Šandová Soňa

Jméno a příjmení: Soňa Šandová

Věk: 5.3.1989

Výška: 164 cm

Znamení zvěrokruhu: Ryby

Současná váha: 55 kg

Soutěžní váha: 46,5 kg

Oblíbené motto: " Všechno je myšlenka a myšlenka je nástroj ke konání a výsledku."

Zaměstnání: Store manager

Koníčky: Fitness, sauna, jídlo - zdravý životní styl

Oblíbené jídlo: Caesar salát, pořádný hovězí steak :-))

Facebook: Soňa Šandová WFF Bikiny Model

Ahoj, zdravím všechny čtenáře webu bikini-fitness.cz :-)

    V tomto blogu bych se vám chtěla trochu představit. Jak jsem se dostala k posilovně, k samotnému závodění a co chystám na příští rok.

    Svou první zkušenost s posilovnou si vybavuji jako totální bezmoc. Před 6 lety jsem se rozhodla změnit svůj životní styl a něco udělat se svou postavou. Jako většina žen, alespoň si to myslím, jsem měla problémy s nadbytečným tukem, málo svalové hmoty a hlavně celkově jsem vypadala hodně nezpevněně. Když jsem vstoupila poprvé do fitka, absolutně jsem nevěděla, co dělat. Jak cvičit, k čemu ty stroje jsou, apod.

   Nezdary zhubnout mne ale neodradily a začala jsem si vyhledávat cviky na interneru, občas mi pomohl a poradil někdo v posilovně. Začala jsem tedy chodit do fitka, ale trénink neměl žádnou strukturu, ani pravidelný režim. Co se týká jídla, to jsem absolutně neřešila a žila v domnění, že když se nacpu tatrankou, 20 min rotopedu to zpraví :-))

   Všechno se změnilo ale v červnu 2014, kdy jsem se nebála oslovit svého nynějšího partnera. V rámci komunikace po internetu mi začal vysvětlovat, jak se správně stravovat, jak důležité je mít správně rozvržen tréninkový plán. Měsíc na naše první zprávy přišlo i pozvání na společný trénink, kde jak se říká přeskočila jiskra.

    Jsme spolu rok a půl a mohu říci, že díky jeho tréninkům, se kterými mi pomáhá a jídelníčku, který jsem si trochu upravila podle sebe, jsem získala nejen zdravý pocit sama ze sebe, ale i sebevědomí..

   První společný rok byl pouze o našem společném zájmu, kterému věnujeme téměř všechen volný čas - fitko. Letos v létě mne ale přemluvil a vyhecoval k přípravě na závody.

   Na závodní formě jsem pracovala půl roku. Půl roku jsem byla v dietě, kdy jsem poslední tři měsíce začala se sacharidovými vlnami. Díky tomu jsem dokázala zvládnout schodit a zpevnit tělo natolik, že jsem se odvážila postavit na pódium vedle bikinek, které vypadaly báječně a ještě k tomu mnohé z nich měly již svá ocenění z jiných závodů.

    Stát mezi 13 nádhernými ženami, z nichž mnohé byly již ostřílené sportovkyně v této kategorii, a vybojovat 3. místo na Toro Cupu ve Vysokém Mýtě, to byl fenomenální pocit.

    Ten přeji každé z vás! Nedejte rozhodně na své předsudky o fitness, o svalech, které ženám nesluší, apod.. Začněte cvičit teď, protože teď je daleko lepší a vhodnější čas, než bude zítra! :-)

    Momentálně si užívám pozávodní objemovou část roku. Od ledna 2016 začínám opět najíždět na dietní režim. S tím bude spojená i změna tréninku. Všechna snaha je momentálně směřována na jarní soutěže ve federaci NABBA/ WFF, kde budu nadále závodit v kategorii WFF Bikiny Model/Fitness. Prvním závodem bude 35. NABBA/ 17.WFF Austrian Championship 28.5.2016, dále pak MČR 4.6.2016.

    Tak držte palce a co víc, pojďme se postavit na pódium společně :-)

2016 WFF European Championships
1.misto WFF Bikini model a ziskana profi karta
21.5.2016
Campionato italiano Nabba-Wff
2.misto, 7.5.2016

Úspěchy

domafitDanifitusndishemaxbarahttps://artofmake-up.com/onefit