Moravcová Klára

Datum narozeni 7.7.1999
Oddíl - PRO ATHLETE TEAM DVORO
Výška - 169 cm
Soutěžní váha - 55 kg
Dávám do toho maximum a to mě naplňuje...

Nejsem člověk co by si o sobě myslel, ze je nejlepší, ba dokonce jsem v tomto oboru až moc sebekritická...
Už ani nemůžu nazvat tento sport mým hobby, páč to je můj životní styl.... Miluji pizzu, zmrzlinu a čokolády, ale vim zcela jiste, ze jist je denno denně by mne nebavilo, protože mám rada přesně daný řád a disciplinu....
Do přípravy ze sebe dávám úplně vše, a snažím se vše dělat na 100%. Na soutěži s úspěchem nikdy nepocitam a pak jsem možná mile překvapena...

Každý člověk se v něčem najde a pro mě je to fitness...
Hodně lidí se ptá proč to dělám? A já odpovídám. Nedokáži si představit, že bych to nedělala... Pořád se zlepšovat, protože máš být hrdý, ale nikdy spokojený a to je základ úspěchu...♥

T o p  F a c e  ř í j e n  2 0 1 9 

 

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

Začala jsem cvičit na přelomu roku 2013-2014 ofiko rozhodnutí ze se tomu budu věnovat přesně 1. ledna 2014 jako předsevzetí. Jednak kvůli tomu, ze můj starší brácha začal rok přede mnou a neustále mi to předhazoval a jednak přišlo mi to originální, ikdyz to je jen 5,5 let zpátky tak v té době, když jsem byla na základce ještě, tolik holek necvičilo, vlastně v mém okolí vůbec, navíc jsem měla na základní škole problémy se začleněním a tohle mi přineslo únik od všeho:-) první závody jsem absolvovala v roce 2015.

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?

no vlastně asi každý den až na výjimky, já moc volnu nedávám, většinou když už volno tedy mám od fitka tak dám stejně kardio nebo jiný sport...ale řekněme tedy tak 6 dní v týdnu min:-D a kolik hodin, to nejde říct, záleží jestli jsem v přípravě nebo ne:-) ale když to vezmu teď v off, tak hodinu silový trénink a půl hoďky kardio:-)

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

miluju cvičit záda, kladky na všechny způsoby, jednoručky všecko, celkově mám radši vršek. Nejoblíbenější cvik asi ale tlaky na ramena, naopak nohy jsou pro mě za trest..ty mě nebaví, což neznamená ze je flákám...

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

no docela dobře, tak za tu dobu co to dělám už si všici zvykli a co se týče kolektivu v práci například, tak mě tak berou a myslím, že většina mi i fandí ohledně závodu...ale je to takový zvláštní pocit jít po ulici když na vás půlka lidí kouká jak do vitrýny a v lepším případě na vás někdo vybafne ze vás zná:-D jediný co mě hrozně vytáčí jsou věčný dotazy na stravu...a věty typu "kdy budeš jíst normálně?" Lidi, mě přijde normální zásobovat tělo jen kvalitníma potravinama....

Jak často hřešíš a čím?

ja můžu říct, že nehřeším...cheat days nevedu...respektive nemám potřebu si dávat takové dny...jím kvalitní a clean potraviny celý rok, když cítím, že potřebuju dobít baterky, dám si refeed třeba taková hromada oříšku, másliček, sýra, pohankova krupičná to já můžu, takže to je tak pro me jak říkáte "hřešeni" kdy si dam nadbytek všeho:-) jedině co, tak těsně po závodech si dám něco úplně mimo mísu třeba Španělská pizza se zmrzlinou:-) ale jinak nemám potřebu jíst takové věci:-)

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

byla, a to po sezóně 2017, kdy jsem měla osobní problémy, zdravotní a byla jsem přesvědčena, ze už závodit nebudu...a kromě toho za tu dobu co jsem závodila v Čechách jsem toho měla plné zuby a trend jakým se začalo IFBB (elite) vyvíjet mě osobně neseděl. Aktuálně jsem rok v NPC a nemohu si stěžovat.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

To nemůžu říct, to su tajné triky...řeknu jenom to, že nedělám klasickou kompenzaci, protože NE superkompenzace aka půlku týdne nuly druhou sachry je pro chlapi a my bikiny chceme mít vosi pas a na to se jde jinak, ale vodu stahujeme to ano.

Co děláš ve volném čase?

To je jeden z mých problému... ja volný čas defakto nemám...vždycky jsem byla workoholik a teď pracuju aktuálně mimo svoje bydliště... domu jezdím na víkend kdy musím stihnout ještě svoje závodnice a povinnosti domácí, a jsem ráda, že si občas lehnu a nebo trávím čas s rodinou ...ale ráda jezdím na kole, doma máme koně, takže i ty a když je volný večer tak mám ráda hudbu a festivaly...

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

dalo mi toho hrozně moc: pevnou vůli, cílevědomost, samostatnost, trpělivost, poznala jsem skvělý lidi, díky závodům cestuju poznávám nové...vzalo mi spoustu lidí, kteří za to nestáli, ano bohužel to i způsobilo spoustu osobních problému, které tu nebudu rozebírat  ale cokoli to špatne, co se v souvislosti s tím stalo, bylo pro něco dobre a to je hlavní:-) pozitiva převažují a hlavně je tento sport součást mě za ty roky. 

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

já nejsem takovej ten dívčí typ, ani se nemaluju, takže ani nevím:-D mám něco mimo...nechávám se tetovat ale otázka je jestli to je pro krásu...ale zakládám si na upravených nehtech, tmavé pokožce a živých vlasech:-)

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

asi ....dobře, tak určitě můj zadek:-D a potom ramena 

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

uvažovala, když jsem po roční pauze měla jít v roce 2018 na závody byla jsem svalově větší a přemýšlela jsem nad bodyfitness junior ale pak jsem přešla do NPC bikin.

Kdo je Tvým vzorem?

já žádnej vzor nikdy neměla...bikiny nesleduju a nemám ráda...z žen jsem měla vždy oblíbenou Kaťu Kyptovou, ano já jsem bikina a ona kulturistka, ale ona je neskutečná osobnost...ale vzor mám...svoji mamku...nemá nic společného s fitness, ale chci jednou dokázat tolik co ona:-)

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

také dobrá otázka, já se osobně bavím víc s chlapama od malička, takže mám samé kámoše fitnessáky:-D což neznamená, že se neznám se skvělýma bikinkama (všechny zdravím) ale ne přímo kamarádky.

Jaké máš plány do budoucna?

aktuálně mám pauzičku a příští rok nás čeká výjezd na závody do Ameriky tak to se moc těším no a uvidíme třeba ta pro karta přestane v tej absolutce utíkat:-D ale spíše se těším na nové zážitky a zase o kus lepší formu. 

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

můj vražednej výraz...buď se směju nebo tvářím jako vrah, nic mezi tím...potom to, že jsem magor, neznám pauzu, neznám odpočinek...všichni mi říkají, že na něčem určitě jedu:-D a v neposlední radě to, že jsem mistr plánovač, mám všechno nařádkovane dopředu a jak to naplánuju, tak to tak i je... prostě to udělám ať to stojí cokoliv...jo a nemám ráda lidi, jsem introvert a věřte v tomhle sportu je dost těžký s tím žít:-D 

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

a) nespěchat, nechtít všechno hned, ano chtějte být nejlepší ale buďte realisti.

b) nezkoumejte se pořád, neporovnávejte se s ostatníma, prostě makejte na sobě

c) celkově prostě tak nemyslete na tu přípravu, nenechte, aby se to stalo středem vesmíru, pak skončí sezóna a zblázníte se, cvičte, jezte jak máte, používejte u toho rozum a dělejte to srdičkem.

Klári, děkuji ti za rozhovor a přeji mnoho zdraví a úspěchů nejen ve sportovních cílích, ale stejně tak ve tvém osobním životě!

Úspěchy

1. místo OLYMPIA Spain 2019- juniorky 2. místo OLYMPIA Spain 2019- zeny 1. místo BigmanShow Benidorm 2019- ženy 2. místo BigmanShow Benidorm 2019- juniorky 1. místo Czech Virus 2019- ženy 2. místo Czech Virus 2019- juniorky 2. místo BenWeider Worldwide Spain 2018- ženy 2. místo BenWeider Worldwide Spain 2018- juniorky 2. místo EVLS 2018 juniorky

3. místo Partners Cup Čelákovice 2016

3. místo B.F.C Adel Cup Česká Lípa 2016

5. místo bikini junior FitBalance IFBB Czech International Cup

5. místo bikini woman FitBalance IFBB Czech International Cup

účastnice soutěže EVLS Prague 2016

4.místo na Grand Prix Ronnie 2015

domafitusndishehttps://artofmake-up.com/onefit