Zábojníková Erika

Ročník: 1986

Výška: 174cm

Váha: soutěžní 58,5 kg

Klub: Dave Fit Club

Trenér: Petra Drobná, www.petradrobna.cz

Bydliště: Zlín/Abu Dhabí

Kontakt: Facebook: Erika Zábojníková - IFBB Bikini Fitness

Email: erika.zabojnikova@gmail.com

Závodnice v bikini fitness, osobní trenérka

Prosíme o Vaši nejoblíbenější fotografii, kterou máte nejraději:

Kdo nebo co Vás ke cvičení přivedlo?

Fitness jsem se kondičně věnovala od dětství. Až když jsem se jednou v Řecku dostala do rukou zkušeného trenéra, který si všiml, že mám potenciál, začala jsem nad soutěžením vážně uvažovat. Na konci roku 2014 jsem už pod dohledem Petry Drobné začala se svou první přípravou a zúčastnila se Mistrovství Moravy a Slezska a týden na to i Mistrovství ČR. Jelikož jsem se připravovala pouhých pět měsíců, forma nebyla ideální. Ovšem nevzdávám se a jedu dál :)

 

Kolik hodin strávíte v posilovně?

Moje tréninky jsou silového typu a snažím se vejít do hodiny. V posilovně mě najdete 5x týdně. Klidně bych cvičila 2x denně každý den, ale regenerace je stejně důležitá jako samotný trénink, takže nemá smysl nic přehánět :)

Které cviky/cvičení nemáte ráda a které naopak milujete?

Donedávna jsem trpěla u cvičení nohou. Je to asi tím, že mám problémy s koleny. Nějakým způsobem jsem ale dokázala pozměnit či zlepšit provedení cviků, tak abych necítila bolest, takže si nyní v dřepech a výpadech libuji :) Mým nejoblíbenějším cvikem jsou ale určitě tlaky na ramena.

Jak Vás, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Lidé mi fandí. Zatím jsem sice nedosáhla žádných nebetyčných úspěchů, ale pilně na sobě pracuji a s podporou své rodiny a přátel to jde jedna báseň!
 

Jak často zahřešíte a čím?

S mojí výživovou poradkyní Petrou Drobnou jsme můj jídelníček nastavili tak, že jím kvalitně a dost, tudíž netrpím chutěmi či hladem. Ale zhřešit nějakou malou drobností si mohu dovolit celkem často. Jelikož si hlídám svůj poměr tuků a svalů v těle na přístroji InBody, mohu říct, že mé výsledky byly nejlepší po Vánocích či po dovolené, kdy jsem se v jídle neomezovala a nestresovala se :) Můj metabolismus jede na plné obrátky, není zaškrcen nesprávným dietováním a vzhledem k mým tvrdým tréninkům si opravdu můžu dovolit sníst v omezeném množství téměř cokoliv.

Byla někdy doba, že jste toho chtěla nechat?

Nikdy. Byla spousta těžkých chvil, hlavně v superkompenzačním období. V životě ale nic nedostanete zadarmo. Pokud něco chcete, musíte makat a potit krev. Výsledky stojí zato!

Jak probíhá Vaše předsoutěžní superkompenzace?

Dost dramaticky :) V přípravě jsem zvyklá hodně jíst a sacharidy udržovat na vysokých hodnotách. Proto první tři dny superkompenzace, kdy jsou sacharidy téměř nulové prožívám opravdová muka. Jakmile začnu cukrovat, nálada se zlepšuje a sbírám energii na prkna.

Co děláte ve volném čase?

Svůj volný čas ráda trávím s rodinou, přáteli nebo se svými psy v přírodě. Miluji cestování, doposud jsem navštívila přes 30 zemí světa. Zajímám se o zdravou výživu, ráda si zatančím pole dance nebo přečtu dobrou knihu..

Je něco, co Vám fitness vzalo?

Ne, fitness mi naopak dalo řád, nové přátele, lepší zdraví a skvělý pocit ze sebe sama.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláte pro svou krásu?

Miluji masáže, čím bolestivější, tím lepší! A jinak klasika, jako každá žena co o sebe dbá. Hlavně se snažím nestresovat a být v klidu, což má na krásu také velký vliv :)

Co se Vám na sobě líbí nejvíce?

Nerada sebe samu chválím či vyzdvihuju své přednosti. To nechávám na jiných. Jediné co mohu bez problémů říct je, že jsem se sebou spokojená, ale vždycky je co zlepšovat, že jo ;)

Kdo je Vaším vzorem?

Alla Semenova a musím říct, že moc fandím Adéle Storzerové, která se dokázala pod vedením skvělé Olivie Pohankové proměnit v naprostou královnu bikin :)

Úspěchy

Letošní jarní závodní sezóna 2015 byla mojí první. Na Mistrovství Moravy a Slezska jsem obsadila šesté místo a na Mistrovství ČR jsem skončila desátá. Jsem namotivovaná a připravená dokázat, že tohle je teprve začátek :)

domafitDanifitusndishemaxbarahttps://artofmake-up.com/onefit