Štofková Michaela

Štofková Michaela

Datum narození: 22.11.1973

Výška: 167

Váha: mimo sezonu 60kg, soutěžní 56kg

Trenérka: Eva Sukupová

Bydliště: Kdyně

Můj osobní profil:

Již od dětství jsem měla hodně oslabenou imunitu díky nevhodné stravě. I přesto jsem od svých 14ti let začala pod dohledem trenéra Atletického oddílu závodně běhat převážně dlouhé tratě.

Ve svých 24 letech jsem však vážně onemocněla údajně nevyléčitelnou nemocí (Crohn).

Nikdy jsem se s touto nemocí nesmířila a hledala jsem různé způsoby, jak se vyléčit. Změnila jsem stravu, začala více relaxovat, meditovat, přestala jsem užívat léky západní medicíny a řídit se jejich radou ohledně stravování, a hledala jsem pomoc u léčitelů, homeopatů, až mne nakonec z této nemoci vyléčil můj pozdější učitel a nyní můj dobrý přítel pan MUDr. Josef Lucký na klinice tradiční čínské medicíny v Praze.

Od té doby se můj život začal ubírat zcela novým směrem a to hlavně směrem čínské medicíny, kterou jsem později po několika letech vystudovala, ale také duchovním směrem.

Prošla jsem si nelehkým obdobím v soukromém životě, kde jsem si o to více začala vážit hodnoty lidského života, jak po zdravotní stránce, tak i po stránce existence jako takové.

Upevnila se moje víra v Boha a změnil se můj pohled na svět v oblasti energií.

Musela jsem přehodnotit postoj sama k sobě, zabrat o to více jak v pracovní oblasti, tak i

v oblasti především mého zdraví, neboť jsem si uvědomila, že zdraví je to nejcennější co mám a na něm mnoho záleží a tak jsem možná víc než jiní šla za svými cíli.

V současné době (r.2022) již několik let úspěšně pracuji jako terapeut TCM ve Kdyni (spadající pod hlavní kliniku v Praze) a pomáhám lidem na jejich cestě za zdravím právě v případech, kde již západní medicína selhává a nebo je léčba nedostačující.

Tak jsem si připomněla, když tak nyní pročítám starý text, kterým jsem se tady prezentovala před 6ti lety, kde jsem hovořila o nepříjemných záležitostech z mého života a nyní jsem to u sebe nechtěla mít uvedené, tak mimo jiné jsem také psala, že mne čeká operace 9 milimetrů velikého hematomu na krční páteři, který byl způsoben po napadení před dalšími 6ti lety bývalým manželem a že se i přes veliké bolesti do pravé ruky a hlavně závratě pokusím dále připravovat na další soutěže, tak jsem si nyní uvědomila, že díky mému novému způsobu života a hlavně cestou čínské medicíny, jsem vlastně na žádné operaci nebyla, hematom již díky akupunktuře žádný není a já funguji, jako kdyby mi nikdy nic nebylo.

Jak velice snadno se zapomíná, pokud je člověk relativně zdráv, na to, že nějaké zdravotní problémy byly.

Z počátku byl hlavním důvodem, proč jsem začala s fitness, že jsem si chtěla dokázat, že jsem hezká žena, byť vím, že žádný člověk není ošklivý a bezcenný. To jací opravdu jsme a jakou máme hodnotu, je naše srdce, duše, víra a charakter. Krása je uvnitř a ne venku.

Nyní jsem se však rozhodla, že veškeré tréninky a i přípravu na soutěže propojím se svými zkušenostmi jako terapeut TCM s čínskou medicínou a dietetikou. Jakýchkoliv soutěží se budu účastnit pouze pro svoji radost a v souladu s přírodou a se svým zdravým, neboť uznávám zcela jiné principy a hodnoty v životě a nehodlám nic dělat na úkor sama sebe.

Je sice hezké stát na soutěžních prknech a nějak se pochlubit výsledkem tvrdé práce ve fitness, ale myslím si, že život je hlavně o zcela jiných hodnotách.

Úspěchy

*******

domafitDanifitusndishemaxbarahttps://artofmake-up.com/onefit