibi z Maďarska nebo se svou největší konkurentkou v kategorii Ruskou Natálií Ludovych. Moc milá je i Stephanie Davies z Rakouska nebo Britka Olivia Melo. Moc příjemné je, když se mnou chtějí ostatní závodnice fotit, protože mě třeba sledují na Instagramu a někdy dokonce přiznají, že jsem jejich vzor. To pro mě bylo ještě před nedávnem úplné sci-fi! :-)

Jaké máš plány do budoucna?

To je široký pojem :-) Mám v plánu být šťastná! Určitě se chci výborně připravit na závody v profi divizi IFBB, chci také dále přispívat svým know how a nápady do našeho Vitalboxu a v příští pětiletce je v plánu také rodinka. Chci hodně cestovat, sportovat, dávát inspirativní příspěvky na můj Instagram (@fitnessevisek), tak uvidíme, jak to všechno poskládám dohromady :-)

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Cílevědomost, zarputilost, oddanost a ne úplně dobrý time management :-D

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

Aby si to dobře rozmyslely. Zkusit si to asi může každá, ale aby byly opravdu úspěšné, je třeba tomu obětovat veškerý svůj volný čas a jít krůček po krůčku. Je třeba si uvědomit, že je to vrcholový sport, kde dřete více než fotbalisti a hokejisti dohromady, jen za to nemáte zaplaceno. A pokud nejste supertalent, musíte dřít několik let, abyste měly šanci měřit se s těmi nejlepšími. Ani potom to ale nemusí vyjít. Ten sport a životní styl musíte milovat, jedině tak se dá dlouhodobě dělat.

osobní profil závodnice Evy naleznete zde

Č e r v e n e c  2 0 1 7  -  J a n a  J a n d e k o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

Ke cvičení jsem se přivedla sama a hlavně to, že jsem chtěla zpevnit a vytvarovat svoje tělo. Posilovna mi vyhovuje, že nejsem omezená časem a mohu si zajít zacvičit vlastně kdykoliv mám náladu a čas.

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?

Chodím 6 x týdně a většinou po tréninku zařazuji i cardio cca 20 minut, když ho nedám, tak cítím jako kdybych něco zapomněla.

Trénink mi trvá cca 1,5 hodiny, ale záleží od partie, kterou zrovna ten den mám.

Také závisí v jaké fázi zrovna jsem, pokud jsem v předzávodním období, tak většinou rozdělím trénink na dvě části a to dopoledne část silová a odpoledne cardio.

Cardio většinou na běžícím páse ať je to chůze, chůze do kopce, nebo běh a to podle nálady a energie. A po každém tréninku nezapomínám na protažení celého těla. 

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

Moje nejoblíbenější partie jsou záda a nohy. Nejméně oblíbená prsa. Ale mám ráda každý trénink, který je dobře odvedený a hlavně ten pocit po něm.

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

Jako „fitnessku“ mě okolí vnímá doufám kladně, ale jeden nikdy neví. Rodina mne podporuje, fandí mi a to stejné kamarádi a známí. A to, co si myslí lidé negativní a nepřejícní mne nezajímá.

V posilovně trávím spoustu času a překvapilo mě, jak kladně na mě a závodění reagují lidé z posilovny či okolí a kolikrát mne překvapí i ta podpora od nich. To mne zahřeje na srdci úplně nejvíce.

Trenéři z posilovny, kam chodím mě kolikrát pár slovy dokázali pozitivně nakopnout i když jsem byla na dně se silami, je to totiž o tom, že lidé, kteří někdy závodili a ví jak náročná ta dieta a tréninky ve finále jsou, tak se dokáží vcítit a je to hrozně motivující.

Jak často hřešíš a čím?

Samozřejmě ráda hřeším a mám ráda nezdravé věci. Nejvíce miluji čokoládu a měla jsem období Nutelly s palačinkami a co nejvíce miluji je smažený sýr a hranolky s tatarkou. Postupem času, ale přecházím na zdravější formu hřešení a asi je to těmi dietami, které jsou ve finále omezující a už se těším na ovoce s jogurtem, proteinelu, arašídová másla , proteinové palačinky , proteinové tyčinky, javorový sirup, med.

Ale nejvíce osvobozující je vlastně to, že člověk nemusí nic počítat a vážit.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Posilovny nechat určitě nikdy, baví mě to a naplňuje a je to můj hlavní koníček, kterým naplňuji svůj volný čas. Co se týče závodění, tak většinou ten poslední týden před závody je tak náročný, že mi v hlavě bleskne pár otázníků, ale když něco chcete, tak si po tom jdete a nezáleží na tom, jak moc je to náročné nebo omezující, prostě zatnete zuby nasadíte sluchátka a jdete jako voják.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

14 dní před závody vysazením mléčných výrobků , omezením soli, odvodním a nacukruji. Záleží na tom, jak vypadá forma.

Co děláš ve volném čase?

Ve volném čase cvičím, vařím , věnuji se svým psíkům, výletuji s přítelem , navštěvuji rodinu a ráda nakupuji a cestuji.

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Fitness mi dalo to, že pokud se tomu člověk věnuje na závodní úrovni musí mít disciplínu, striktnost a pevnou vůli a dodržovat předepsaná pravidla a to je dobré i pro život. Závoděním jsem tedy v sobě objevila vlastnosti, o kterých jsem ani nevěděla, že je mám.

Vzalo mi to snad jen to, že musím myslet hodně dopředu a každý den musí být předem naplánovaný a to je pro mě svým způsobem omezující a to, že to zabere vcelku hodně času, ale dělám to ráda. Dokud mne to bude bavit, tak v tom budu pokračovat.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Ráda se nechám hýčkat, tak navštěvuji kosmetiku, kadeřnictví , nehtové studio, solárium, masáže, wellness centra. Žijeme jen jednou, tak je potřeba si to tady jakkoliv zpříjemnit.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Mám rada svoje záda a zadek :D

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

Ne nikdy mne to nenapadlo. Bikina nebo nic.

Kdo je Tvým vzorem?

Vzorem asi momentálně nikdo. Motivací je pro mne zdokonalování sama sebe, takže zrcadlo?

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

Ano mám.

Jaké máš plány do budoucna?

Plány do budoucna nějaké jsou, ale necháme to v rukou osudu, co mi přinese do cesty. Nechávám věcem volný průběh a většinou se rozhoduji na poslední chvíli, jsem už taková.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Jsem upovídaná, přátelská, veselá a nedochvilná.

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

Je důležité to dělat srdcem a mít pevnou vůli.

Není to jen o tom si říci chci být „bikina“, obléknu si třpytivé plavky, podpatky, udělám hezký make up a je to.

Je to životní styl, který má svá pravidla a ne každý to dokáže dodržovat.

Jde o to být odhodlaný a jít si za svým cílem a snem a dělat to, protože to chceme dělat a baví nás to se vším všudy.

osobní profil závodnice Jany naleznete zde

Č e r v e n  2 0 1 7  -  H o l m a n o v á  K a t e ř i n a 

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

Ke cvičení mě přivedl můj přítel, úplně poprvé někdy před sedmi lety. Nejprve jsem do fitka chodila jednou týdně, teď chodím skoro každý den.

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?

Záleží na fázi přípravy, ale zpravidla šestkrát týdně. V dietě ráno před prací šlapu hodinku na rotopedu, odpoledne mám trénink na hodinu + po tréninku opět kardio. Mimo dietu mi to většinou stejně nedá a trénink mám také šestkrát týdně, na kardiu ale ubírám. Chtěla bych na trénincích více slevit a dát větší prostor regeneraci, ale nějak to nevychází.

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

Miluju tréninky ramen. Dříve mě třeba nebavily nohy, ale snažila jsem se jim přijít na chuť a vymyslet trénink aby stál za to, různě si s těmi cviky hrát no a teď se na ten trénink těším moc.

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

Jak mě vnímá okolí úplně přesně nevím. Blízcí mě podporují, fandí mi, ale už se ke mně donesly informace, které bych sama opravdu nevymyslela. Měla jsem sezonu maximálně úspěšnou a očividně pro spoustu lidí je snazší si říct, že za mým úspěchem nestojí nic jiného než podplácení a další nesmysly. Člověk na sobě maká, myslím, že zaslouženě se mu to vrátí a pak slyší tohle. Ale je to k smíchu.

Jak často hřešíš a čím?

Hřešit se snažím minimálně samozřejmě, když mám na něco velkou chuť, řeším to zero nebo exxe tyčinkami nebo si udělám něco sladkého k jídlu se sladidly, ale jinak mám jeden den v týdnu cheat meal. To si spíš ale udělám něco pořádného k jídlu a upeču, než že bych se cpala čokoládou. Miluju čerstvé pečivo a snídaně celkově. V dietě ten cheat meal přichází jednou za dva týdny, záleží na formě.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Taková doba nenastala. Když to chcete, tak nebudete všude vykládat, jak už lezete po čtyřech a že je to hrozný a nedá se to vydržet. Nechápu holky, co do toho jdou a pak jen brečí, že mají hlad. Litovat nepotřebuju. Prostě něco chci, baví mě to a jdu si zatím. Ano jsou těžké chvíle, ale chci to já tak nevidím smysl si pořád stěžovat a už vůbec na sociálních sítích. To si pak jen říkám, co by sakra ta holka chtěla.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

To se odvíjí dle formy, ale řekla bych, že klasicky. Odvodnění, nacukrování.

Co děláš ve volném čase?

Ve volném čase cvičím, vařím, peču a snažím se trávit čas s přáteli a především se svým přítelem.

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Dalo mi to přátele, disciplínu, zkušenosti. A vzalo? Dobré jídlo, ale na něj se po dietě také přeci dostane.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Nic zvláštního. Chodím ke kadeřníkovi a udělala jsem si vizážistický kurz abych o sebe jinak mohla v rámci možností pečovat sama, když nemám úplně čas někam chodit.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Já jsem hodně sebekritická, takže bych věděla o spoustě věcí, které se mi na sobě nelíbí. Ale třeba na ramena jsem hrdá.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

Ano, i se mi daleko více líbí, ale já cvičím hlavně pro sebe a soutěžení je bonus. Bodyfitness by bylo ve hvězdách.

Kdo je Tvým vzorem?

Vzor nemám žádný. Jsou fitnessky co se mi libí více, ale žádnou nemám za vzor. Chci se pořád zlepšovat, ale ku svému pohledu. Baví mě to.

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

Mám, jak z fitka, tak ze soutěží.

Jaké máš plány do budoucna?

Plány do budoucna zatím výrazně nemám. Chci na sobě stále pracovat a zlepšovat se. Ze cvičení chci mít radost, dělám to pro sebe. Další závody v představě mám, hraju si s myšlenkou už podzimních mezinárodních soutěží, ale to se ještě uvidí, jak bude tělo reagovat, přeci jen jarní sezona byla delší a zdraví máme jen jedno.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Skromnost, odhodlání. A hlavně, to, že když se chce, jde spousta věcí.

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

Holky by si měly uvědomit, že to není jen o hezké vizáži a o plavkách, že dieta není jen v rukou trenéra a není ani o tom se pak moci do bezvědomí přejíst. Chce to vůli a hlavně jít do toho plynule a s rozvahou a ještě plynuleji z toho vycházet. Že za jejich únavu a hlad vážně celý svět nemůže. Musí to chtít ony samy. A hlavně, že může jít i o zdraví. Důležitý je trenér. Neměl by to být jen člověk, kterého si draze platíte, sem tam napíše jídelníček a neřeší nijak průběh přípravy. Mým trenérem je můj přítel, takže jsem pod neustálým dohledem, dá se stále řešit forma a reagovat na další věci s tím spojené. Je důležité, aby to tím srdcem dělal i váš trenér a záleželo mu na vás. A to jak v dietě, tak po ní.

osobní profil závodnice Kateřiny naleznete zde

K v ě t e n  2 0 1 7  -  B e č k o v á  D a n i e l a  ( P R O )

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

Od 18 let jsem pracovala jako modelka. Po šílených dietách, které mi nakonec vždy přinesly jen jojo efekt jsem si po návratu z Číny řekla, že na to půjdu lépe, zdravě. Začala jsem chodit do fitka a tam jsem se seznámila s mým mužem, který mě začal trénovat a já si cvičení i muže:-) Tak jsem modeling pověsila na hřebík.

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?

Protože pracuju jako osobní trenér, jsem v posilovně v postatě celý den, ale co se týče tréninků tak teď, když mám volno od přípravy, mám silový trénink cca 3-4týdně a hodně času teď taky trávím cvičením jogy, která mě moc baví. Když jsem se připravovala na závody, měla jsem někdy i 20 tréninků týdně.

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

Nejraděj mám nohy a nejmíň ráda malé svalové partie – biceps, triceps.

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

Nevím nemyslím si, že být „fitnesska“ je dnes něco nestandardního, dnes už to v podstatě dělá každý, a já mám štěstí, že mě vždy mé okolí podpořilo, nejen co se týče mé blízké rodiny, ale také mých klientek.

Jak často hřešíš a čím?

Když jsem byla v přípravě na závody tak jsem mohla zhřešit cca 1 za 8 týdnů. Momentálně se stravuji tak, aby mi bylo dobře. Neřeším, jestli si dám bílý jogurt nebo jahodový s cukrem. Snažím se dodržovat nějaká makra a do těch se zhruba trefit. A můj nejoblíbenější cheat je čokoláda.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Cvičení a pohybu celkově nikdy, ale šílených příprava a diet? To víte, že jo. Každou přípravu se člověk sám se sebou pere a má slabší chvilky, vlastně ani nevím proč jsem to nikdy neukončila:D

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Tu já nedělám. Samozřejmě mám závěrečný týden, ale je to pokaždé jinak. Spíše je to dejme tomu lehčí manipulace s vodou a jídlem.

Co děláš ve volném čase?

Na jiné koníčky kromě mé práce mi nezbývá čas, takže u nás se vše točí kolem pohybu a všechen volny čas pak patří rodině, protože máme 5 let starou dceru.

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Když se budeme bavit o fitness jako vrcholovém sportu, tak mi dalo spousty zkušeností. A co my vzalo? Ideály

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Nejsem úplně ten typ ženy, která tráví většinu času tím, že na sebe paplá krámy, olejíčky, makeupy atd. Spíše mi to otravuje život:-D Ale chodím 1x za měsíc na kosmetiku do Kosmetického salonu Simony Králíkové – Derma Lashes a také na vlasy. Občas zajdu na masáž. 

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Jsem na sebe extrémně kritická a na každé partii si asi najdu nějakou nedokonalost, ale moje největší přednost jsou asi nohy a zadek, i když teď nejsou perfektní. Vydřela jsem si je a je to na nich doufám vidět

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

Na podzim 2015 jsme vážně zvažovali přestup do bodyfitness, protože mi ta kategorie připadá sportovnější, ale nakonec z toho sešlo na popud manžela. A já musím říct, že s odstupem času jsem moc ráda.

Kdo je Tvým vzorem?

Já nemám vzor, nikdy jsem neměla. Ano, byli holky, které jsem obdivovala, ale konkrétní vzor jsem neměla. Myslím si, že to nedělá dobrotu, každá jsme jinak poskládaná, a nejde si říct - takhle chci vypadat. Genetika je mocná čarodějka. Jediný můj vzor co se pracovitosti týče je můj tatínek. A na to jsem často myslela, když už jsme nemohla. Vždycky jsem chtěla být největší dříč ze všech:-D :-D

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

Ano mám, a myslím, že teď už můžu říct, že velmi blízkou, i když žije na Slovensku. Je to Juliána Melíšová, které má teď mimochodem velmi úspěšnou trenérskou sezonu se svýma závodnicema – připravuje čerstvou Mistryni Slovenska v bodyfitness Dominiky Bajtgovskou a 3. v bikinách jí skončila Zuzka Kardošová 16ti letý dovolím si říct supertalent. Obě teď jedou na Evropu tak jim budu držet palce. Spolu jsme také založily blog www.she-up.blogspot.cz, který se věnuje obyčejným ženám a dívkám a vysvětlujeme jim realitu fitnessek, ale na své si příjdou i závodnice. V nejbližší době se můžou těšit na článek o reversní dietě.

Jaké máš plány do budoucna?

Abych byla upřímná, momentálně nevím. Původně jsme chtěli přes léto soutěžit do USA, ale to jsme odsunuli. Chci být v první řadě 100% připravená po zdravotní stránce. Je pro mě důležité, aby můj metabolismus fungoval jak má a potom začnu o něčem uvažovat.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Nejsme si jistá jestli, je to úplně dobrá vlastnost, ale určitě je to extremismus – neumím nic dělat na půl, buď na plno, anebo vůbec. A potom také asi empatie a hrdost, ale také jsem velmi výbušná a umím se vztekat:-D A snažím se bojovat se svým vlastním egem. Myslím, že pýcha a ješitnost člověku nic dobrého nepřinese.

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

Nespěchejte. Všechno má svůj čas. Dejte tělu dost času odpočinout a nehrňte se bezhlavě do diet. Nesnažte se stát na podiu co nejvíc, vybírejte sezony s rozvahou, aby se mezi nimi tělo mohlo zregenerovat. A nikdy nezapomínejte na reversní dietu. Ať i po skončení, aktivní závodní kariery máte tělo zdravé a funkční.

osobní profil závodnice Daniely naleznete zde

D u b e n  2 0 1 7  -  A r k h i y e r e y e v a   Y u l i y a

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

Ke cvičení mě přivedl můj manžel. Seznámila jsem se s budoucím manželem začala tak i s posilováním.

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?

V přípravě cvičím dvakrát denně, ráno a večer. A v mimosoutěžním období cvičím 4-5x v týdnu.

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

Ráda cvičím ramena a nohy, ale v poslední době mě nebaví dřepy....Nerada cvičím prsní sval a bricho. 

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

Moji kamarádi jsou už na to zvyklí a chápou jestli nemůžu jít na návštěvu kvůli tréninku, diety, nálady a režimu ,,jist každé 2 hodiny":-))))  A Mám ideálniho manžela, on taky závodi, a všechno prožíváme spolu. Proto příprava na závody a fitness život v naší rodině není nic nového:-)

Jak často hřešíš a čím?

V přípravě nehřeším vůbec. Ale v běžném životě mám určitě jedenkrát za týden Cheatday. Zbožňuju zmrzlinu, sýr a čerstvé pečivo.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Po MS byla jsem strašně unavená a neměla chuť na cvičení vůbec. Ale 2 týdny odpočinku a hromada jídla udělali své a tehdy jsem pochopila, že bez fitnessu už nemůžu být, je to závislost.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

S každou přípravou to mám trošku jinak. Poslední soutěžní sezónu jsem neměla superkompenzaci vůbec.

Co děláš ve volném čase?

Nejlepším odreagovaním mimo práci/studium a posilovny pro mě je čas s rodinou a kamarády, zbožňuji cestování.

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Fitness mi dalo hodně dobrých známých, mnoho cestování a zážitků a našla jsem se v tom. Vzalo mi jídlo:-D :-D Nyní to jsou jenom bílkoviny, sacharidy a tuky:-D

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Díky salonu Delice v Praze jsem spokojená a šťastná že se nemusím o sebe sama starat, jsem v rukách profesionálů a oni ví co potřebují moje vlasy, aby vždy vypadaly perfektně. A taky mám perfektní kosmetiku, která strašně mi pomáhá. Mám citlivou pokožku a vím ,co jsou to striie, suchá pokožka a podráždění ...Proto se musím stále pečovat a dávat pozor.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Mám na sobě ráda své nohy, vlasy a oči:-)

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

Neeeeee:-))

Kdo je Tvým vzorem?

Nemám žádný svůj vzor.

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

Určitě mám. Mám hodně fitnesskamarádek a hodně dobrých známých i z jiných států. Seznámili jsme se na mezinárodních závodech a stále jsme v kontaktu.

Jaké máš plány do budoucna?

Chtěla bych se zkusit dostat do Elite Lige - to je nejdůležitější cíl pro mne.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Charakterizuje? Nevím, nemůžu to říct pro sebe sama:-) Můžu říct 3 hlavní priority v mém životě, myslím si a to mě i charakterizuje - láska (vždy na prvním místě u mě bude stát manžel a syn). Dále je to perfekcionismus ve všem (dělat vše naplno-nebo to nedělat vůbec) a vždy být v harmonii, být otevřená lidem-proto je pro mě strašně důležité mít vedle sebe jen příjemné a pravé lidi s dobrým srdcem.

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

Makat:-DD

a nejdůležitější rada- život je jen jeden a zdraví taky! Proto musíte dávat na sebe pozor a dělat všechno správně. Najděte svou cestu a neztraťte ve světu fitness svou individualitu.

osobní profil závodnice Yuliye naleznete zde

B ř e z e n  2 0 1 7  -  S a b i n a  D o l e ž a l o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

No, to je dlouhá story. Nejdřív jsem dělala bojové sporty, které mě přivedly časem i do posilovny, kterou jsem si nakonec oblíbila víc, než samotné bojovky. V období puberty a nějaký čas po ní jsem se sebou nebyla spokojena, našli mi navíc hypofunkci štítné žlázy, začala jsem na ni brát hormony, po kterých mám problém se zavodňováním a přibíráním, navíc genetika mi nikdy nehrála do karet... a k tomu zakulacování křivek v průběhu dospívání, to mi taky nepřidalo, takže jsem začala mít deprese ze svého těla, i když jsem vážila kolem 52 kilo.

Nesprávně jsem dietovala, z čehož jsem plynule přešla k poruchám přijmu potravy. Nejprve jsem odmítala jídlo a když jsem po ztrátě váhy byla nucena jíst, začala jsem jídla násilně zvracet a bulimie byla na světě. To jsem se dostala na nějakých 46 kilo.

Když jsem skončila jednou na Silvestra v nemocnici kvůli akutnímu zánětu dvanácterníku, uvědomila jsem si, že to takhle dál nejde. Boj to byl dlouhý, ale rodina, fitness a cesta zdravého životního stylu mi společně ukázali směr, díky němuž lze mít krásnou postavu a tělo si neničit.  

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?

To samozřejmě záleží, jestli jsem v dietě, objemu nebo udržuju. Ted momentálně cvičím tak 5x týdne něco kolem hodinky a půl. V přípravě to ale bylo 2x denně prakticky 7 dní v týdnu.

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

Co fakt nemusím jsou jenom cviky na paže - biceps, triceps, protože mě tyto partie jediné fakt nebaví cvičit, co moc nemusím jsou ještě možná kliky. Cokoli jiného pak mám moc ráda a těžko se vybírá, co mám nejradši. Určitě tam ale bude patřit leg-press, hacken dřep a obecně izolované cviky na zadeček, různé hip thrusty a tlaky na ramena.

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

Hodne rozmanitě. Jednoduše se mi rozdělila společnost na ty, kteří mě v tom podporují a ty, kteří mě kvůli tomu nemají rádi a nic moc mezi tím. Než jsem začala být trochu víc vidět, dalo se to s okolím a zejména spolužáky, protože jsem stále student, nějak vydržet, i když už hodně brbrali ohledne úspěchů v bojových sportech, když ale přišlo fitness a příprava, spolužačky mě málem pohledy probodávaly…ale nikdy jsem si to nebrala, naopak. Nemluvě o plastice prsou, to by se myslím míň řešilo, kdybych čekala trojčata.

Jak často hřešíš a čím?

Zpravidla držím přes týden stravu a pátek nebo sobota si dávám volný den. Většinou ale ne celý, spíš na večer. Určitě tam patří něco sladkého, takže čokoládka, krupice a všechno, co obsahuje karamel nebo čokoládu :-D Když máme pak v cheat day cestu okolo pizzerie nebo McDonaldu, podlehneme samozřejmě.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Myslím, že v přípravě to napadne skoro každého, je to opravdu nejen fyzicky ale i psychicky velice náročné. Hlavní je, že se vždycky najde motivace a nepoleví se.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Nooo nevím, jestli chci úplně svůj postup prozradit:-)

Ale samozřejmě několik dní rozpíjím na nulách, jela jsem osobně na vodě destilované - a dalo se to. Pak tak minimálně 2 dny před soutěží nepiju a lehce cukrujem. Ale detaily neprozradím:-)

Co děláš ve volném čase?

Jak jsem už říkala, jsem student, takže se školou, tréninkama a klientama skoro volný čas nemám. Když už ale na to přijde, tak ho určitě trávím s přítelem, když může, dál se psy a ráda zajdu do přírody, kina nebo někam na dobré jídlo. Ráda si taky zasportuju nějak jinak, než ve fitku, takže rekreační sporty občas.

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Určitě mi dalo velkou disciplínu a nový jiný rozhled do života…a vzalo samozřejmě velkou část sociálního života, protože spousta přátel tento životní styl nikdy nepochopí a pokud s nimi nezajdu na panáka a cigáro, tak jsou odtažití. Takže určitě hodně “přátel.”

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Hihi to je hezká otázka:-D

Ale myslím, že nic zvláštního, jednou za čas zajdu ke kadeřníkovi, zrelaxuju v solárku nebo si upravím nehty. A samozřejmě se líčím:-D nic zvláštního asi nedělám, na nějaké speciální kosmetiky určitě nechodím.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

To je snad nejtěžší otázka, na opačnou bych věděla odpěď hned a ne jednu:-D

snad úsměv se rodičům vydařil a rovné hezké zuby:-D

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

Už jsem tuhle otázku slyšela, ale neuvažuju, líbí se mi na Bikini Fitness mnohem víc, než jen samotná bikini forma, ale také styl pózování, ten smysl pro detail u plavek, šperků, vlasů, make-upu a samozřejmě je to nejlépe kombinovatelná kategorie s fotomodelingem.

Kdo je Tvým vzorem?

Ashley Kaltwasser

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

Myslím, že se obecně bikini scéna navzájem docela zná, ale nejlíp si sedíme asi s Aden Endtovou.

Jaké máš plány do budoucna?

Teď hlavně odmaturovat a dostat se na plánovanou VŠ, proto odkládám jarní sezonu. Hned potom se chci vřítit do přípravy na podzim:-) A doufat, že mi vyjde škola v Praze a budu už bydlet tam.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Disciplína, cílevědomost, ale s tím také paličatost a občas přehnaná kritika, jak ostatních, tak zvláště sebe samé. A nepřemožitelná láska ke zvířatům.

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

Aby si hodne rozmyslely, jestli je to opravdu cesta, kterou se chtějí vydat, protože soutěžení není o tom jít 3x týdne zacvičit do fitka a upravit si stravu na zdravější, je to velice fyzicky, psychicky a samozřejmě taky velice finančně náročný sport. A nebude to jednoduché, pokud to nechtějí dělat napůl. A rozhodně taky, at se svěří do rukou dobrého trenéra a nesnaží se připravovat samotné, nejen, že to pak může vypadat tragicky na podiu jak formou tak pozingem, ale zdravotně si mohou svou neznalostí zbytečně rozházet hormony a celý chod těla, pokud to nebudou umět korigovat.

osobní profil závodnice Sabči naleznete zde

Ú n o r   2 0 1 7  -  J u l i á n a  M e l i š o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

Prvýkrát som navštívila posilňovňu v 13tich rokoch, kedy som to mala ako "kompenzáciu" popri tanci. Nakoľko som mala k športu vždy blízko som vedela, že sa chcem fitnessu venovať aj neskôr a následne som uskutočnila kroky, aby som sa tým mohla živiť. Začalo to štúdiom trénerstva a učiteľstva TV,  absolvovaním rôznych kurzov, pokračovalo rozbehnutím trénerskej kariéry, skúsila som si menežovanie fitness centra a aktuálne máme team ľudí, ktorí majú súťažné ambície alebo len chcú zlepšiť svoju životosprávu. Verím, že sa budeme stále rozrastať a rozvíjať, aj ako tréneri, aj ako pretekári. 

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?

Veľa :) resp. sú to celé dni, ale môj tréning trvá max 80min. 

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

Nemám cviky obľúbené a menej obľúbené. Mám rada každý tréning, niekedy je lepší, inokedy horší, ale to má asi každý. Tento šport by sme mali robiť všetcia pre to, lebo milujeme cvičenie :) takže ťažko hovoriť o tom, čo nemám rada. 

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

Nikdy som sa s touto otákou nezaoberala.  Myslím si, že každý, kto tento šport robí, je tak trochu blázon :) tak sa často stretnem so slovami "klobúk dole pred každým pretekárom" prečo? Lebo si odriekame tak bežné veci ako príjemné chvíle s priateľmi alebo rodinou, napr. pri dobrom nedeľnom obede, čas trávime zväčša v posilke alebo kuchyni, je to tak trochu sebecké a ja mám veľké šťastie. že som obklopená ľudmi, ktorí sú mi oporou. 

Jak často hřešíš a čím?

Záleží od "formy" a obdobia. Ale milujem arašidové maslá a z nezdravých jedál palacinky a nátierku lotus, čím viac, tým lepšie :-D

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Pred každou sezónou zvažujem pre a proti. Mám stanovené ciele, ktoré by som chcela v tomto športe dosiahnuť, na tom pracujem, preto sa skôr sústredím na to ako urobiť všetko pre to, aby to išlo. Obdobie demotivácie má ,ale podla mňa každý, opät mám však za sebou skvelých ľudí, ktorí ma dokážu nakopnúť, a v neposledom rade náš team. Tam sa ťaháme navzájom. 

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Každá je iná, každý športovec má iné metódy a postupy. A v neposlednom rade je to knowhow každého trénera či coucha :)

Co děláš ve volném čase?

Voľný čas :) bohužiaľ, asi ako každý športovec, veľa ho nezostáva. Zvačša je to čas pre rodinu a priateľov, ale milujem aj šoférovanie pri dobrej hudbe ako relax, len tak kde ma napadne :)

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Spoznávam veľmi veľa nových ľudí, ktorí majú vášeň pre to isté, čo ja. Vznikajú priateľstvá, team - ja ho volám fitness rodina, nachádzam veľa inšpirácie a motivácie, nie len od športovcov, ale najmä od ľudí, čo nemajú súťažné ambície. A vzal? Nežijeme bežný život, to som spomínala vyššie, čo všetko si musíme odriekať, ale napriek tomu, to máme radi. Takže mi nevzal nič. Sami sa rozhodujeme, pre to, čo chceme. Ja som za to vďačná. Za každého človeka, ktorého mi tento šport vzal, či dal, a som vďačná aj za to, ako si dokážem vychutnať jedlo - AKO NIKDY PREDTÝM :D 

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Raz za mesiac si zájdem za mojimi priateľkami Luckou a Paulínkou, tie sa postarajú o moje nechty, vlasy, mihalnice, pleť a podobne. Spojím príjemné s užitočným.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Cieľavedomosť a vytrvalosť

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

Nie neuvažovala, ešte v začiatkoch, keď sme sa rozhodovali či bikini či bodyny. Rozhodli sme sa pre bikini, tak na tom pracujeme. 

Kdo je Tvým vzorem?

Nemám vzor, je veľa krásnych bikín, ale ja mám svoj cieľ, svoju cestu a svoju predstavu o tom, ako chcem vyzerať. 

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

Áno, je tam viac dievčat, s ktorými sme v kontakte aj mimo súťažnú sezónu, dokonca si vieme napísať aj povzbudzujúce slová pomedzi súťaže. Je to veľmi príjemné a vždy sa teším na stretnutia s nimi. 

Jaké máš plány do budoucna?

Mojim snom je slovenská reprezentácia. Uvidíme, snáď sa mi raz splní, potom prídu ďalšie. 

Čo sa týka teamu, by som chcela, aby sme mali nie len kvalitných pretekárov, ale aj pokorných a cieľavedomých ľudí, ktorí budú vzorom pre nové generácie. 

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Cieľavedomá, možno aj trochu viac tvrdohlavá :D keď niečo chcem, si idem naozaj za tým, bez ohľadu na to, či sa so mnou ostatní stotožnia alebo nie. 

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

Dievčatá, je to šport, prináša veľa obetí, buďte vytrvalé, stanovte si presné ciele, a robte to tak, ako sa to páči vám, nie ako sa to páči niekomu inému. Buďte samé sebou a nenechajte sa odradiť prekážkami, ktoré vás na ceste stretnú. Robte to celým svojím ja a od srdiečka :)

Ročník: 1992
Výška: 165cm
Súťažná hmotnosť: 53kg
FB funpage: Juliana Melisova - conditioning trainer
IG profil: jullmel
Pôsobím v Púchove. 
Športujem od malička, ako 9 ročná som začala tancovať, ako 13 ročná som bola prvýkrát v posilňovni. Aktívne som začala cvičiť v 19tich. 
Keďže som mala k športu vždy blízko: tanec, atletika, volejbal, .. moje "dospelácke" kroky nemohli viesť inou ako športovou cestičkou. 
V roku 2013 sme začali prvou príravou. Odvtedy som absolvovala pár súťažných sezón, verím, že ich ešte pár bude. :)
2013 - Športfestival Trenčín 3.miesto
2015- Juniorske MSR Hnúšťa 7.miesto
         Mozolani classic Bratislava 10miesto
         MSR žien Nitra 3.miesto
2016 - GB Pepa Opava 4.miesto - superfinále
        - Mozolani cup 7.miesto
Účasť na medzinárodných súťažiach: Olympia amateur Prague - 2015, Diamond cup Greece - 2016
Uvidíme čo prinesie rok 2017. 
Prípravu som riešila sama spolu s priateľom Tomášom Rezákom.
Od jesene 2015 spolupracujeme s manželmi Bečkovými a Vlaďom Pajičom, ktorým som veľmi vďačná. Okrem toho, že sú skvelí ľudia, ma veľa ma naučili. Ď.A.K.U.J.E.M 

osobní profil závodnice Juliany naleznete zde

L e d e n   2 0 1 7  -  Z u z a n a  H a j d u k o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

Se sportem jsem začala sama. Nejprve jsem docházela na skupinové lekce spinningu jako většina lidí, kteří navštěvují různé skupinové lekce. Po pár odchozených letech jsem sama sebe přesvědčila o tom, že bych mohla dělat lektorku skupinových lekcí, protože mě sport naplňoval. A tak jsem začala lektorovat jumping, postupně jsem přidávala další druhy skupinových cvičení – TRX systém, Body styling a různá posilovací cvičení. Dnes aktivně předcvičuji jumping, živé lekce Body Rock a již brzy se chystám předcvičovat DeepWork. Do posilovny jsem poprvé vstoupila minulý rok. Bylo to jedno z těch vážně dobrých rozhodnutí. 

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?

Posilovnu navštěvuji 4-5x týdně. Před soutěžemi se snažím chodit každý den.  Většinou trénink zvládnu za hodinu a půl s rozehřátím, samotným posilováním a nakonec s protažením.

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

Nemohu říct, které cviky nebo cvičení mám a nemám ráda. Posilování vnímám jako celek. Když jsem začala s posilováním, méně jsem se těšila na posilování ramen a zad. Tyto partie jsem vnímala jako slabší element svého těla. Teď, když vidím, jaké změny mé tělo zaznamenalo po půlroční práci, jak se rozvíjí měsíc za měsícem, nemám problém odcvičit jakoukoliv svalovou partii. Vnímám to spíše tak, že jsou dny, kdy se mi cvičí méně dobře, protože jsem měla např. náročnější den. Těchto dnů je však méně. Do posilovny se vždy těším, i přes to, že jsou tréninky náročné, hlavně v období, kdy posiluji s těžkými váhami.

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

Po soutěžích mi od lidí přicházeli krásné a upřímné zprávy. Obdivovali mě za to, co jsem dokázala. Jsem pořád ta stejná holka, ať už dělám cokoli. Přátelé, kteří mě znají, to vědí.

Jak často hřešíš a čím?

Nehřeším, jelikož nemám důvod. Dlouhé roky žiji zdravým životním stylem. Stravu a jídelníček mám vyvážený po celý rok, proto nemám výkyvy chutí. Pokud by vzal někdo za hřích hořkou čokoládu, kterou mám velmi ráda, potom je toto hřešení. Té jsem schopna podlehnout v mimozávodním období ve velkém množství. V období, kdy se připravuji na soutěže je můj jídelníček přísnější, některé potraviny z jídelníčku vypouštím. A ty si potom právě dopřávám více v období „off season“. Většinou se jedná o zdravé tuky a zdravé jednoduché sacharidy.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Tato doba nenastala. Jelikož jsem na začátku, tak pevně věřím, že nenastane. Nyní jsem velmi pozitivně motivována. Pokud někdy tato doba nastane, bude to mít svůj důvod.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Předsoutěžní superkompenzací jsem si prošla poprvé. Nebála jsem se změny ve stravě. Ale mé obavy přišly, když jsem zjistila, že budu velmi omezená, co se týče pitného režimu, protože jsem zvyklá pít během dne celkem dost tekutin. Dnes mohu říct, že se dá opravdu zvládnout vše. Jsem ráda za tuto zkušenost, která mě opět posouvá k dalšímu cíli.    

Co děláš ve volném čase?

Svůj volný čas věnuji tréninkům na skupinových lekcích. Sport se stal mojí každodenní součástí a naplňuje mé dny. Baví mě dělat klientům a klientkám jen tak radost tím, že mohou svůj volný čas prožít na některé z mých lekcí, ať už přijdou z jakéhokoliv důvodu. Mám ráda lyžování, saunování, turistiku v každém ročním období, běhy na dlouhé tratě, knihy a módu. Pokud to jde, snažím se svůj volný čas prožít s těmi, které jsou mému srdci nejbližší - rodina             a blízcí přátelé, ať už při šálku kávy nebo na výšlapu.

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Fitness mě posunulo vpřed ve vypracování mého těla. Dalo mi ještě větší disciplínu, kterou mám již v sobě zabudovanou, také mi dalo hodně zkušeností. Díky fitness jsem získala přátele. Naopak mám pocit, že díky fitness jsem o některé přátele přišla. I to je zkušenost. Mám pocit, že hodně lidí je pořád nepřejícných. Ale to se snažím přecházet. Raduji se s těmi, kteří vědí, kolik úsilí a času jsem vynaložila, abych si splnila svůj sen. Lidé do života přicházejí a z života odcházejí. Jsem velmi ráda za ty přátelé, kteří jsou tady vždy pro mě, kteří jsou mou oporou, kteří když něco řeknou, myslí vyslovená slova upřímně.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Pravidelně každý týden navštěvuji saunu, dopřávám si jednou měsíčně masáž. Navštěvuji kadeřnici, manikérku, pedikérku, celkově dbám o pokožku celého těla a aktivně odpočívám.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Jsem sebekritická a nikdy jsem neuvažovala nad tím, co se mi na sobě líbí nejvíce. Od doby, kdy jsem začala posilovat, jako svoji přednost považuji nohy.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

Neuvažovala. Líbí se mi, když je tělo ženy vypracované do ladných křivek. V kategorii Bikini chci zůstat a v ní se zdokonalovat.

Kdo je Tvým vzorem?

Nemám jeden vzor, ke kterému bych vzhlížela. Pokud hledám informace a rady, vybírám si intuitivně. Fitnesska, která mě zaujala, je Eva Havelková.   

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

Mezi lidmi, kteří se věnují fitness a kulturistice jsem našla dobré přátele, kamarádky a kamarády. Ráda se s nimi potkávám v prostředí fitness, ale i při jiných příležitostech.

Jaké máš plány do budoucna?

Mám cíle a představy, co bych mohla v budoucnu dělat. Nechci však nic plánovat. Plány se snažím realizovat tak, jak postupně přicházejí s tím, co se děje okolo mě. Vše chce svůj čas. Vždy jsem potřebovala mít většinu věcí naplánovaných a nejlépe hned uskutečněných. Ale takto to nefunguje. Teď už to vím.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Cílevědomost, pracovitost, ohleduplnost, tvrdohlavost, vnímavost a lidskost.

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

Vždy, když něco chcete, musíme vědět, že to OPRAVDU chcete. Když přijde TO rozhodnutí, ať vytrváte, protože každý začátek je těžký. A také nikdy není pozdě začít. Své cíle, možnosti a hranice posouvejte krůček po krůčku dále, ale zůstaňte samy sebou, naslouchejte radám z okolí, ale stůjte si za svými rozhodnutími, pokud Vám přijdou správná. Nikdy nic neuspěchejte jak ve stravě, tak v tréninku. Najděte si k sobě člověka, trenéra, kamarádku, spřízněnou duši, která Vám bude oporou po celou dobu trénování a ve chvílích, kdy to budete nejvíce potřebovat. 

osobní profil závodnice Zuzany naleznete zde

P r o s i n e c    2 0 1 6  -  O l i v i a  P o h a n k o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

K cviceniu ma priviedli kila navyse ktore som pribrala na dovolenke v Taliansku.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

V gyme som niekedy aj cely den ked konzultujem s dievcatami ktore sa chcu pripravit na zavody.

Ale stava sa mi ze si odbehnem len na 20 minut na HIIT kardio:-D

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Z duse nenavidim cvicit brucho. Je to take nezazivne. Ale milujem drepovat, tahat mrtvy tah na vsetky sposoby ale rada si zacvicim aj ramena. Ale drep urcite vyhrava!

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Myslim si ze ludia okolo mna, blizky priatelia a rodina ma vnimaju rovnako. Stale som rovnako sialena a zaroven obycajna.

Jak často hřešíš a čím?

no zalezi v akej som faze:-D

Ked som po sutazi tak sa neviem dojest a dokazem zjest vsetko co nezje mna. V off season ked mam viac kcal a oddychu to nieje take tragicke ale velmi rada chodim s priatelom na All U can eat( tam to nieje o zhreseni kvalitou ale kvantitou:-))

dokazeme zjest aj niekolko tanierov a aj napriek tomu ze to je len zelenina ryza a masko, je to prilis vela kcal naraz.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Samozrejme ze taka doba bola. Hlavne ked som sa snazila vymanit zo spoluprace s prvym trenerom. To boli asi najtazsie casy. Ocitla som sa v situacii kedy sa moja vasen fitness stala dovodom na vydieranie a tlak. Chvalabohu vsetko dobre dopadlo.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

superkompenzacia je predsa cast mojho know how tak to nebudem prezradzat

Co děláš ve volném čase?

Volny cas rada travim s rodinou, kamaratkami a hlavne s priatelom. Rada si uzivam kvalitne jedlo, mam rada dobre filmy, no s babami zvykneme chodit napriklad aj na treningy trosku ineho typu ako ceossfit ci strongmanovske treningy. Jednoducho mame rady sportovat.

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Fitness mi dalo neskutocne vela skusenosti. Spoznala som svoje telo do detailu a vela sa o tele naucila. Tak isto som sa naucila viac o ludoch. O tom aky su, ako reaguju, ako sa chovaju. Co mi vzalo? Nic. Fitness vyzaduje disciplinu a kazdo denne snazenie sa ale ja som si to sama vybrala a aj napriek tomu ze niekedy nariekam tak ma to bavi.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Co ja viem asi take normalne veci- kremujem sa, sem tam ked musim sa namalujem:-D

Snazim sa viac starat o vlasy, naozaj dbam na spravnu vyzivu aj zvnutra a kedze amix ma neskutocne vela produktov ktore sa staraju nielen o svaly ale aj spravny prisun vitaminov,mineralov tak mam vystarano. A este nosim strojcek na zuby:-D

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Co ja viem niesom moc samoluba. Skor na vsetkom najdem vzdy chybu. Ale zevraj mam pekne male usi:-D ...po mamine.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Kebyze chcem sutazit medzi bodyfitneskami musela by som mat o niekolko kil viac svalovej hmoty a uz teraz som dost svalnata a viac uz nechcem. Takze nie

Kdo je Tvým vzorem?

Mojim vzorom bola vzdy Karina Antovska. Nieje len vyborny sportovec ale aj clovek a zaroven krasna zena. Proste ideal.

Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?

Ano je ich viac ale taka naozajska je Sabina Plevakova

Jaké máš plány do budoucna?

Moc si neplanujem pretoze som sa naucila ze hocico si naplanujem je aj tak vzdy uplne inak.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje

Co ma charakterizuje? Asi disciplinovanost, trosku naivnost :-D

velke oci, velky zivotny chtic a sila.

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát úspěšnými "Bikinami"?

Hlavne nech si davaju pozor co sa vyberu trenera tyka. Kulturista nie vzdy vie ako trenovat dievcata. Nech si davaju pozor na diety bez tuku ci sacharidov lebo v buducnosti sa im telo za to oplati. Radsej nech sa pripravuju pomalsie(aj co sa objemovej pripravy tyka) ako rychlo nacapat na seba svaly kolko krat ani nie na spravne miesta:-D

osobní profil závodnice Olivie naleznete zde

L i s t o p a d   2 0 1 6  - J a n a  M i l o

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Bolo to veľmi nečakané a najmä neplánované. Začala som pracovať v posilňovni ako recepčná a práve tam ma oslovil môj terajší tréner Andrej Mozoláni, ktorý vo mne videl potenciál.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

Je to individuálne. Vždy je to podľa toho, v ktorej časti prípravy sa práve nachádzam. V objemovej príprave 4-5 krát týždenne, v rysovacej príprave 12-13 krát do týždenne.

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Milujem všetky, pretože je pre mňa dôležitý každý sval na mojom tele.

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Ako ma vníma? No väčšinou ako človeka, ktorý stále len cvičí a nič poriadne neje. No inak často počúvam a čítam od ľudí, že ich motivujem. To zas na oplátku motivuje mňa. Som za to veľmi vďačná a robí ma to šťastnou.

Jak často hřešíš a čím?

V objemovej príprave zhreším často.... Vždy je to nejaká sladkosť alebo pohár dobrého vína. V rysovacej fáze si to nedovolím. Zhrešenie je pre mňa v tejto fáze len v podobe orechov. Som na nich závislá!!!!

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

 Áno, častokrát keď ma už zmohla únava. No, tá vždy po nejakom čase prešla a opäť som sa s chuťou a radosťou vrátila k tomu, čo najviac milujem – fitnessu a tomu, čo k nemu patrí. To je môj zmysel života.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Venujem sa môjmu priateľovi, chodím do sauny, na masáže, vozím sa na športovom aute a motorke a dopĺňam adrenalín.

Co děláš ve volném čase?

Keď mám čas, tak ho naplno využijem čisto relaxom. Pre mňa je najväčší relax moja motorka a športové auto, na ktorých sa dokážem úplne odreagovať a užiť si pekné chvíle.

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Áno, je toho mnoho. Fitness mi dal zmysel môjho života a ukázal mi cestu, ktorou kráčam doteraz. Naopak mi zobral obyčajný život a čas na priateľov, zábavu a jedlo, na ktoré som bola zvyknutá. No neľutujem moje rozhodnutie a keď nastane v mojom športovom živote chvíľa na oddych, rada to práve vtedy využijem a spojím priateľov so zábavou a dobrým jedlom. A užijem si to naplno.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

O seba sa starám návštevou maséra a relaxujem v saune, čo mi prospieva na kráse zvnútra aj zvonku. O zovňajšok sa starám podľa potreby, a to väčšinou sama. Pracovala som ako kaderníčka a kozmetička, čiže si hravo poradím

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Na to by mali odpovedať druhí, pretože ja naozaj neviem odpovedať. Beriem sa ako celok a vždy tak beriem aj druhých. Každý jeden sme niečím pekný, výnimočný a najmä jedinečný.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Nie neuvažovala. To, čo práve robím sa mi páči najviac.

Kdo je Tvým vzorem?

Arnold Schwarzenegger. A to preto, lebo sa zapísal do dejín a to sa len tak niekomu nepodarí. Jeho slová mi neustále pomáhajú a motivujú ma.

Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?

Áno, mám a som za to vďačná.

Jaké máš plány do budoucna?

Pripraviť sa na najbližšie preteky v tej najlepšej forme akú som doposiaľ mala.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje

Keď si zvolím cieľ, idem ako blázon a nikto a nič ma nedokáže zastaviť. To vie o mne každý a často aj krútia hlavou. Ja sa však nikdy nevzdávam a vždy všetko dobojujem dokonca.

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát úspěšnými "Bikinami"?

Aby to robili hlavne s láskou a najmä len a len pre seba. Pretože inak budú tápať a požadovaný výsledok sa nikdy nedostaví, pretože to nerobia z dôvodu, že to milujú, ale preto, lebo sa to od nich vyžaduje.

osobní profil závodnice Jany naleznete zde

Ř í j e n   2 0 1 6  - N i k o l  R a s z y k o v á 

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Kdo? V podstatě má učitelka tělesné výchovy na gymnáziu. Brávala nás místo hodiny tělocviku jednou týdně do posilovny, a tam to začalo, láska na první pohled.... A co? Byla jsem hrozně hubená a drobná a chtěla jsem být malinko větší, a nestydět se za to, že jsem takový "hubeňour":-)

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

To je strašně individuální, záleží jestli jsem v přípravě nebo ne. Podle toho mám i tréninky a co se týče času stráveného v posilovně, tak trénink končím až mám odcvičeno co jsem potřebovala.

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Ani teď nevím které cviky nemám ráda, neměla jsem ráda asi výpady, ale snažím se vždy jet to co nemám ráda jako první a kolikrát častěji, až se z toho stane cvik oblíbený. Takže mě v tuhle chvíli nenapadá co nemám ráda. A co mám ráda? Asi ráda cvičím ramena, záda, zadek, už i nohy... Jak tak přemýšlím, tak asi mám ráda vše. Opravdu mě baví cvičit všechno, není cvičení co vyloženě nemám ráda. Jen asi kardio moc nemusím.

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Tak to netuším, to by ses musela zeptat mého okolí. Ale co vím, tak okolí říká, že jsem dříč a cílevědomá. A v tom mají pravdu, moc mě baví se "ničit" v posilovně. Je to součást mého života, mám to hluboko v srdíčku a nemůžu už bez toho být...

Jak často hřešíš a čím?

Hřeším často, nevím jestli se za to mám stydět, ale bohužel je to tak... A co mám nejraději? Hrozně moc miluji ořechy a ořechová másla, to je moje slabost. A taky zmrzliny, těch dokážu zkonzumovat neskutečné množství. Tohle jsou opravdu moje veliké slabosti...

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Měla jsem několikrát ve cvičení pauzu, to je normální. A myslím, že to i tělu prospívá. Potřebuje trochu oddych a musí načerpat energii. Navíc pak se člověk zase s velikou chutí těší zpět do cvičebního koloběhu.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Absolvovala jsem zatím pouze troje závody a pokaždé konečná fáze probíhala úplně jinak. Ale ani jednou jsem nedělala klasickou superkompenzaci.

Co děláš ve volném čase?

S volným časem to je hrozně těžké, bohužel ho moc nemám. Jelikož mám práci, rodinu, tréninky a cvičební hodiny, tak s časem válčím jak se dá. A pokud nějaký náhodou ušetřím, tak ho ráda trávím doma. Užívám si aspoň chvilinku klidu a pohody...

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Je toho hodně co mi dalo, pevnější tělo, lidi naladěny na společnou notu, nové známé a kamarády, disciplínu a takhle bych ještě pokračovala dál. Ale navíc si vždy cvičením vyčistím hlavu a to je taky docela důležité. A co mi vzalo? Asi můj volný čas, a finance, ale já se takto rozhodla a vůbec toho nelituju:-)

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Jejda, no vzhledem k tomu, že má práce je starat se o to aby byly ženy krásné, tak pak na mě moc čas nezbývá, ale hlavně se mi ani pak nechce, takže se opravdu zanedbávám a bohužel razím heslo: Kovářova kobyla chodí bosa...

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Asi má ctižádost, cílevědomost a trpělivost.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Přiznám se, že jsem si někdy pohrávala s touto myšlenkou. Ale bikiny vyhrávají:-)

Kdo je Tvým vzorem?

Nemám vzor, nechtěla bych ani nikoho kopírovat, každý člověk je jedinečný a je škoda, když se chce na někoho podobat nebo někoho kopírovat. Ale je pár bikin i bodyfitnessek co se mi opravdu moc líbí.

Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?

Ano mám, a jsem za ně moc ráda. Není jich mnoho, ale o to více si jich cením a vážím, protože vím, že tyhle stojí opravdu za to:-)

Jaké máš plány do budoucna?

Momentální plán je se dobře připravit na profi scénu:-)

Prozraď nám, co Tě charakterizuje

Asi cílevědomost, a držím se hesla, že když NĚCO opravdu chci, tak to dokážu. A jestli ne, tak jsem to asi tak moc nechtěla....

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát úspěšnými "Bikinami"?

Určitě ať jsou hlavně trpělivé, nic se neděje přes noc. A samozřejmě cílevědomé. Pokud mají sny, ať si jdou za nimi. Každý sen se může stát realitou.

osobní profil závodnice Nikol naleznete zde

Výhra na prestižní soutěži EVLS AMATEUR PRAGUE SHOWDOWN 2016 pro mne znamená vstup mezi PROFI závodnice. A plán do budoucna je samozřejmě připravit se s co možná nej formou, ať jsem na soutěžích rovnocennou soupeřkou.

Z á ř í   2 0 1 6  -  E l i š k a  D o m b k o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Ke cvičení, konkrétně tedy do fitness centra, mě poprvé nejspíše dovedl přítel, před nějakými 6 lety, ne-li více. Od té doby, s občasnými přestávkami, jsem fitness kombinovala s dalšími různými sporty. Stala se také instruktorkou speedingu, ale postupem času začala posilovna plnit čím dál více volného času a být hlavním koníčkem.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

No mám dojem, že poslední dobou ve fitku tak trochu bydlím :D Vzhledem k tomu, že mi začala příprava na závody a do toho také nově trénuji klienty. Ale pokud se bavíme jen o času strávený cvičením záleží na tom o jaké období se jedná. V off season je to cca hodina 4 - 5 x týdně. V přípravě na závody pak o něco více a to dvoufázově 6x týdně cca 2 hodiny denně.  

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Ono ne že bych je neměla ráda, ale u tréninku nohou se ve mě dost bije "láska" s nenávisti v jednom :D Takže sama dodnes nevím co si o tom myslet. Ale řekla bych, že mou nejoblíbenější partií jsou ramena, také asi proto, že progress na nich je nejznatelnější a já proste na ženských miluju ta krásná kulatá ramena...no vlastně stejně jako kulatý zadek... a jsme zase u toho :D

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Nevím jestli mě okolí vnímá přímo jako fitnessku, ale prostě jako holku co ráda cvičí. Možná mě začínají vnímat jako fitnessku, když se blíží závody a začíná to byt jak dost viditelné a taky začínám být dosti málomluvná :D

Jak často hřešíš a čím?

Vždycky mě rozesměje, otázka lidí „A ty tohle jako můžeš jo?“. Asi spousta lidí si myslí, že když jsme schopni držet závodní diety, nemůžeme mít rádi jídlo, ale opak je kolikrát pravdou a já už vůbec nejsem výjimkou. Jídlo miluju a dokážu si ho náramně užítJ V „objemu“ si většinou dávám něco dobrého 1 x max 2x do týdne. Byla bych schopna obejít se delší dobu bez smaženého, ale sladkosti, to je prostě moje. Cokoliv čokoládového, karamelového, co teče … tak na tohle by mě nalákal kdokoli, kdykoli J Ale nepohrdnu sem tam ani pizzou si smaženými křidýlky.

No a v dietě … jak říká trenérka Adél „až ukážeš formu, bude jídlo“ :D 

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Myslím, že tato myšlenka se jednou za čas honí hlavou asi každému a to převážně v dietě, kdy člověka prostě vytočí každá maličkost. Ale většinou to zase rychle pomine. 

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Beru to jako výrobní tajemství trenéra a tak si to raději nechám pro sebe J

Co děláš ve volném čase?

Ve volném čase? Strašně ráda trávím čas venku a tak většinou bereme s přítelem psa na procházky. Také rada nakupuju a konkrétně teď v létě zbožňuju večerní posezení venku u dobrého jídla ... teda když zrovna nejsem v dietě jako nyní, to si holt dám Colu Zero :D

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Fitness mi určitě dalo určitou disciplínu, kterou jsem do té doby ani netušila, že dokážu mít. Také spoustu zážitků, které jsou s tímto spojené. Zkušenosti a přátele. Co mi vzalo? No, asi jen volný čas, i když to není až tak pravda, protože ve volném čase přece děláme to, co máme rádi no ne?

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Musím říct, že krom nehtů a vlasů se docela zanedbávám. Chtěla bych si pravidelně dopřát také kosmetiku a samozřejmě sportovní masáže nebo podobném terapie, které jsou při této nadměrné zátěži docela potřebné, ale to by musel mít týden alespoň o den navíc, aby se to
dalo zvládat nějak pravidelně. Však to všichni známe :)


Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

To je docela těžká otázka, protože mám dojem, že se mi každý den líbí něco jiného podle toho jak se vyspím :D  Ale asi břicho.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Ne, nikdy

Kdo je Tvým vzorem?

Možná to bude zvláštní, ale neřekla bych, že vzhlížím ke konkrétní osobě. Sleduji samozřejmě spoustu fitnessek na Facebooku a obdivuju je, jak Českých tak zahraničních, ale s žádnou se úplně neztotožňuju. Každá má prostě něco, co se mi líbí J

Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?

. Ano, mám :-) A je to strašně příjemné mít kamarádky, které jsou na stejné vlně a také si můžeme navzájem poradit a říct svůj názor na určitě fitness věci. Příjde mi, že se takto také člověk nejlépe učí.

Jaké máš plány do budoucna?

Plány do budoucna … asi zkusit se více uplatnit také jako trenérka ve fitku, protože cítím, že mě to naplňuje. A jinak se uvidí… možná by nebylo zlé vyhrát nějakou prestižní soutěž :D 

Prozraď nám, co Tě charakterizuje

Od malička slýchávám, že jsem paličatá, takže bych řekla, že hlavně ta paličatost, se kterou je pak spojeno spousta dalších věcí jako odhodlání, disciplína… jsem prostě strašně soutěživá a to i sama se sebou:D

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát úspěšnými "Bikinami"?

Aby si šly za svým a nevzdávaly to i navzdory tomu, že to z počátku nebude jednoduché.

osobní profil závodnice Elišky naleznete zde

S r p e n   2 0 1 6  -  A n ž í  K i r i č e n k o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:


Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Zdravím všechny J. Ke cvičení mě bohužel nebo bohudík přivedla posedlost dokonalou postavou, asi všichni víte, co tím myslím a jsem šťastná za to, že jsem se jednoho dne vydala do fitka, kde si mě po nějaké době všimla jedna trenérka a zeptala se mě, jestli se nepřipravuji na závody. V té chvíli jsem se tomu zasmála, ale začalo mi to vrtat hlavou.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

To záleží na tom, v jaké fázi přípravy se nacházím. Cvičím 5x týdně a většinou mám silový trénink hotový za 45 minut. Když jsem v dietě, tak přidávám cardio. 

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Miluju trénink ramen, protože u těch vidím největší pokroky, takže veškeré cviky na ramena. Co ale nesnáším dokážu celkem dobře specifikovat – předkopy. :D

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

To je spíš otázka na mé okolí, ale jsem určitě ráda a vážím si toho, když si ke mně přijde někdo pro radu.

Jak často hřešíš a čím?

V dietě mám volné dny podle formy, v poslední přípravě jsem ho měla dvakrát za pět měsíců, nedělá mi to moc dobře, takže se tomu spíše vyhýbám. A v ,,objemové“ přípravě? To si většinou něco dopřeju každý víkend jedno nebo dvě jídla, nebudu lhát, myslím, že to takhle má snad každý. A čím hřeším? Miluji Milku Oreo – jo já vím, to snad všechny bikiny. :D

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Každou přípravu když přijde slabá chvilka a začnu se proklínat, že jsem se do toho dala. :D Jinak mimo přípravu takové chvíle nemám, dělám to co mě baví a co mě naplňuje, takže nad tím, že skončím vůbec nepřemýšlím. J

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Na začátku týdně nijak zvlášť nepřepíjím a cukruji až den před závody. To se nám osvědčilo nejvíce.

Co děláš ve volném čase?

Asi úplně nejradši trávím čas s rodinou a přáteli, je to asi ohraná fráze, ale hodně lidí si neuvědomuje, že je to to nejdůležitější, co v životě máme. 

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Dalo mi obrovské odhodlání, cílevědomost a striktnost. A co mi vzalo? Kromě nějakého času a čokolády mě nic nenapadá. :D

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Chodím jenom na nehty, jinak vůbec nic, ani vlasy jsem si v životě nebarvila.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Co se týče vlastností, tak asi ta cílevědomost. A na těle ramena, protože jak už jsem říkala, vidím na nich největší posun.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Nikdy a to ne kvůli tomu, že by se mi to už nelíbilo, ty holky jsou krásné, ale v bikinách se mi líbí celková prezentace.

Kdo je Tvým vzorem?

Nedá se říct, že je mým vzorem, ale pokud bych měla říct jedno jméno, tak je to Alla Semenova. 

Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?

Mám a je to úžasný pocit, pohybovat se mezi lidmi se stejnými zájmy.

Jaké máš plány do budoucna?

V současné době plánuji zúčastnit se nominace na mistrovství Evropy a potom na mistrovství světa. Jiné plány nemám, spíš takové sny. Chci být úspěšná v osobním i pracovním životě a hlavně zdravá.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje

Budu se zase opakovat, ale řekla bych, že cílevědomost a striktnost. 

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát úspěšnými "Bikinami"?

Ať se nedívají na to, co říká okolí a šly si za tím. Když to chcete, tak pro to musíte něco udělat a nic Vás nesmí zastavit. K tomu nádhernému momentu na podiu kdy víte, kolik jste toho obětovali nevede žádná zkratka ani oklika, je to vážně těžké, ale stojí to za to. 

osobní profil závodnice Anží naleznete zde

Č e r v e n e c   2 0 1 6  -  V l a d i m í r a  K r á s o v á  P r o

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:


Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Už jako dítě jsem milovala všechny druhy sportu,  jakmile jsem v dospělosti měla finanční prostředky na to koupit si permanentku do fitness centra hned jsem začala pravidelně chodit cvičit a to mě dovedlo až k vysněné Olympii v Las Vegas.   

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

V posilovně jsem šestkrát v týdnu, jeden den mám volno. Trénink mám vždy rozdělený na dvě fáze, ráno nalačno cardio a večer silový trénink. Toto vše mi denně zabere cca 4hod.

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Nejsou žádné cviky, které bych neměla ráda, mám ráda všechny. Moje nejoblíbenější cviky jsou  na zadeček a na břicho J. Mám také moc ráda běhání, stepper, trampolíny, plavání J

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Jako cílevědomou a ctižádostivou osobu, která fitness obětovala všechno. 

Jak často hřešíš a čím?

Já většinou hřeším vždy po závodech, to maximálně J, jsem velký milovník cheesecaků a oříšku, to si dám vždy s velkou chutí. Pokaždé se těším na obyčejný chleba nebo rohlík s máslem. J

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Ano byla. Zrovna minulý rok jsem měla asi 12 závodů, můj cíl bylo dostat se na Olympii a tak jsem musela makat, také jsem dělala státnice na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů, takže dieta a učení diplomacie, do toho dvoufázové tréninky mi kolikrát daly zabrat, takže i na mě spadl splín, ale přes všechny těžkosti mě cvičení naplňuje a dělá šťastnou.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Všechno záleží na tom, jaká je forma, ale většinou je to tak, že když mám závody např. v sobotu tak mám pondělí až středa nízké sacharidy ( 50g sacharidů/ den) a čtvrtek a pátek začínám cukrovat, to mám tak 200g-250g sacharidů na den a max. si to užívám J

Co děláš ve volném čase?

Já toho volného času bohužel moc nemám, jsem hodně akční člověk, teď jsem momentálně v přípravě na závody J. Minulý rok jsem dokončila Vysokou školu, (obor diplomacie) a teď se chystám začít studovat další školu ( pedagogiku), připravuji se na zkoušku FCE, z angličtiny. Takže kromě sportu, který moc miluji, se také pořád  ráda vzdělávám. Takže volný čas je u mě studijní,  ráda si také přečtu nějakou super knížku, třeba o sportu, výživě, román J

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Dalo mi to, co jsem si vždycky moc přála, dostat se na Olympii v Las Vegas  a mě se to povedlo třikrát a věřím, že se letos povede po čtvrté J. Nelze říci, že by mi sport něco vzal, jelikož jsem vše vždy dělala jen na základě vlastního přesvědčení, tedy fitness  mi „vzalo“ kus mého života, který jsem ovšem tomu všemu vždy s radostí věnovala.   

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Když mi to čas umožnuje, zajdu si ráda na masáž. Stejně jako každá žena i já mám ráda návštěvy kosmetických a kadeřnických salonů, manikúru, pedikúru.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Sama na sobě si vážím upřímnosti, pokory, cílevědomosti a především se vždy, když mohu snažím pomoci druhým.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Ne, neuvažovala jsem nikdy o jiné kategorii než bikini fitness.

Kdo je Tvým vzorem?

Konkrétně mi vzorem nikdo není, ale je spousta lidí v mém životě, kteří mě inspirovali. 

Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?

Mezi  Bikini Pro je spoustu holek, které považuji za své přátele. 

Jaké máš plány do budoucna?

Mým nejbližším cílem a snem je nominovat se po čtvrté na Olympii v Las Vegas a samozřejmě jako každá žena bych v budoucnosti chtěla mít rodinu a děti, které mám velice moc ráda.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje

Myslím, že na tuto otázku by mělo odpovědět mé okolí. Sama za sebe si především myslím, že je to cílevědomost.

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát úspěšnými "Bikinami"?

Všem holkách, které mají rady sport bych poradila, ať si jsou za svým snem a nevzdávají se při prvním nezdaru.

Děkuji za rozhovor.

Vlaďka Krásová

osobní profil závodnice Vladimíry Krásové naleznete zde

Č e r v e n  2 0 1 6  -  N i k o l a  M a t o u š o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:


Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

sportovat jsem začala jako úplně malá holka, kdy mě k tomu vedli rodice. Sport miluju, jsem na něm závislá a během svého života jsem si vyzkoušela opravdu hodně druhů sportů od bojových sportů, plavání, skoku do dálky až např. po tancování. Nevím, který sport by mě nebavil, ale nejvíc jsem ukotvila u cvičení v posilovně, což mě baví asi nejvíc. Toto cvičení mě nejen naplňuje, ale také se u něj absolutně odreaguji, vyčistím si hlavu a prostě vypnu.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

během závodní přípravy trénuji většinou každý den a to třífázové tréninky, což dohromady vychází na cca 4 hodiny denně. Mimo závodní sezonu cvičím pro sebe a můžu chodit kdy chci. I tak cvičím téměř denně a pokud nějaký den vynechám, dám si alespoň kardio.

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

mám ráda veškeré cviky, jelikož je pořád na čem pracovat a co vylepšovat. Nejraději ze všeho ale cvičím spodní část těla, hlavně dřepy, ty jsou pro mě nejnáročnější a zároveň mě nejvíce baví. Váhu, kterou při tom zvedám neustále zvyšuji a tím se posouvám dál.

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

určitě na potkání nevyprávím, že zrovna já soutěžím v bikini fittnes, ale i tak mám dojem, že to mnoho lidí ví buď z internetu nebo lidé, kteří se v tomto odvětví pohybují si to řeknou mezi sebou. Je to můj koníček a pokud někdo přijde za mnou pro radu ohledně cvičení, vždy mě to potěší. Také si velmi vážím lidí, kteří mi zcela nepokrytě fandí a častokrát jsem překvapena kdo vše to ví a třeba mi napíše krásná přející slova.

Jak často hřešíš a čím?

nejvíce hřeším především zmrzlinou Haagen­Dazs , nikdy mi nestačí jeden kelimek, snažím si jí dopřávat pouze vyjímečně, i když v "bezdietové" době je to velmi těžké.....kdyby jí chtěl někdo ochutnat, doporučuji příchuť karamel a oříšek

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

každý člověk má své slabé dny, což je naprosto normální. Pro mě jsou nejtěžší dlouhé dny v předzávodní dietě, kdy už je člověk vyčerpaný a unavený. Hlavou mi běhají myšlenky co vše bych si dala, ale odhodlání, mít co nejlepší výsledky, mi nikdy ještě nedovolily podlehnout nějakým chutím.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

superkompenzaci mám na sobě vyzkoušenou již několikrát a protože vím, že na mě přesně funguje, neměním jí a nezkouším nové věci. Mám ji vytvořenou od mé trenérky a je to taková klasika.....týden do závodů nesmím solit, nejprve piju co nejvíce vody, v posledních dnech vodu naopak vysadím a piji pouze urologický čaj a cukr získávám pouze z racia chlebíčků. Těch mohu celkem velké množství a tak se na tuto fázi vždy těším. Jako většina závodníků užívám ještě celaskon a potassium.

Co děláš ve volném čase?

mám soukromé kadeřnictví a tak toho volného času tolik není. Snažím se ale pracovat jen od pondělí do čtvrtka, kdy pátky si nechávám volné a jen vyjímečně pracuji. Protože pocházím ze Žatce, mám tam svou rodinu včetně mého malého brášky a snažím se trávit s nimi čas, aby mi neuniklo jak bráška vyrůstá. Doma mám dva pejsky, se kterými ráda chodím ven a také miluji různé výlety a akce.

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

fitness mě určitě naučilo veliké disciplíně a sama sobě jsem dokázala, že pokud něco člověk opravdu chce a jde si za tím, dokáže to! Poznala jsem spoustu nových lidí a nahlédla pod pokličku závodního zákulisí. Díky těmto zkušenostem mám určitě větší respekt a úctu k lidem, kteří se v tomto odvětví pohybují. Bohužel mi to, ale jen dočasně, vzalo můj volný čas, který jsem mohla trávit se svými nejbližšími, samozřejmě i dieta je omezující a vlastně celkový čas v předzávodním čase patří jen a jen závodům..

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

kromě cvičení a životosprávy rozhodně nekouřím a nepiju alkohol. Ten si dám absolutně vyjímečně a myslím si, že cigarety a alkohol kráse nepřidají. Jinak se o sebe starám jako většina žen, ráda se hezky oblékám, pečuji o své vlasy, nehty, řasy atd. Ráda chodím do solárka, takže jsem celoročně opálená, což mi vyhovuje

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

mám ráda svůj zadek a často na něj slýchám chválu i od svého okolí :-)  jinak se snažím mít se ráda taková jaká jsem a být vděčná zejména za to, že jsem zdravá

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

nikdy jsem neuvažovala nad tím přestoupit do jiné kategorie. Je ale pravda, že jsem se často setkávala s názory, že bych měla přejít do kategorie bodyfitness. Já si myslím, že na bodyfitness nemám správnou stavbu těla ani proporce a tak nemám zájem tyto věci na sobě měnit. V kategorii bikini fitness se cítím neskutečně dobře a jsem zde šťastná

Kdo je Tvým vzorem?

mým vzorem? Já sama sobě jsem vzorem, nikdy nechci stát na míste,chci jít dopředu, posouvat se a vylepšovat. Každý člověk je jiný, každý má jiné tělo a každý je jiná osobnost a já jsem já a jsem za to štastná a chci být ve všem ještě lepší...má pevná vůle a odhodlání je mým vzorem...nechci někoho napodobovat, snažit se někomu vyrovnat..já jsem já a když soupeřím, tak sama se sebou...to mě na tom baví...

Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?

v tomto sportu jsem se setkala s mnoha novými lidmi, někteří mým životem jen propluli a někteří se mi zapsali hluboko do srdíčka a jsem za to moc ráda. S většinou jsem stále poměrně často v kontaktu. Musím říct, že jsem měla štěstí na opravdu skvělé lidi a díky tomuto sportu mám mezi závodnicemi plno nových kamarádek se stejným koníčkem, což je k nezaplacení

Jaké máš plány do budoucna?

mé plány do budoucna jsou jasné...jak jsem již zmiňovala, posunout se zase o kus dál a doladit svou formu, vylepšit a zapracovat na nedostatcích,vše ještě zkvalitnit a postavit se na podium mezi ty nejlepší v co možná nejlepší formě a zkusit vyšší a prestižnější závody, abych tak mohla čerpat další a nové zkušenosti

Prozraď nám, co Tě charakterizuje

tím jediným jsem si absolutně jistá: tvrdohlavost, cílevědomost, odhodláni, disciplína a veliké srdce. Miluju humor, mám ráda společnost bezva lidí a vždy pohlížím na život pozitivně. Miluju svůj život a jsem vděčná za každý den...

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát úspěšnými "Bikinami"?

rada je jen jedna...každy at si jde pevně za svým snem a nenechá se ničím a nikým odradit. Každý je zodpovědný sám za sebe a jen to čemu věří to také získá a dokáže, je to jen o přístupu a pozitivním myšlení. Žijeme ted a tady a není krásnějšího života, než když člověk dělá to co ho naplňuje a baví

osobní profil závodnice Nikoly Matoušové naleznete zde

K v ě t e n   2 0 1 6  -  A n d r e a   M u l í k o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:


Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

stale som sledovala zahraničné fitnessky a páčili sa mi ich vypracované postavy tak ma to motivovalo ☺️

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

Hodinu a pol

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Cviky ktore nemam rada take niesu pretoze vsetky cviky mam rada a moj najoblúbenejši cvik su Jeffersonove drepy

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Vníma ma ako cieľavedomú ktora si ide za svojim cieľom aspon mi tak to hovoria

Jak často hřešíš a čím?

Tak raz za mesiac a vacsinou to je MCdonalds

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

V žiadnom pripadne mala som len pauzu na sezonu koli zdraviu ale myslienka zeby som to nechala uplne,mi ani neprešla mysľou

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Tak klasicky 6 dni pred sutazou od pondelka do stredy sólim potom vYsadim soľ od štvrtka obmedzím pitný rezim v piatok len kava a v súťažný den ziadny pitný rezim a cukrujem od piatku vecera az po súťažný den

Co děláš ve volném čase?

Vo voľnom case trávim cas s rodinou priateľom a kamaratmi

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Fitness mi nic nevzalo prave naopak dalo mi toho strasne vela životosprávu a cieľavedomosť

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Venujem sa poledance a plánujem si urobit aj certifikát

Snažím se obklopovat pozitivníma lidma a neustále se něco nového učit.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Zadok a nohy

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Nie

Kdo je Tvým vzorem?

Nemam nejky konkrétny vzor ale tak ktore bikiny fitnessky sa mi naviac pacia a co ich aj najviac sledujem je Anya Ells Marcia Gonçalves a Saskia Cakoci.

Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?

Ano mam ich viac dokonca aj moje konkurentky napr. ako MS Ľubica Berešova ju proste milujem je to moja krvná skupina.

Jaké máš plány do budoucna?

Moje plány su velke ale chcem si nechat pre seba aby sa naplnili jeden plan som uz prezradila chcem si urobit certifikát na poledance a otvorit si školu

Prozraď nám, co Tě charakterizuje

Cieľavedomosť, proste nesom ten typ čo žije z dna na den ale musim mat nejaky ciel a ist si za tym vždy viem co od života chcem

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát úspěšnými "Bikinami"?

Ak maju svoj sen a ciel nech idu naplno a hlavne aby vydržali a nevzdávali to pretoze ak by to bolo lahke robil by to kazdy.

osobní profil závodnice Veroniky naleznete zde

D u b e n  2 0 1 6  -  V e r o n i k a  P o s p ě c h o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Ke cvičení mne přivedla práce. Před dvěma rokama jsem nastoupila do fitness centra Fitpeople v Jihlavě jako obsluha za barem. Kde jsem poznala Lukáše Topinku, který byl ve výše zmíněném fitness též zaměstnaný. Neodolala jsem. Stroje mne lákali, a tak jsem je vyzkoušela.  Začala jsem klasicky, jako neználek, poletovat od stroje ke stroji. Ano, nevěděla jsem jak cvičit, ale zvědavost mne hnala dál. Až si mne všiml Lukáš, který jednoho dne pronesl větu: ,,Veru, lítáš tu jak pingpongáč!“ To vystihl, že? Asi to byl opravdu vtipný pohled, to musím přiznat.

Mým bystrým očím pro změnu neuniklo, že za Lukášem chodí spousta mužů a žen různé věkové kategorie pro cenné rady o cvičení a hubnutí. A to ve mně vzbudilo jak soutěživost, tak dozvědět o světě kulturistiky a cvičení více. Hlavně přišla i motivace, vyzkoušet si tu dinu na vlastní pěst. V hlavě mi znělo: musíš si tím projít. Ať mohu být též lidem prospěšná. Radit a pomoci jim,  plnit si sny o vytoužené postavě.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

Vzhledem k tomu, že mojí vedlejší pracovní náplní je cvičitel sportu. Tak v posilovně trávím 4 dny v týdnu. Někdy i více, podle klientů. V průměru tři hodiny denně. Nepočítám do toho můj vlastní trénink, který jde trošku stranou, což by se nikdy nemělo stát, jelikož to Vaše já, musí být vždy na prvním místě (smích).  S mými svěřenci cvičím. Ne, že jim jen diktuji.  Zkrátka se jim věnuji natolik, aby se v posilovně cítili příjemně.

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Miluji cvičení.  Takže všechny cviky od hlavy až k patě.  Dále co miluji po cvičení je strečink.

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Netroufám si úplně odpovědět, pár lidí se mě bojí, bojí se mě oslovit. Pak přijde ten moment, kdy se konečně odváží a ledy se prolomí. Někteří mají strach, že mne budou obtěžovat, přičemž právě kvůli takovým lidem, kteří potřebují pomoci, tu jsem.

Jak často hřešíš a čím?

Docela často. Nebudu se rozepisovat. Každá bikina a nejen ona, ale všichni, co cvičení berou vážně a mají cíl, vědí, co si můžou dovolit, jaké jídlo spořádat. Co naopak nesmějí, co by neměli a co by měli. A také mají na paměti, že je pravidelné kardio nemine.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Byla. Hned na začátku, v přípravě mých prvních závodů. Po třech měsících, myslím, že to je pro většinu lidí, nejkritičtější období, kdy tělo sice nějak vypadá o proti prvnímu nevděčnému měsíci tvrdé dřiny, ale tak nějak stagnuje.  Člověk neví, jestli to nevzdá, je potřeba mít skvělé a přející okolí, takové srdíčka co ve Vás věří a podporují Vás. A taky je potřeba rejpalů co nikdy nic nezkusili, ale vše vědí nejlépe. Zkrátka takových, kteří Vám dávají signál, že ta dřina za to stojí.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

V poklidu J tajemství každého závodníka

Co děláš ve volném čase?

Pracuji, cvičím, a věnuji se svým psům. Nakupuji, kafíčkuji nejčastěji s mým přítelem Tomášem. Hned v závěsu patří moje volné chvíle moji mamce, která je mi jak oporou, tak věčnou a milující kamarádkou. Snažím se využít maximálně čas k činnosti, která mne naplňuje. A všemu tomu, abych pomohla i třeba jen svoji přítomností k lepší náladě ostatních. 

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?


Nevzalo mi nic. Jen mi přidalo. Sebevědomí, odvahu, sílu, průbojnost a mít se ráda, taková jaká jsem.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Relaxuji. Chodím plavat a do sauny.

Snažím se obklopovat pozitivníma lidma a neustále se něco nového učit.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Upřímnost.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Nikdy.  A vím, že o této kategorii ani uvažovat nebudu.

Kdo je Tvým vzorem?

Ashley Kaltwasser

Pod taktovkou Lukáše Topinky se Veronika Pospěchová umístila na krásném 3. místo v kategorii bikiny do 168 cm v Kutné Hoře  na Mistrovství Čech a o týden později na Mistrovství ČR se umístila na 4. místě. Na její výkon Veronice stačilo 8 měsíců tvrdého tréninku.

Dalších závodů jsem se zúčastnila na podzim v Brně Grand prix 2015 kde jsem skončila na 6.místě

osobní profil závodnice Veroniky naleznete zde

B ř e z e n  2 0 1 6  -  A d é l a  S t o r z e r o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Cvičila jsem odjakživa, ale vždycky jsem dělala kolektivní sporty. K fitness jako takovému jsem se dostala po rozchodu s přítelem, protože jsem se chtěla dát do psychické pohody.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

V posilovně jsem každý den od rána do večera. Pracuji jako trenérka a tak tam trávím celé dny. Když netrénuji sebe, trénuji ostatní:-)

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Miluju snad všechny cviky na nohy. Hlavně výpady jsou jedny z mých nej. Nerada naopak cvičím biceps, triceps, prsa. Tyto malé svalové partie mi nic neříkají. 

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Okolí? No, ze začátku jsem se samozřejmě dost setkávala s posměšky, že si chystám jídlo a všude nosím krabičky.Taky, že budu vypadat jako chlap. Ale myslím, že když pochopili, že to není jen promenáda v plavkách, ale sport, ve kterém jsem dobrá a úspěšná, začali mě brát vážně a dnes chtějí ode mě například poradit s jídlem:-))

Jak často hřešíš a čím?

V OFF-season hřeším tak jednou týdně, ale není to pravidlem. Spíše příležitostně. V dietě nehřeším nikdy, nedostanu-li to příkazem:-D

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Hahahahaha....a kolikrát:-D   Myslím, že takové momenty má občas každý, ale právě v takové chvíli se pozná šampión - protože to nevzdá. Kdyby to bylo snadné, byly by všichni nejlepší...

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

To je přece moje know-how, které neprozradím:-D

Co děláš ve volném čase?

Žádná volný čas mi nezbývá. Stále pracuji, trénuji, cestuji:-)  a večery trávím se svým přítelem a naším pejskem.

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Dalo mi toho spoustu. Nové tělo, sebevědomí, vědomosti, nové přátele...

A co mi vzalo? Asi ty staré přátele, ale ti za to určitě nestáli, protože jinak by se mnou byly stále, ať cvičím nebo ne!

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Pro krásu toho moc nedělám:-D  Po pravdě o sebe v tomto směru moc nedbám. Vlasy si barvím sama doma a na obličej si dám kdejakou Niveu:-D

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Oči.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Ne, nikdy.

Kdo je Tvým vzorem?

Olivie Pohanková - moje přítelkyně a trenérka.

Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?

Ano určitě, máme náš WeTeam - já, Olinka, Sabina Pleváková

Jaké máš plány do budoucna?

To co dělám, dělám srdcem a chci to předávat dále...

Prozra´d nám, co Tě charakterizuje?

Asi tetování, úsměv a věčně vyplazený jazyk na fotkách:-D

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými "Bikinami"?

NIKDY SE NEVZDAT!!!

Adél, děkujeme Ti za rozhovor a přejeme mnoho zdraví a úspěchů nejen ve sportu, ale i v osobním životě!

osobní profil závodnice Adély naleznete zde

Ú n o r   2 0 1 6  -  S a s k i a  C a k o c i

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Od piatich do štrnástich rokov som tancovala, potom som mala pauzu kvôli škole, ale pohyb mi veľmi chýbal. Do fitka som po prvýkrát zavítala, keď som mala osemnásť rokov s priateľom. Zozačiatku som tam chodila dvakrát do týždňa, ale po čase ma to chytilo natoľko, že cvičenie sa stalo súčasťou môjho životného štýlu.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

Trénujem päťkrát do týždňa. Presne. Nikdy nie viac Môj tréning trvá hodinu až hodinu a pol. A toto sa nemení ani v rysovacom období v príprave na súťažné obdobie.

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Asi sa nedá povedať, že niektorú partiu neprecvičujem rada alebo mi nevyhovuje nejaký cvik. Ale ak už mám povedať, na ktorý tréning sa vyslovene teším, tak je to jednoznačne tréning nôh. V tom sa úplne vyžívam.

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Stretávam sa väčšinou s príjemným ohlasom a uznaním, ale nájdu sa ľudia, ktorí si radi ,,rypnú“. Vyzerá to asi takto - A to ti nevadí, že máš také veľké svaly?- Moja odpoveď znie – A tebe nevadí, že ich vôbec nemáš?;)

Jak často hřešíš a čím?

Mimo sezóny sa snažím jesť čo najčistejšie, ale keď mám na niečo naozaj chuť, tak si to doprajem úplne bez výčitiek. V príprave na sezónu zaradzujem tzv. cheat day. Ako často to závisí od percenta tuku, ktoré mám na tele. Čím nižšie je, tým častejšie je cheat day. A čím hreším? Všetkým predsa ale som klasik, takže vyprážaný syr musí byť.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Áno, presne trikrát. Prešlo ma to do 24 hodín.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Nijak, superkompenzáciu nerobím.

Co děláš ve volném čase?

Toho je čím ďalej tým menej, takže ak už mám tú možnosť, tak si jednoducho zapnem nejaký dobrý horor alebo sitcom.

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Vzalo mi to, čo asi každému kto sa tomuto športu, či už je to fitness alebo kulturistika venuje. Čas, financie a starý životný štýl. A čo mi dalo? Zmysel a jasnú cestu. Stálo to za to.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Myslím, že v tomto smere robím asi toľko, koľko robia ostatné ženy, ktoré ich vzhľad zaujíma. Zdravý vzhľad vlasov a kvalitná manikúra a pedikúra musí byť.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Moja netrpezlivosť. Táto ľudská vlastnosť nie je negatívna ani náhodou pokiaľ ju vieme využiť vo svoj prospech.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Nie, to množstvo svalovej hmoty, ktoré mám mi už úplne stačí.

Kdo je Tvým vzorem?

Nikdy, ani ako dieťa som vzory nemala. Existujú ľudia, ktorých prácu, odhodlanie a húževnatosť obdivujem, to áno. Ale nikdy som sa nechcela na nikoho podobať. Každý z nás je jedinečný a bola by škoda potláčať vlastný potenciál tým, že zo seba urobíme, resp. budeme sa snažiť urobiť, kópiu niekoho iného.

Saskia, děkujeme Ti za rozhovor a přejeme mnoho zdraví a úspěchů nejen ve sportu, ale i v osobním životě!

osobní profil závodnice Saskie naleznete zde

L e d e n   2 0 1 6  -  F i g o v á  J a c q u e l i n e

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Sportu se věnuji již od dětstí. Osm let jsem se věnovala závodně aerobiku, ke kterému automaticky spadala i základní gymnastika a časem i posilování ve fitness centru. Po aerobiku jsem se nějaký čas věnovala tancování, u kterého jsem taky nezůstala, jelikož mi nevyhovovaly přesně dané časy tréninků. Ve fitness centru jsem pánem svého času a pánem svého tréninku, což se mi líbí. V posilovně trávím čas již sedmým rokem a je to sport, který mi k srdci přirostl nejvíce.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

Vždy jsem byla zvyklá cvičit 5-6x týdně a trénink mi zabral asi hodinu a půl. Jelikož jsem se loňským rokem zamilovala do závodění, tak můj čas již bude záviset na tom, v jaké části přípravy budu. Momentálně, měsíc po závodech, cvičím 4x týdně s krátkým kardiem a zařazuji i jiné sporty a v předsoutěžní fázi jsem cvičila 6x týdně plus delší kardio. Před závody zařazuji i dvoufázové tréninky.

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Obecně mou nejméně oblíbenou partií je hrudník. Oblíbených cviků mám víc, patří mezi ně leg press, dřepy s volnou osou, mrtvý tah,..

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Mí dobří přátelé mě ohromně podporují a jsou šťastní za úspěchy, kterých jsem dosáhla, protože vědí, jak těžkou cestou jsem si k nim došla. Setkala jsem se ovšem i s nepřejícností u lidí, co mě naprosto neznají, ale to se bohužel stává.

Jak často hřešíš a čím?

V přípravě na podzimní závody jsem byla od června do listopadu a dnů, kdy jsem mohla hřešit bylo jen pár. Nyní je konec prosince, jsem měsíc po závodech a snažím se nehřešit nijak extrémně, ale dopřeji si stravu, kterou jsem před závody nemohla. Těchto dnů již asi nebude moc. Od ledna bych ráda opět začala s dietou. Takže z celého roku je vlastně jeden měsíc, kdy si občas dopřeji i jinak zakázaná jídla.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Nebyla, naopak chci víc a víc.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Superkomenzaci jsem si vyzkoušela pouze dvakrát a jsem si jistá, že ta další bude úplně jiná. Jelikož jsem se svou postavou nepotřebovala nijak moc cukrovat, tak jsem 4 dny jedla pouze bílkoviny z kuřecího masa a bílků a den před závodem začala cukrovat rýžovými chlebíky a burisony, v čemž jsem pokračovala i v den závodů. Poslední trénink byl dva dny před závody. Manipulace s vodou byla pokaždé jiná.

Co děláš ve volném čase?

Volný čas? Co to znamená? Ha, volného času v poslední době moc nemám, každopádně když se nějaký najde, moc ráda cestuji, scházím se s kamarády, vymýšlím nové a zdravé recepty.

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Jelikož je období před závody ohromně náročné, jak z pohledu stravování, tak tréninku, tak jsem nejspíš ještě více oslabila můj již tak slabý imunitní systém. Nic jiného mi fitness určitě nevzalo a mé zdraví se dá jistě co nevidět do pořádku.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Kosmetika, manikůra, kadeřnice,.. kdo by to neměl rád :)

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Líbí se mi, že jsem se odhodlala dát do závodění a našla sílu, abych si mohla začít plnit své sny.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

V žádném případě.

Kdo je Tvým vzorem?

Nemůžu říct, že bych měla svůj vzor, každopádně obdivuji Marii Paulette, její postava je úžasná! To, co za poslední dobu dokázala Adél Storzerová je neskutečné, patří jí také můj obdiv.

Jacqueline, děkujeme Ti za rozhovor a přejeme mnoho zdraví a úspěchů nejen ve sportu, ale i v osobním životě!

osobní profil závodnice Jacqueline naleznete zde

0 9 / 2 0 1 5  -  V a n e s s a   H r u b o v č á k o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Pohyb a šport poznám už od malička. Vyskúšala som si rozne tanečné krúžky (írske tance, ľudové tance, hip hop, scénické) taktiež som hrala 4 roky tenis a behávala som za školu. Nič z toho mi neprirástlo k srdcu ako cvičenie. K cvičeniu ma priviedla moja mama ktorá cvičí už zopár rokov. Zaobstarala mi trénera. Na internete som sledova súťaže bikini fitness. Veľmi sa mi to páčilo a chcela som to skúsit.  Chcela som to skúsiť aj ja. Tréner mi povedal že mam potenciál. Tak som to vyskúšala a neľutujem to. Fitness ma naučil naozaj veľa.Zodpovednosť, pevnú voľu, disciplínu a hlavne dobrú a zdravú životosprávu.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

podla toho v akej som priprave ak som v objemovke cvicim 3+1 ak som v priprave na sutaze cvicim 6 dni +kardio

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Priznam sa ze nerada cvicim vypady na multipresse.Inak nemam uz ziaden cvik ktory mi robi problem.Ked som v diete vtedy mam menej energie a cvici sa mi celkovo inak ako v offseason.

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Myslím, ze ma vnimaju normalne ako bezneho cloveka. Ale stretavam sa aj s takymi ludmi ktory ma beru ako mativaciu alebo vzor. Hlavne kvoli mojmu veku. A uspechy, ktore sa mi za tak kratky cas podarili.

Jak často hřešíš a čím?

som len clovek,niesom ziaden stroj. Aj ja si rada doprajem. Ak som v sutaznej priprave dodrzujem stravu presne ako ma byt. Ale ked som v off mimo sezony doprajem si urcite. Mam rada dobre jedlo a milujem sladkosti.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

NIE

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Asi 2 tyzdne pred sutazou sa citim uz naozaj unavena a pretrenovana. kazda priprava mi priniesla nejake ponaucenie ci uz cukrovanie alebo celkova priprava. Ucim sa na vlastom tele nejdem a neopakujem po nikom. Kazdy ma iny organizmus. V dalsiej priprave uz budem vediet co robit a co nie a co ako na mne funguje.

Co děláš ve volném čase?

Vo volnom case rada cestujem len tak sadnut do auta a vypadnut. Rada chodim do wellness centra kde regenerujem. Rada čitam rozne ezotericke knihy a sledujem dokumenty.

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Dalo mi: zodpovednosť, disciplinu, pevnu vôľu, zdravú životosprávu

Vzalo mi: fitness mi nic nevzak prave naopak dal mi toho vela

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

rada si zajdem ku kozmeticke, na masaze, ku kadernikovi tak ako kazda zena ktora vie co je dobre ;-)

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Asi to,ze viem byt uprimna a priatelska.Rada pomaham ludom.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

bodyfitness? Nie :-D  nikdy som nad tou kategoriou neuvazovala

Kdo je Tvým vzorem?

Nemam ziaden vzor. Som sama sebou. Motivuje ma ak vidim na sebe pokroky a zmeny. Samozrejme ak som v priprave motivujem sa sem tam nejakou americkou fitnesskou z internetu :-D

Vanessko, děkujeme Ti za rozhovor a přejeme mnoho zdraví a úspěchů nejen ve sportu, ale i v osobním životě!

osobní profil závodnice Vanessy naleznete zde

0 8  -  A n d r e a  N e u m a n n o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Kto nebo co ma priviedlo k cvičení?

Ku cvičeniu ma priviedol môj dovtedy zlý životný štýl, zlé priateľstvá, vzťahy a určite aj zdravotný stav. Prečo práve cvičenie? Ani neviem určite bola rozhodujúcim bodom  moja často negatívna energia, ktorú som nemala ako vybiť zo seba a pekne pomaly sa vo mne zhromažďovala. Povedala som si, že si pôjdem zabehať a snáď sa mi uľaví...a stalo sa tak! Cítila som sa ako po hodinovej masáži a duchovnom prevetraní. Odvtedy prešlo 5 rokov a ten pocit neoslabol... práve naopak stále viac a viac znamená pre mňa fitness úľavu-liek.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

To sa nedá presne napísať nakoľko  nie je jedno v ktorej fáze prípravy som. Buď mám predsúťažnú prípravu alebo objemovú fázu či udržiavaciu. V predsúťažnej fáze mám často dvoj až trojfázové tréningy popri práci. Keď mám objemovú prípravu tak sa zväčša sústreďujem na určité partie a venujem často jednej partií aj jeden celý tréning! Môj tréning nikdy neprekračuje hranicu 45 až 75 minút nakoľko viem, že potom upadá z efektivity a svalstva na ktorom toľko pracujem. Nakoľko sa venujem aj osobnému trénerstvu a aj online coatchingu tak si viem pracovný čas pekne vyplniť a naplno sa oddať svetu fitnessu.

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

U mňa ako asi u každého človeka je najťažšia a najmenej obľúbená partia tá, ktorá je najslabšia a to sú u mňa hlavne moje ramená a z menšej časti chrbát. Za 4 roky rôznych predsúťažných fáz som sa snažila objem ramien zväčšiť, čo sa mi aj podarilo, ale akonáhle som musela kvôli operáciám vynechať tak tvrdé tréningy, hneď upadli a stratili sa... Hlavnú úlohu určite zohráva STRAVA ktorú keď trochu zanedbám a nemám dostatok bielkovín tak hneď strácam zo svalovej hmoty...Ale nebojím sa, verím že to zase naberiem do ďalšej súťaže keďže som to už zopárkrát dokázala...verím aj vo svalovú pamäť! Na ďalšiu Vašu otázku musím odpovedať (možno je to trochu irónia ale je to) hrudník :D .. Milovala som ho cvičiť aj pred implantátmi a aj po operácii, čo sa mi mohlo stať osudným v neskorších problémoch s implantátmi a ďalšej operácii, takže som túto partiu musela úplne obmedziť čo ma veľmi mrzí... Ďalšou obľúbenou partiou sú nohy, zadok, hamstringy, tieto partie som milovala už od začiatku pretože mi nikdy nerobilo problém nabrať svalovú a samozrejme aj tukovú hmotu do týchto partií :D. Ale určite som v rysovaní nemala potom žiaden problém s tým, že by tam nič neostalo (svaly).

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Na túto otázku nepoznám odpoveď, to by sa trebalo asi opýtať skôr môjho okolia. Za tých pár rokov si mali možnosť zvyknúť na to, čomu sa venujem a čo znamená môj svet. Kto doňho chcel patriť, ten ostal a kto nie, ten nie! Vôbec neľutujem žiadneho môjho rozhodnutia, lebo verím, že každý kto mal ostať v mojom živote ten ostal, pretože ma má rád takú aká som a nie napriek tomu aká som.

Jak často hřešíš a čím?

Podľa fázy prípravy v ktorej práve som, keď sa pripravujem na súťaže tak dávam určite veľký dôraz na presne dodržiavaný čas a množstvo mojej stravy! Prečo? Pretože ak chcem podať dobrý výkon, tak by som sa mala držať striktne svojej disciplíny a neuľavovať kvôli nejakému rozmaru. Ak predsa niečo chceme dosiahnuť, tak by nám vtom nejaké Horalky nemali stáť v ceste ;) Nemôžem predsa očakávať dobrú formu, keď klamem samú seba a keď to robím pre seba, práve tá disciplína by ma mala držať pokope a samozrejme moje ciele! Keď som v objemovej fáze čiže OFF season tak si určite dovolím dať častejšie niečo „zakázaného“  ale najradšej si pripravím niečo sama zo zdravých tukov a cukrov, ako si kúpiť nejakú čokoládku, ktorej ale tiež z času na čas neohrniem nos. Veľmi rada pripravujem pochúťky doma z rôznych sušených ďatlí, fíg, sezamovej múky, ľanovej múky, kokosovej a mnoho ďalších surovín...

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

NIE! Nikdy nebola ani jedna myšlienka ktorou by som to chcela vzdať... práve naopak, každá prehra, každé kopnutie, každé jedno negatívum som si obrátila na pozitíva z ktorých som sa snažila neskôr ťažiť a neopakovať svoje chyby! V januári tomu bude 6 rokov čo sa aktívne venujem fitnessu a 4 roky čo súťažím... Veľa? Málo? Neviem pretože viem len to že som si v 20 rokoch povedala že si dám čas do 35 rokov, aby som dosiahla svoje sny a budem sa tomu venovať prioritne a nekompromisne. Zatiaľ prešlo 5 rokov, v januári tomu bude 6 rokov a NELĽUTUJEM .. urobila by som to znovu. Čo plánujem po 35-ke? Rodinu ak aj boh tak dá a keď nie tak nevadí. Robím všetko tak, aby som neľutovala! Môže to znieť sebecky, no nie je, nikdy som nebola rodinne založený typ a nikdy som netúžila po deťoch. Takže mi to nepríde ako stratený čas. Pre každého je prioritou niečo iné.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Nebudem predsa prezrádzať moje tajné triky :D..

Co děláš ve volném čase?

Milujem čítať vojnové dokumenty, historické, filozofické, biografické a hlavne autosugestívne knižky. Televíziu nepozerám a ani som ju do istého času doma nemala, a teraz sú na nej aj tak len čiapky :D. Veľkú časť môjho dňa aj tak zaberú myšlienky okolo prípravy či stravy takže to beriem tiež ako hobby. Samozrejme príroda a moji rodičia, pes, patria tiež do vyplnenia môjho voľného času.

Je něco, co Ti fitness vzalo?

Áno! Prebytočný tuk :D.... inak nie.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

No nakoľko si nemyslím, že po strave ktorá nie je najlacnejšia a určitej výbave do fitka či oblečenia ešte mám finančnú možnosť nejako skrášliť seba či svoje telo :P

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Asi moja úprimnosť a disciplína-dodržiavanie prioritného rebríčka.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Keby napíšem nie, klamala by som... určite by potešilo keby sa naozaj rozhodovalo podľa kvality a veľkosti svalstva, ALE mojou láskou navždy ostáva bikiny fitness kategória ktorej sa nevzdám!

Kdo je Tvým vzorem?

V prvom rade moja mamina, pretože je to veľký bojovník ktorí dosiahol v živote pre mňa obdivuhodné a veľké veci...No zo sveta fitnessu je mojim SK vzorom určite Karina Antovská pretože si myslím, že je to človek ktorí priniesol do bikiny fitess sveta veľa, a mňa na mojich začiatkoch vždy strašne motivovala... bola milá, ľudská a priateľská...a hlavne si išla čisto za svojím...RESPECT! Inak milujem Andreiu Brezier pre mňa úžasná žena s úžasnou postavou a disciplínou!

Děkujeme za rozhovor a přejeme Ti mnoho zdraví a úspěchů nejen ve sportu, ale i v osobním životě!

osobní profil závodnice naleznete zde

0 7  -  K a t e ř i n a  F a n t o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Přikládám fotografii z loňského Světového poháru ve Fitness, který se konal v Alicante MS v klasické kulturistice 2014. Fotografii pro mě udělal světově uznávaný fotograf Erwan Grey, mj. dvorní fotograf firmy Jan Tana. Co se týká formy pak tahle fotka není úplně aktuální, ale i přesto pro mě znamená moc a velmi si jí cením, prostě srdeční záležitost.

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

V posilovně jsem začala pravidelně cvičit ve svých 18ti letech, přesně v momentu, v našem městě otevřena první moderní posilovna a to je v mém případě již 20 let . Nicméně moje cvičení nemělo žádný jasně určený cíl ani plán, cvičila jsem si pro radost a samozřejmě pro udržení štíhlé linie. Teoretické znalosti ohledně stravy a tréninku samotného byly úplně na nule a nebylo ani jednoduché tyhle znalosti získat tak, jak jsme zvyklí to dělat dnes s internetem a dalšími sociálními médii.

Když jsem před 10ti lety poznala svého budoucího manžela Pavla (reprezentanta CR v kulturistice masters do 90kg), myslela jsem, že už je ze mě zkušená fitnesska a rozumím skoro všemu. Byl to velký omyl. Teprve s Pavlem jsem začala odborně pronikat do zákonitostí sportovní výživy, zorganizovali jsme efektivně mé tréninky, zaměřili jsme se na mé slabiny, naučila jsem se přesně pojmenovávat svalové partie a dokonce o jednotlivých strojích jsem přestala mluvit jako o kusu nábytku. 

Přesně v té době jsem i poprvé vyrazila mezi závodníky a velmi pokorně jsem sledovala z hlediště první závody. Teprve tehdy jsem si uvědomila, jak málo vím a znám, kolik práce přede mnou ještě je a jak sladká byla má nevědomost. Nicméně právě v této době se můj přístup ke cvičení jako „hobby“ změnil v můj nový životní styl a vlastně v život, který chci žít do konce života.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

Velmi záleží, v jaké fázi mé soutěžní přípravy momentálně jsem. Pokud je období mezi sezonami, mám svůj trénink 4 – 5x v týdnu. Mimo dietu nepřidávám žádné extra dávky kardia, kardio offseason zařazuji výjimečně, jen na vyčištění hlavy.

V moměntě, kdy ale zahájím přípravu na nadcházející sezonu, pak bych mohla ve fitku rovnou nocovat 

jak se blíží termín závodů, začínám přidávat dle potřeby i dávky kardia, tréninky jedu kratší, ale 2-fázově a to skoro každý den.

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Obecně nemusím již to zmiňované kardio v dietě před soutěží. Kardio se mi zdá vždy nekonečné já jsem netrpělivá  silový trénink a nejrůznější tvarování přímo zbožňuju. Z konkrétních partií pak nejraději cvičím delty i záda, nejmíň oblíbená budou pak prsa, úplně konkrétně všechny varianty těžkých benchů.

Mimo gym pak žádné další sporty už příliš neprovozuju. Snažím se tak předcházet zranění a efektivně vynakládat svojí energii (spíš jí neplýtvat zbytečně jinde než v přípravě). Navíc týmové druhy sportů a skupinová cvičení mě nikdy nelákaly a nelákají dodnes, protože stejně nejsou nijak extra přínosné pro mojí soutěžní formu.

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Rodina a mí nejbližší mě na mé fitness cestě maximálně podporují. Lidé, co mě znají léta, mě respektují za to, čeho jsem v této oblasti dosáhla a nikdo si nedovolí tyto mé úspěchy zlehčovat nebo znevažovat. Proto si velmi cením každého z nich.

Jinak je to samozřejmě v širším okolí a u lidí, kteří mě osobně neznají, znají jen z internetu nebo mě třeba potkají poprvé. Naše společnost je obecně málo tolerantní k odlišnostem, což svalnatá žena trávící 80% svého života v gymu bezpochyby je. Takže na koupališti slyším komentáře typu „to už není ženské“, „ta má velká „ramena/ruce“, „s takovou ženskou bych já nežil“apod. Ovšem s tím jsem já osobně velmi rychle srovnaná 

Nemusím nikomu absolutně nic vysvětlovat nebo dokazovat. Jen já sama vím, proč žiju tak, jak žiju, proč miluju tenhle sport, čeho v něm chci také dosáhnout a o co díky němu případně také přicházím. Ve svém věku mám už tyto priority naprosto srovnané a negativní komenty okolí tak neřeším.

Mimo to obrovskou podporou je mi v tomto ohledu právě můj manžel, kterému se svalnaté ženy líbí a který má stále ještě o dost větší biceps než já 

Doslova balzámem jsou mi pak v tomto ohledu různé srazy nás závodníků, soutěže atd, kde jsem mezi svými a kde jdou tyhle starosti stranou.

Jak často hřešíš a čím?

Obecně si zakládám na tom, že má strava je „čistá“ v průběhu celého roku a i offseason se udržovat v takové formě, která mě dobře reprezentuje každý den. Jednodušší to mám navíc v tom, že se již několik let stravuju podle paleo/primal principů moderní západní stravy, takže se všemi těmi typickými prohřešky jsem se rozloučila v momentě, kdy jsem ze své stravy zcela vynechala zdroje lepku, cukru, umělých sladidel, barviva a další dochucovadla, částečně i laktozu. Tento způsob stravování mi maximálně vyhovuje. S přechodem na tento způsob stravování jsem se zbavila řady alergií a výrazně omezila frekvenci migrén, na které jsem dřív velmi trpěla.

Z tohoto důvodu ani nemám chuť nějak hřešit a zbytečně se tak uvádět do nepohodlí a necítit se dobře jen proto, že jsem snědla kus pizzy.Vím, že tento můj přístup není příliš populární, ale mě vyhovuje maximálně.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Tak tyhle momenty se dostavují pravidelně. Především pak v dietě, čím víc se blíží datum soutěže:-) Naštěstí si vždycky velmi racionálně umím vysvětlit, proč moje tělo/psychika reaguje tak, jak reaguje, zopakuju si, proč vlastně doopravdy jdu za svým cílem a makám zase dál. Výhodou je mi také to, že se obecně zcela nerada vzdávám. Takže pokud jsem si stanovila smysluplný cíl, jen tak se ho prostě nevzdám:-)

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Já osobně nejsem zastáncem klasické kulturistické superkompenzace aplikované na těle 40 - 50kg bikinky…myslím, že tento přístup už není (hlavně ve světě) úplně aktuální a mně samotné stejně ani nevyhovuje. Poslední dny před soutěží se tak snažím zaměřit hlavně na odvodnění, ale do nějakého extra cukrování se v mém případě nepouštím. Přijaté sacharidy v den soutěže by mi jen zbytečně nafukovaly bříško a já bych se cítila nepohodlně. Ovšem asi jako u každého závodníka – závěrečné ladění před soutěží je vždy trochu alchymie, pokaždé tělo reaguje jinak a já ráda zkouším nové metody. Jen tak mě může každá soutěž posunout odborně zase o krůček vpřed.

Co děláš ve volném čase?

Ve svém volném čase se snažím velmi hekticky stíhat všechno ostatní, jsem prostě hyperaktivní tvor – takže doháním rodinná setkání a setkání s kamarády, ráda se taky věnuju ostatním bikinkám a začínajícím závodnicím, učím je pózovat, ladím jejich bikini image, radím s tréninkem i se stravou, motivovuju. Paradoxně je právě tohle oblast, která mě zpětně nabíjí energií a moc baví. Můj volný čas je hodně úzce propojen i s mojí prací, ale já jsem takhle ve svém živlu. Mojí vášní je pak zdravé vaření/pečení bez alergenů a k tomu i finální foodstyling. A bez cestování bych to pak taky nebyla úplně já – několik měsíců v roce jsem prostě na cestách mimo Evropu 

Je něco, co Ti fitness vzalo?

Tak to vím naprosto přesně – vzalo mi nudu, nadváhu, špeky, deprese, nemoci z mého života naprosto vážně – fitness vneslo do mého života smysl, jasný řád, spoustu kvalitních přátel, spokojenost sama se sebou, naučilo mě spousty zásadních věcí o mém těle, o mé psychice, naučilo mě vycházet s ostatními lidmi v různých situacích a tak bych mohla pokračovat. Kdyby mi tento způsob života něco bral, nežiju tak. Naopak – fitness udělalo můj život kvalitnější, bohatší a veselejší, ale uznávám, že to není univerzální recept pro každého člověka na světě. V určitém ohledu mi pak závodní fitness svět vzal i trochu iluze, protože dokud člověk sám na prkna nevstoupí, nemůže tolik věcí bez vlastní zkušenosti chápat a dost věcí si tak idealizuje. Reálný soutěžní fitness život se totiž dost liší od toho pozlátka tlačeného přes PR a marketing na sociálních sítích a v časopisech.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Zcela zásadním prvkem, který doplňuje v přípravě můj trénink a stravu, je oblast regenerace a relaxu. Tahle část je nesmírně důležitá nejen pro formu samotnou, ale i pro každodenní zdravý a čerstvý vzhled. A že já si svojí regeneraci dávkuju opravdu zodpovědně :-) - pravidelné wellness víkendy, v zimě se snažím strávit několik dní v teplejších krajinách, sauna, masáže, whirpool, pravidelně provádím relaxační techniky…Kosmetické procedury pak považuju u nás bikin za samozřejmost – takže kadeřník, manikúra, pedikúra, depilace, solárko, kosmetika. A ještě jednou se vrátím ke kvalitní stravě – tu považuju za absolutně nejdůležitější faktor, který ovlivní naší krásu a náš přirozený zdravý vzhled. I proto je pro mě kvalitní vyvážená strava tak zásadní v průběhu celého roku, tedy i v období, kdy se na žádnou soutěž nechystám.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Já se mám opravdu ráda celá :-) jsem přesvědčená, že je zásadní mít rád své tělo a umět s ním žít pracovat. Mám dokonce ráda i své slabiny, protože díky nim nikdy neusnu na vavřínech a práce na nich mě stále žene vpřed. Pokud se pokusím o objektivní zhodnocení – pak vidím jako svou silnou stránku zadeček a hamstringy.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Dnes a denně :-) moc se mi líbí svalnatější bodyfitnessky a někdy mě právě má kategorie trošku nutí přibrzdit v mém svalovém rozvoji. I komunita bodyfitnessek je mi věkově a mentálně hodně blízká, holky jsou zase docela jiné než bikinky a já mám holky bodyny moc ráda a do jedné je obdivuju jak statečné a silné jsou. Takže kdo ví, jestli se opravdu do budoucna nezkusím o jednu kategorii posunout – byla by to pro mě obrovská výzva  

Kdo je Tvým vzorem?

Vyloženě vzor asi nemám žádný – každý jsme originál a proto je o dost zajímavější porovnávat jeden originál z druhým a ne jen, několik špatných kopií. Každá z nás má tak šanci vnést do fitness něco nového, něčím tenhle náš sport obohatit a zanechat po sobě stopu.

Na druhou stranu, mám v hlavě několik významných jmen, která mě na mé fitness cestě ovlivnila a denně ovlivňují – India Paulino, Olga Viazmetinova, Lisette Howard, Dana Linn Bailey, Katka Kryptová, Bára Benešová, Nikol Kešelová a třeba i Nicole Wilkins.

Děkujeme za rozhovor a přejeme Ti mnoho zdraví a úspěchů nejen ve sportu, ale i v osobním životě!

osobní profil závodnice naleznete zde

0 6  -  M i c h a e l a  V l a s a t á

Prosíme o Vaši nejoblíbenější fotografii, kterou máte nejraději:

Kdo nebo co Vás ke cvičení přivedlo?

Cvičila jsem od malička, ale nic dramatického. Posilovnu jsem si zamilovala až po střední škole. Nikdy jsem neměla větší problémy s váhou, tak jsem tělo jen zpevňovala. Až v posledních třech letech jsem se do cvičení více opřela, přidala váhy a až letos jsem si dala motivační cíl, jít na soutěž.

Kolik hodin a dní strávíte v posilovně?

Osobní trénink mám 5x týdně a cvičím intenzivně něco málo přes hodinu. Tréninky mám zaměřené na zvýšení síly, chci vybudovat více svalů. Kardio si dávám občas doma na trenažeru, ale teď v létě trávím čas raději venku. Protože pracuji v dámském fitness a přecvičuji Power Plate, tréninkových hodin mám tedy mnohem více

Které cviky/cvičení nemáte ráda a které naopak milujete?

No, jsem asi výjimka, ale nějak obzvlášť nemám v lásce dřepy a výpady, protože nemám kolena úplně fit…naopak ostatní partie posiluji moc ráda, především mám v oblibě bicepsové a tricepsové cviky.

Jak Vás, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Myslím, že úplně v pohodě, přátelé mě podporují, rodina také, i když tento druh sportu moc nechápou. A na ostatních hejtrech mi nezáleží Okolí roli fitnessky bere jako nějakou oběť, že se nemůžu „pořádně“ najíst, musím pořád tvrdě cvičit, nepařit…já to tak necítím, zdravé jídlo miluju a cvičení také. Mám radost, když mne lidé žádají o rady jak ve výživě, tak cvičení. Momentálně jsem teď spokojená, protože ve fitness pracuji, jsem osobní trenérka a výživová poradkyně a co je lepší než dělat práci, která vás baví a naplňuje

Jak často zahřešíte a čím?

Díky tomu, že jsem se stala výživovou poradkyní, tak už nehřeším snad nikdy. Vím, co obsahují nezdravá jídla, proto mě to už ani neláká. Ráda vařím a peču, proto si připravuji zdravější varianty sama bez zbytečných konzervantů a ostatních nesmyslů okolo….Co si ale neodpustím je čas od času kvalitní víno

Byla někdy doba, že jste toho chtěla nechat?

To nebyly, jen přestoupím do jiné, pro mne smysluplnější federace Soutěžení není středobodem vesmíru, fitness bych milovala i bez nich.

Jak probíhá Vaše předsoutěžní superkompenzace?

Klasická kulturistická drasťárna poslední týden jen bílky, okurka a ryba…v cukrovací fázi ovesné vločky na sucho se skořicí...ani nevíte, jaké to bylo po té rybě luxusní jídlo Emotikona wink

Co děláte ve volném čase?

Ehm…chodím do fitka? dále trávím čas s přítelem, nejčastěji sportujeme, jezdíme na výlety a relaxujeme.

Je něco, co Vám fitness vzalo?

Vůbec, kdyby to tak bylo, tak bych to nedělala. Fitness mi jedině dává, cítím se skvěle, motivuji ostatní a to mě dělá šťastnou.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláte pro svou krásu?

Co si budeme povídat, jsem marnivá žena, takže si libuji jak v hezkém oblečení, tak kosmetice, ráda pečuji o svůj zevnějšek po celý rok.

Co se Vám na sobě líbí nejvíce?

Tak to je těžká otázka, líbím se sobě jako celek, ale to neznamená, že bych některé partie nechtěla zlepšit třeba zadek se mi moc líbí, ale na soutěž je zatím celkem malinkej

Kdo je Vaším vzorem?

Sleduji známé bikini fitnessky pro inspiraci, ale že bych měla nějaký vzor, to se asi říci nedá. Já jsem prostě já a každé tělo má nějaké hranice, tak proč se zbytečně trápit tím, že nemám třeba zadek nebo ramena jako ta nebo ta….myslím, že jsem v tomhle realistka a proto se cítím být v pohodě.

Děkujeme za rozhovor a přejeme Vám mnoho zdraví a úspěchů nejen ve sportu, ale i v osobním životě!

0 5 -  E r i k a  Z e t o r  Z á b o j n í k o v á

Prosíme o Vaši nejoblíbenější fotografii, kterou máte nejraději:

Kdo nebo co Vás ke cvičení přivedlo?

Fitness jsem se kondičně věnovala od dětství. Až když jsem se jednou v Řecku dostala do rukou zkušeného trenéra, který si všiml, že mám potenciál, začala jsem nad soutěžením vážně uvažovat. Na konci roku 2014 jsem už pod dohledem Petry Drobné začala se svou první přípravou a zúčastnila se Mistrovství Moravy a Slezska a týden na to i Mistrovství ČR. Jelikož jsem se připravovala pouhých pět měsíců, forma nebyla ideální. Ovšem nevzdávám se a jedu dál :)

 

Kolik hodin strávíte v posilovně?

Moje tréninky jsou silového typu a snažím se vejít do hodiny. V posilovně mě najdete 5x týdně. Klidně bych cvičila 2x denně každý den, ale regenerace je stejně důležitá jako samotný trénink, takže nemá smysl nic přehánět :)

Které cviky/cvičení nemáte ráda a které naopak milujete?

Donedávna jsem trpěla u cvičení nohou. Je to asi tím, že mám problémy s koleny. Nějakým způsobem jsem ale dokázala pozměnit či zlepšit provedení cviků, tak abych necítila bolest, takže si nyní v dřepech a výpadech libuji :) Mým nejoblíbenějším cvikem jsou ale určitě tlaky na ramena.

Jak Vás, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Lidé mi fandí. Zatím jsem sice nedosáhla žádných nebetyčných úspěchů, ale pilně na sobě pracuji a s podporou své rodiny a přátel to jde jedna báseň!
 

Jak často zahřešíte a čím?

S mojí výživovou poradkyní Petrou Drobnou jsme můj jídelníček nastavili tak, že jím kvalitně a dost, tudíž netrpím chutěmi či hladem. Ale zhřešit nějakou malou drobností si mohu dovolit celkem často. Jelikož si hlídám svůj poměr tuků a svalů v těle na přístroji InBody, mohu říct, že mé výsledky byly nejlepší po Vánocích či po dovolené, kdy jsem se v jídle neomezovala a nestresovala se :) Můj metabolismus jede na plné obrátky, není zaškrcen nesprávným dietováním a vzhledem k mým tvrdým tréninkům si opravdu můžu dovolit sníst v omezeném množství téměř cokoliv.

Byla někdy doba, že jste toho chtěla nechat?

Nikdy. Byla spousta těžkých chvil, hlavně v superkompenzačním období. V životě ale nic nedostanete zadarmo. Pokud něco chcete, musíte makat a potit krev. Výsledky stojí zato!

Jak probíhá Vaše předsoutěžní superkompenzace?

Dost dramaticky :) V přípravě jsem zvyklá hodně jíst a sacharidy udržovat na vysokých hodnotách. Proto první tři dny superkompenzace, kdy jsou sacharidy téměř nulové prožívám opravdová muka. Jakmile začnu cukrovat, nálada se zlepšuje a sbírám energii na prkna.

Co děláte ve volném čase?

Svůj volný čas ráda trávím s rodinou, přáteli nebo se svými psy v přírodě. Miluji cestování, doposud jsem navštívila přes 30 zemí světa. Zajímám se o zdravou výživu, ráda si zatančím pole dance nebo přečtu dobrou knihu..

Je něco, co Vám fitness vzalo?

Ne, fitness mi naopak dalo řád, nové přátele, lepší zdraví a skvělý pocit ze sebe sama.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláte pro svou krásu?

Miluji masáže, čím bolestivější, tím lepší! A jinak klasika, jako každá žena co o sebe dbá. Hlavně se snažím nestresovat a být v klidu, což má na krásu také velký vliv :)

Co se Vám na sobě líbí nejvíce?

domafitusnsbeauty_bannermaxbarafitoneacademyonefit