Schejbalová Lucie

ročník jsem 1981, měřím 173cm, váha soutěžní 57kg mimo sezonní 60-62kg

jsem z okresu Kolín, vesnička kousek za Prahou

mé další koníčky - moje děti/ rodina a výlety s mimi, knihy, kino, vaření, přátelé.. Můj trenér Vladimír Křelina - Fitcentrum Mamut Uvaly u Prahy

Lucie Schejbalová v přípravě
na pohárové soutěže 2015

01. 09. 2015
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Letos se na podzimních pohárových soutěžích představí také Lucie Schejbalová, která zažije svou premiéru v kategorii bikiny fitness. Co ji na soutěžní prkna přivedlo a jak vypadá její trénink? Nejen tyto informace na sebe prozradila v následujícím příspěvku.

Byla už skoro zima minulého roku, když jsem si začala všímat, že ze skříně vytahuji postupně volnější trička a ta upnutá odsouvám do hloubi skříně. Džíny mi byly čím dál těsnější a já se tak ocitla před rozhodnutím začít si kupovat větší velikosti - nebo s tím něco udělat. V té době jsem se přes kamarádku, která začala chodit cvičit, spojila se svým současným trenérem Vladimírem Křelinou a dohodla si první hodinu. Fitcentrum Mamut je menší fitko, které má svou rodinnou, přátelskou atmosféru a já tím vším byla unesená a odcházela nadšená... a z jedné hodiny týdně se během měsíce stalo hned hodin několik. Zdravá strava mě bavila už nějaký rok, a tak ve mně spojení cvičení a správného stravování vyvolalo doslova vášeň. A protože i ráda vařím, začala jsem v kuchyni vymýšlet všelijaké zdravé fitness dobroty. Během pár měsíců jsem na prosbu svých přátel založila i facebookový profil Stay fit s Lucií, který si celkem rychle našel své čtenáře. Trysková změna, kterou se můj život náhle vyvíjel, stoupala. Po třech měsících se mé tělo začalo měnit. Najednou jsem byla štíhlejší, osvalenější, vyběhla jsem hravě do schodů a měla obecně více energie. A to chceš! Když máš rodinu, dva kloučky, manžela, kocoura a domácnost na povel, když se člověk snaží podnikat a zároveň si najít čas na sebe, chce se cítit lépe, mít na to více sil. A proto jsem od cvičení, ale i sama od sebe chtěla stále víc.

Rozhodnutí jít do soutěže v bikiny fitness na sebe nenechalo dlouho čekat. Trenér jednou, asi spíš z legrace, nadhodil, že bych mohla zkusit závody, já nad tím tak 3 vteřiny přemýšlela a hned se toho chytla. Byla to najednou pro mě výzva. Mít dvě děti a tělo a sílu, kterou jsem nikdy neměla. Mít nějaký hmatatelný cíl, metu. A děkovné zprávy, které pravidelně dostávám, že jsem já pro někoho dalšího motivací, jsou pro mě odezvou, že jsem zvolila správnou cestu. Vyměnila jsem bílé víno za protein, bary za fitko a snažím se vést svou rodinu a motivovat své okolí k jejich lepšímu vlastnímu pocitu. A ono to jde. Vždycky všechno jde. Důležité je změnit to v hlavě! Mně osobně se totiž líbí posouvat své hranice. Držet disciplínu, dokázat sama sobě, že to zvládnu, že jsem na to vše dostatečně silná. Proto je důležité mít kolem sebe podporu v podobě skvělého manžela, rodiny i přátel, kteří mi fandí.

Těším se tedy na podzimní pohárové soutěže, kterých se chci zúčastnit. Právě jsem v přípravě. S trenérem Vláďou zkoušíme najít tu správnou dietu, poměr makroživin i intenzivní trénink, který je momentálně již dvoufázový v podobě kardia a silového tréninku, jeden odpočinkový den. Sacharidy držíme kolem stovky. Kulturista Vítek Sahula, který má nemalé zkušenosti i ocenění ze závodů, nám radí ohledně jídelníčku i doplňků a pomáhá mi s pózováním. Nejtěžší je umět ovládnout chutě, když se postupně vyřazují potraviny, a vstávat brzy ráno na tréninky. Večer pak zase příprava krabiček. Starší syn jde do školy, tak mě čeká o krabičku navíc. :) Mám ale skvělou rodinu, skvělého kouče a fitness zázemí. V Mamutu jsem už skoro jako doma. :) Zároveň mě žene obrovská motivace a cíl postavit se mezi bikiny soutěžící se ctí. Ráda bych se probojovala alespoň do finále, a pokud forma dovolí, pokračovala se závody i na jaře na mistrovských soutěžích.


Lucie Schejbalová v přípravě na pohárové soutěže 2015

 

Úspěchy

domafitDanifitusndishemaxbarahttps://artofmake-up.com/onefit