Vlasatá Michaela

ročník: 1990

váha soutěžní: 42

váha mimosoutěžní: 46kg

výška: 156 cm

Mistrovství Čech 2015 BFC Cup 2015 Bydlím v Liberci, kde se věnuji trenérství a výživovému poradenství. Instruktorka TRX.

Finalistka časopisu Fitness 2014 kontakt FB: Michaela Vlasatá-bikini fitness, neváhejte mě kontaktovat email: michaela.vlasata seznam.cz

Fitness se stalo mojí láskou už od 19let, ale teprve poslední dva roky jsou mé tréninky intenzivnější, abych dosáhla lepších výsledků. Letos v březnu jsem se definitivně rozhodla, že bych zkusila svou první soutěž, času nebylo moc, ale prostě jsem to chtěla zkusit. Pro cenné rady jsem docházela za zkušenou Péťou Mazačovou.

Vidina brzké soutěže mne tak motivovala, že jsem do tréninků dávala maximum. Nebylo to lehké, ale za sebe jsem byla se svou formou na soutěžích spokojená, moc jsem si ty chvíle na pódiu užívala, a o to jde . Letos jsem startovala pod IFBB, ale na příští sezónu plánuji přestup k naturálním bikinám.

Fitness mi celkově změnilo pohled na můj život. Miluji zdravé potraviny, cvičení, práci s klientkami.

Dokončuji magisterský obor Historie, ačkoliv historii miluji, rozhodla jsem se jít sportovní cestou. Jen jsem nesnila a udělala jsem si trenérský kurz a kurz výživového poradce. Předcvičuji TRX a Power Plate.

Prosíme o Vaši nejoblíbenější fotografii, kterou máte nejraději:

Kdo nebo co Vás ke cvičení přivedlo?

Cvičila jsem od malička, ale nic dramatického. Posilovnu jsem si zamilovala až po střední škole. Nikdy jsem neměla větší problémy s váhou, tak jsem tělo jen zpevňovala. Až v posledních třech letech jsem se do cvičení více opřela, přidala váhy a až letos jsem si dala motivační cíl, jít na soutěž.

Kolik hodin a dní strávíte v posilovně?

Osobní trénink mám 5x týdně a cvičím intenzivně něco málo přes hodinu. Tréninky mám zaměřené na zvýšení síly, chci vybudovat více svalů. Kardio si dávám občas doma na trenažeru, ale teď v létě trávím čas raději venku. Protože pracuji v dámském fitness a přecvičuji Power Plate, tréninkových hodin mám tedy mnohem více

Které cviky/cvičení nemáte ráda a které naopak milujete?

No, jsem asi výjimka, ale nějak obzvlášť nemám v lásce dřepy a výpady, protože nemám kolena úplně fit…naopak ostatní partie posiluji moc ráda, především mám v oblibě bicepsové a tricepsové cviky.

Jak Vás, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Myslím, že úplně v pohodě, přátelé mě podporují, rodina také, i když tento druh sportu moc nechápou. A na ostatních hejtrech mi nezáleží Okolí roli fitnessky bere jako nějakou oběť, že se nemůžu „pořádně“ najíst, musím pořád tvrdě cvičit, nepařit…já to tak necítím, zdravé jídlo miluju a cvičení také. Mám radost, když mne lidé žádají o rady jak ve výživě, tak cvičení. Momentálně jsem teď spokojená, protože ve fitness pracuji, jsem osobní trenérka a výživová poradkyně a co je lepší než dělat práci, která vás baví a naplňuje

Jak často zahřešíte a čím?

Díky tomu, že jsem se stala výživovou poradkyní, tak už nehřeším snad nikdy. Vím, co obsahují nezdravá jídla, proto mě to už ani neláká. Ráda vařím a peču, proto si připravuji zdravější varianty sama bez zbytečných konzervantů a ostatních nesmyslů okolo….Co si ale neodpustím je čas od času kvalitní víno

Byla někdy doba, že jste toho chtěla nechat?

To nebyly, jen přestoupím do jiné, pro mne smysluplnější federace Soutěžení není středobodem vesmíru, fitness bych milovala i bez nich.

Jak probíhá Vaše předsoutěžní superkompenzace?

Klasická kulturistická drasťárna poslední týden jen bílky, okurka a ryba…v cukrovací fázi ovesné vločky na sucho se skořicí...ani nevíte, jaké to bylo po té rybě luxusní jídlo Emotikona wink

Co děláte ve volném čase?

Ehm…chodím do fitka? dále trávím čas s přítelem, nejčastěji sportujeme, jezdíme na výlety a relaxujeme.

Je něco, co Vám fitness vzalo?

Vůbec, kdyby to tak bylo, tak bych to nedělala. Fitness mi jedině dává, cítím se skvěle, motivuji ostatní a to mě dělá šťastnou.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláte pro svou krásu?

Co si budeme povídat, jsem marnivá žena, takže si libuji jak v hezkém oblečení, tak kosmetice, ráda pečuji o svůj zevnějšek po celý rok.

Co se Vám na sobě líbí nejvíce?

Tak to je těžká otázka, líbím se sobě jako celek, ale to neznamená, že bych některé partie nechtěla zlepšit třeba zadek se mi moc líbí, ale na soutěž je zatím celkem malinkej

Kdo je Vaším vzorem?

Sleduji známé bikini fitnessky pro inspiraci, ale že bych měla nějaký vzor, to se asi říci nedá. Já jsem prostě já a každé tělo má nějaké hranice, tak proč se zbytečně trápit tím, že nemám třeba zadek nebo ramena jako ta nebo ta….myslím, že jsem v tomhle realistka a proto se cítím být v pohodě.

Děkujeme za rozhovor a přejeme Vám mnoho zdraví a úspěchů nejen ve sportu, ale i v osobním životě!

Úspěchy

domafitusndishehttps://artofmake-up.com/onefit