Pospěchová Veronika

Narozena 19.6. 1990

Váha 50kg

Váha závodní 46kg

Výška 154cm

 

    Ke cvičení jsem se dostala poprvé v  roce 2013 přičemž jsem po osmi měsíc vstoupila na závodní molo v kategorii bikini fitness       

    Pocházím z Jihlavy. Momentálně navštěvuji v Jihlavě M & M Fitness , kde vedu i osobní tréninky. Nebráním se si však zacvičit i jinde ve  fitness jak Jihlavě, tak třeba v Havlíčkově Brodě či jinde po republice. I mimo republiku. Nedávno jsem navštívila Tropical Island v Německu, kde jsem si hned po příchodu dala cardio a lehce zátěž na nohy a biceps s tricepsem. Cvičení je pro mě to bez čeho si už život nedokážu představit. 
Je to zdravá droga.

 

   Co se týče závodů , vše jsem konzultovala s mým trenérem Lukášem TOPINKOU. Přičemž poslední moji přípravu na závody grand PRIX Brno jsem si ordinovala sama, taky z toho mám dobrý pocit,vím, že dokážu motivovat své klientky, třeba jednou budoucí závodnice bikini. :)

 

Nikdo si však nedovede představit co vše příprava na závody zahrnuje. A jak je toto období náročné, ale že za to stojí. Otázky jestli chystám další závody? Tuhle sezónu 2016 ne. Mám nedostatky, na kterých se musí pořádně zamakat. Mým velkým cílem je  zaměřit se na kategorii dětí a dorostu, snažit se jim oblíbit si a příblížit se sportu a cvičení. Bohužel je v našem okolí stále více a více obézních dětí.           

T O P  F A C E  B i k i n i  F i t n e s s  0 4 / 2 0 1 6

V e r o n i k a  P o s p ě c h o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:


Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Ke cvičení mne přivedla práce. Před dvěma rokama jsem nastoupila do fitness centra Fitpeople v Jihlavě jako obsluha za barem. Kde jsem poznala Lukáše Topinku, který byl ve výše zmíněném fitness též zaměstnaný. Neodolala jsem. Stroje mne lákali, a tak jsem je vyzkoušela.  Začala jsem klasicky, jako neználek, poletovat od stroje ke stroji. Ano, nevěděla jsem jak cvičit, ale zvědavost mne hnala dál. Až si mne všiml Lukáš, který jednoho dne pronesl větu: ,,Veru, lítáš tu jak pingpongáč!“ To vystihl, že? Asi to byl opravdu vtipný pohled, to musím přiznat.

Mým bystrým očím pro změnu neuniklo, že za Lukášem chodí spousta mužů a žen různé věkové kategorie pro cenné rady o cvičení a hubnutí. A to ve mně vzbudilo jak soutěživost, tak dozvědět o světě kulturistiky a cvičení více. Hlavně přišla i motivace, vyzkoušet si tu dinu na vlastní pěst. V hlavě mi znělo: musíš si tím projít. Ať mohu být též lidem prospěšná. Radit a pomoci jim,  plnit si sny o vytoužené postavě.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

Vzhledem k tomu, že mojí vedlejší pracovní náplní je cvičitel sportu. Tak v posilovně trávím 4 dny v týdnu. Někdy i více, podle klientů. V průměru tři hodiny denně. Nepočítám do toho můj vlastní trénink, který jde trošku stranou, což by se nikdy nemělo stát, jelikož to Vaše já, musí být vždy na prvním místě (smích).  S mými svěřenci cvičím. Ne, že jim jen diktuji.  Zkrátka se jim věnuji natolik, aby se v posilovně cítili příjemně.

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Miluji cvičení.  Takže všechny cviky od hlavy až k patě.  Dále co miluji po cvičení je strečink.

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Netroufám si úplně odpovědět, pár lidí se mě bojí, bojí se mě oslovit. Pak přijde ten moment, kdy se konečně odváží a ledy se prolomí. Někteří mají strach, že mne budou obtěžovat, přičemž právě kvůli takovým lidem, kteří potřebují pomoci, tu jsem.

Jak často hřešíš a čím?

Docela často. Nebudu se rozepisovat. Každá bikina a nejen ona, ale všichni, co cvičení berou vážně a mají cíl, vědí, co si můžou dovolit, jaké jídlo spořádat. Co naopak nesmějí, co by neměli a co by měli. A také mají na paměti, že je pravidelné kardio nemine.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Byla. Hned na začátku, v přípravě mých prvních závodů. Po třech měsících, myslím, že to je pro většinu lidí, nejkritičtější období, kdy tělo sice nějak vypadá o proti prvnímu nevděčnému měsíci tvrdé dřiny, ale tak nějak stagnuje.  Člověk neví, jestli to nevzdá, je potřeba mít skvělé a přející okolí, takové srdíčka co ve Vás věří a podporují Vás. A taky je potřeba rejpalů co nikdy nic nezkusili, ale vše vědí nejlépe. Zkrátka takových, kteří Vám dávají signál, že ta dřina za to stojí.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

V poklidu J tajemství každého závodníka

Co děláš ve volném čase?

Pracuji, cvičím, a věnuji se svým psům. Nakupuji, kafíčkuji nejčastěji s mým přítelem Tomášem. Hned v závěsu patří moje volné chvíle moji mamce, která je mi jak oporou, tak věčnou a milující kamarádkou. Snažím se využít maximálně čas k činnosti, která mne naplňuje. A všemu tomu, abych pomohla i třeba jen svoji přítomností k lepší náladě ostatních. 

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

 

Nevzalo mi nic. Jen mi přidalo. Sebevědomí, odvahu, sílu, průbojnost a mít se ráda, taková jaká jsem.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Relaxuji. Chodím plavat a do sauny.

Snažím se obklopovat pozitivníma lidma a neustále se něco nového učit.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Upřímnost.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Nikdy.  A vím, že o této kategorii ani uvažovat nebudu.

Kdo je Tvým vzorem?

Ashley Kaltwasser

Pod taktovkou Lukáše Topinky se Veronika Pospěchová umístila na krásném 3. místo v kategorii bikiny do 168 cm v Kutné Hoře  na Mistrovství Čech a o týden později na Mistrovství ČR se umístila na 4. místě. Na její výkon Veronice stačilo 8 měsíců tvrdého tréninku.

 

Dalších závodů jsem se zúčastnila na podzim v Brně Grand prix 2015 kde jsem skončila na 6.místě

osobní profil závodnice Veroniky naleznete zde

Úspěchy

Pod taktovkou Lukáše Topinky jsem se umístila na krásném 3. místo v kategorii bikiny do 168 cm v Kutné Hoře na Mistrovství Čech. 

A o týden později  jsme jeli na závody  Mistrovství ČR, kde jsem se umístila na 4. místě

Dalších závodů jsem se zúčastnila na podzim v Brně Grand prix 2015 kde jsem skončila na 6.místě

domafitusndishehttps://artofmake-up.com/onefit