Zemanová Veronika

ročník: 1990

měřím 171cm

váha on cca 58kg off 63kg
Jsem z Prahy

trenér: Adéla Storzerová

fitko: Jatomi fitness Butovice

hobby: fitko

Veronika Zemanová:

Veronika Zemanová:  " Chci se posunout "

Veronika Zemanová se v tomto roce vyšvihla mezi českou bikini elitu. Nejen tím, že získala hned několik zlatých medailí na mistrovských i pohárových soutěžích v ČR,  ale také tím, že ji začíná sledovat čím dál více mladých děvčat pokukujících po bikini fitness, které motivuje. Co nám o sobě řekla, a na co se ve vztahu k ní můžeme ještě těšit?

Veroniko, představ se prosím

Jsem rodilá Pražačka zapálená do fitness už nějaký ten rok. Tři roky pracuji jako osobní trenérka. Lidé mě mohou znát především z facebooku, kde mám svou fanpage a snažím se tam lidem radit a hlavně je motivovat k výsledkům. Také co se tohoto roku týče, jsem se ukázala na pěti soutěžích, takže mě lidé znají i z pódia.

Než se dostaneme k letošním soutěžím, které se ti dle mého názoru hodně povedly jak výsledkově, tak i formou, tak mi pověz, co tě přivedlo k fitness a proč ses následně rozhodla také soutěžit?

Já vlastně začala cvičit kvůli hubnutí. To je už tak 5 let, co jsem chtěla zhubnout nadbytečných pár kil. Dřív jsem jídlo vůbec neřešila, a tak jsem se dostala na váhu nad 70 kg. Postupně jsem tedy docházela na různé lekce, mela i trenéra, a pak sama studovala věci kolem. Časem jsem začala pracovat v produkci EVLS, ono když to všechno člověk vidí a ozkouší si svůj vlastni progress, začne hodně přemýšlet. Podle mě jsou jen dvě skupiny lidí, co když to všechno okolo soutěžení vidí, buď tomu úplně propadnou a chtějí to, nebo naopak by do toho nikdy nešli. Já se do toho úplně zamilovala, miluju stavění se výzvám.

Že jsi bikinám propadla potvrzuje určitě ta letošní sezóna. Pochlub se čtenářům, jakých výsledků jsi letos dosáhla a nějak mi celou tuhle 2016 zkušenost zhodnoť.

Začla jsem jarní sezónou a hned se po hlavě vrhla na mistráky - tam jsem získala zlato za Mistrovství Čech a následně šesté místo za Mistrovství České republiky. Podzimní sezónu jsem zkusila pohárovky, kde jsem posbírala zlato za Partners Cup, stříbro na prvním ročníku mezinárodní FitBalance a nakonec páté místo na tradiční Grand Prix Opava. Za tyto dvě sezóny jsem měla šanci stihnout dvě odlišné přípravy, za což jsem nesmírně šťastná. Protože na tom člověk získá neskutečně zkušeností, víte co vám sedí víc, na co tělo reaguje lépe a v čem se cítíte lépe. Dřív mi okolí říkalo, kdy už konečně začnu soutěžit, kdy už konečně ukážu to, na čem celou dobu dřu. Já jsem ráda, že jsem počkala. Ono ve výsledku to není o tom, že ve fitku dřete jen pro těch pár minut na pódiu - to je totiž jen ten bonus a já budu cvičit tak jako tak.

Na facebooku se objevil příspěvek ohledně toho, že s Adél Storzerovou "kujete pikle, jak s dalším soutěžením". Už jste přišly na to, co bude dál?

Jojo, s Adélkou plánujeme, co a jak dál. Uvažuji nad jarní sezónou nebo až tou podzimní. Není nic konkrétního vybráno, na to je ještě čas. Nejsem ten typ, co by po soutěžích vypadl ze hry a na vše se vykašlal, dřu jako kdybych měla za týden jít znova na prkna! Baví mě to, takže víme, že bych i jaro stihla... uvidíme.

Adél je tedy tvou trenérkou, je to tak? Proč sis vybrala právě ji a jak hodnotíš právě tu zkušenost, že spolupracuješ s jednou z nejlepších českých bikini fitnessek?

Ano. Adél mě momentálně připravuje. Jsem strašně ráda, že ji mám. Cením si jejích rad a celkového vedení. Vybrala jsem si ji právě proto, že je nejlepší! Také ale kvůli jejímu přístupu, tomu jaká je. Je upřímná a s ničím ani nikým se nepáře. Když chcete být dobrý, musíte slyšet i ta negativa a to, co děláte zle. Jako bonus vidím i to, že jsme stejný typ postavy, takže nás trápí stejné problémy. Navíc jsem Adél poznala těsně předtím, než se stala takovou hvězdou.

Změnila Adél něco ve tvém jídelníčku, tréninku nebo přístupu obecně? Pokud ano, můžeš mi dát konkrétní příklady?

Co se změny týká, s Adél jsem se vrátila k tomu, co jsem již dříve jela a to je těžký trénink. Je pro mě vhodnější a musím říct, že mě to i více baví, než se mazlit s jednou váhou a tuctem opakování. Jídelníček mám postavený spíše na tucích, než sacharidech, ale v off-season potřebuji i ty sacharidy, abych měla z čeho nabírat, takže i v tomhle odvětví to měníme podle aktuálního období.

Absolvovala jsi s Adél třeba nějaké společné tréninky? Z videí vím, že musí být peklo držet s ní krok v posilovně.

Ano, měly jsme společný trénink nohou (jak jinak u bikin). Já mám ráda když je to peklo, takže i tenhle trénink byl takový. Držet s ní krok je samozřejmě docela výzva, ale jak jsem psala, ty já ráda. A když druhý den nemůžu chodit, tak se z toho ještě těším. Samozřejmě v dietě to je horší a představa společného tréninku mě trochu uvádí do rozpaků. S ní bych ale zkusila vše!

Mluvila jsi o produkci EVLS. Co přesně bylo náplní tvé práce a jaká to je zkušenost podílet se na organizaci jedné z největších kulturistických soutěží na světě?

Podílela jsem se více let po sobě, takže nejdříve jen drobnosti, které byly zrovna potřeba zajistit. Později jsem měla možnost také zajišťovat program pro doprovodnou stage, pomáhat závodníkům nebo, třeba zajištovat servis pro vystavovatele. Jsem za tuhle zkušenost nesmírně vděčná, dalo mi to hrozně moc. Když vidíte zahraniční závodníky a zejména ty profi, tak to je tak neskutečná motivace a radost, že si to málokdo umí představit. Tohle rozhodně bylo místo, kde se ve mne rodila ta posedlost soutěžením. Navíc když se tohle spojí i s prací, co vás opravdu baví, je vám úplně fuk, kolik stresu a práce za tím je.

Co je ta tvá motivace? Kam to chceš ve fitness dotáhnout?

Když si vezmu, kde jsem před pěti lety byla asi největší motivací je, co jsem schopna dokázat dál. Určitě chci zkusit soutěže v zahraničí, zabrat ještě víc a dostat se co nejdál. Vyhrát si zas nějaké kovy ale především posunout sama sebe. Mít práci, co mě baví, třeba i získat sponzora. Určitě chci zůstat u bikin, takže pilovat svoje nedostatky. Nechávám cíle otevřené, měla jsem to tak i doteď a vyplatilo se to. Byla jsem šťastná za vše co přišlo a netrápila se třeba nesplněným umístěním atd.

Je ale něco, co tě na tomhle fitness odvětví trápí, nebo štve? Vnímáš něco takového?

Možná to, že je to dnes tak profláknuté odvětví. Každý chce soutěžit po pár měsících, každý chce dělat hned trenéra. Vše má svůj čas a v tomhle to platí dvojnásob.

Já jsem rád, že se tobě tvá trpělivost tolik zúročila na letošních soutěžích. Rozhovor je u konce a já ti děkuji za tvůj čas! Pokud bys chtěla závěrem něco lidem vzkázat nebo poděkovat těm, kteří si to zaslouží, tak máš prostor.

Moc děkuji. Asi bych jen chtěla říct, aby nikdo nikam nespěchal, i když je to teď takový trend. Dejte si na čas, věřte si a dělejte fitness kvůli sobě! Ne pro někoho, nebo proto, že někdo jiný to taky dělá! Musíte tím žít a milovat to, pak je to totiž vždycky vidět i na sto honů. Naslouchejte tělu a ono vám to vždy oplatí!

Veroniku můžete sledovat na facebooku nebo Instagramu.

Úspěchy

1. místo Mistrovství Čech 2016

Finále Mistrovství České republiky 2016

Absolutní vítězka Partners Cup 2016

2. místo FitBalance 2016

5. místo Grand Prix Opava

domafitDanifitusndishemaxbarahttps://artofmake-up.com/onefit