*Raszyková Nikol - PRO

Ročník: 1975

Výška: 168,5cm

Váha soutěžní: 55kg

Bydliště: Havířov

FB Fan page: Nikol Raszyková - IFBB Bikini fitness Instagram: nikolra Vedení skupinových lekcí, osobní trenér.

Sportu se věnuji v podstatě od malička, začalo to gymnastikou, pokračovalo atletikou, scénickým a moderním tancem od kterého to bylo kousek k latinskoamerickému a standartnímu tanci, až jsem nakonec skončila ve fitku.

První návštěva byla na gymplu, kdy jsme místo jedné hodiny týdně v tělocvičně, trávily ve fitu. A tehdy jsem zjistila, že je to má srdcovka.

I když většinou holky chodili do fitka shazovat, já tam šla nabírat svalovou hmotu

Po několikaleté pauze z důvodů mých cvičebních lekcí alpinningu, zumby a bodystylingu, kdy na další aktivity nezbýval čas, jsem se před dvěmi lety vrátila zpět a začala na sobě makat ještě víc, samozřejmě společně se správným jídelníčkem, a výsledky se začaly rychle ukazovat (svalová paměť je úžasná věc ) Ale i přesto jsem neměla závodní ambice. Cvičit mě bavilo a dělala jsem to vždy jen pro sebe, ne pro závodní prkna. Navíc jsem si nikdy nemyslela (přesto, že jsem to od okolí slýchávala), že je to ta správná závodní forma.

Osud tomu asi chtěl, a před dvěmi měsíci mě přes instagram oslovil Martin Dvoro s tím, že bych měla zkusit závody.

Setkali jsme se ve Fittness Victory a po první osobní schůzce zněl verdikt jasně. Závody na Slovensku Diamond Cup.

Příprava tedy tak byla velmi rychlá, naštěstí s výhodou již mé téměř závodní formy jsme jen doladili předzávodní dietu a hurá na to. A výsledek byl víc než úžasný. Jedna zlatá a jedna stříbrná medaile. Takže Martine velké díky za to, že jsi mě přesvědčil a doladil detaily, které samozřejmě dělají celek!

A mě čeká teď? Mr.Olympia Amateur Spain 2016... takže snad vše dobře dopadne a já se s dobrým pocitem můžu pak připravit na podzimní sezónu

Úspěchy

1st place EVLS Prague Showdown Amateur - bikini fitness OVERALL! - PRO karta - nezažádáno

1. místo Diamond Cup masters bikiny fitness

2. místo Diamond Cup bikini fitness do 169 cm

1. místo OLYMPIA AMATEUR Spain masters bikiny fitness

1. místo OLYMPIA AMATEUR bikini fitness do 169 cm

2. místo OLYMPIA AMATEUR Spain bikini fitness overall

1. místo EVLS PRAGUE masters bikini fitness

1. místo EVLS PRAGUE bikiny fitness do 169 cm

1. místo EVLS PRAGUE bikini fitness overall

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Kdo? V podstatě má učitelka tělesné výchovy na gymnáziu. Brávala nás místo hodiny tělocviku jednou týdně do posilovny, a tam to začalo, láska na první pohled.... A co? Byla jsem hrozně hubená a drobná a chtěla jsem být malinko větší, a nestydět se za to, že jsem takový "hubeňour":-)

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

To je strašně individuální, záleží jestli jsem v přípravě nebo ne. Podle toho mám i tréninky a co se týče času stráveného v posilovně, tak trénink končím až mám odcvičeno co jsem potřebovala.

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Ani teď nevím které cviky nemám ráda, neměla jsem ráda asi výpady, ale snažím se vždy jet to co nemám ráda jako první a kolikrát častěji, až se z toho stane cvik oblíbený. Takže mě v tuhle chvíli nenapadá co nemám ráda. A co mám ráda? Asi ráda cvičím ramena, záda, zadek, už i nohy... Jak tak přemýšlím, tak asi mám ráda vše. Opravdu mě baví cvičit všechno, není cvičení co vyloženě nemám ráda. Jen asi kardio moc nemusím.

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Tak to netuším, to by ses musela zeptat mého okolí. Ale co vím, tak okolí říká, že jsem dříč a cílevědomá. A v tom mají pravdu, moc mě baví se "ničit" v posilovně. Je to součást mého života, mám to hluboko v srdíčku a nemůžu už bez toho být...

Jak často hřešíš a čím?

Hřeším často, nevím jestli se za to mám stydět, ale bohužel je to tak... A co mám nejraději? Hrozně moc miluji ořechy a ořechová másla, to je moje slabost. A taky zmrzliny, těch dokážu zkonzumovat neskutečné množství. Tohle jsou opravdu moje veliké slabosti...

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Měla jsem několikrát ve cvičení pauzu, to je normální. A myslím, že to i tělu prospívá. Potřebuje trochu oddych a musí načerpat energii. Navíc pak se člověk zase s velikou chutí těší zpět do cvičebního koloběhu.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Absolvovala jsem zatím pouze troje závody a pokaždé konečná fáze probíhala úplně jinak. Ale ani jednou jsem nedělala klasickou superkompenzaci.

Co děláš ve volném čase?

S volným časem to je hrozně těžké, bohužel ho moc nemám. Jelikož mám práci, rodinu, tréninky a cvičební hodiny, tak s časem válčím jak se dá. A pokud nějaký náhodou ušetřím, tak ho ráda trávím doma. Užívám si aspoň chvilinku klidu a pohody...

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Je toho hodně co mi dalo, pevnější tělo, lidi naladěny na společnou notu, nové známé a kamarády, disciplínu a takhle bych ještě pokračovala dál. Ale navíc si vždy cvičením vyčistím hlavu a to je taky docela důležité. A co mi vzalo? Asi můj volný čas, a finance, ale já se takto rozhodla a vůbec toho nelituju:-)

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Jejda, no vzhledem k tomu, že má práce je starat se o to aby byly ženy krásné, tak pak na mě moc čas nezbývá, ale hlavně se mi ani pak nechce, takže se opravdu zanedbávám a bohužel razím heslo: Kovářova kobyla chodí bosa...

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Asi má ctižádost, cílevědomost a trpělivost.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Přiznám se, že jsem si někdy pohrávala s touto myšlenkou. Ale bikiny vyhrávají:-)

Kdo je Tvým vzorem?

Nemám vzor, nechtěla bych ani nikoho kopírovat, každý člověk je jedinečný a je škoda, když se chce na někoho podobat nebo někoho kopírovat. Ale je pár bikin i bodyfitnessek co se mi opravdu moc líbí.

Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?

Ano mám, a jsem za ně moc ráda. Není jich mnoho, ale o to více si jich cením a vážím, protože vím, že tyhle stojí opravdu za to:-)

Jaké máš plány do budoucna?

Momentální plán je se dobře připravit na profi scénu:-)

Prozraď nám, co Tě charakterizuje

Asi cílevědomost, a držím se hesla, že když NĚCO opravdu chci, tak to dokážu. A jestli ne, tak jsem to asi tak moc nechtěla....

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát úspěšnými "Bikinami"?

Určitě ať jsou hlavně trpělivé, nic se neděje přes noc. A samozřejmě cílevědomé. Pokud mají sny, ať si jdou za nimi. Každý sen se může stát realitou.

Výhra na prestižní soutěži EVLS AMATEUR PRAGUE SHOWDOWN 2016 pro mne znamená vstup mezi PROFI závodnice. A plán do budoucna je samozřejmě připravit se s co možná nej formou, ať jsem na soutěžích rovnocennou soupeřkou.

domafitusndishehttps://artofmake-up.com/onefit