Králová Barbora

Datum narození: 19.4.1997

Místo bydliště: Ostrava

Fitko: Kubík fitness Ostrava

Výška: 175cm

Váha v offseason: 64-65kg

Závodní váha: 59kg

Trenér: Jiří Judas, Jan Kubík

Mojí největší motivací je můj trenér a přítel Jiří Judas a úžasná bikina, kterou obdivuji ze všech nejvíce, Olivie Pohanková.

Ke sportu jsem měla vždycky velice blízko. Nejprve jsem hrála závodně volejbal, ke kterému se i teď ráda vracím, když se naskytne příležitost. Bohužel jsem ale cítila, že mi tahle záliba postupem času docela slušně odrovnává kolena, a tak jsem se ji bohužel musela vzdát. Jelikož jsem ale nikdy moc dlouho nevydržela nic nedělat, hned jsem si našla novou lásku. Koně. Vždycky jsem je měla ráda a chtěla se na nich naučit jezdit, což se mi konečně vyplnilo. Zamilovala jsem se do jedné kobyly, ta mi však po nějakém čase odjela s majitelkou bůhvíkam na druhou půlku republiky.

No a teď už se konečně dostávám k tomu, jak jsem se dostala ke cvičení. Dostala jsem se k němu přes jednoho úžasného člověka, který mi otevřel oči a namotivoval až tak, že jsem si šla letos na podzim stoupnout na prkna.

Sama jsem doma už nějakou dobu, tuším, že to byly tak 3 měsíce cvičila. Byly to ale spíše jenom takové ty „domácké“ cviky na břicho a semtam na zadek. No nic moc. Časem jsem zjišťovala, že stojím na místě, nikam se s mojí postavou neposouvám, a tak jsem chtěl zkusit začít chodit do fitka. Ale kam? Bála jsem se té nové spousty úplně cizích lidí, kteří by na mě určitě koukali jako na úplného idiota. A proč? Protože já ve fitku nikdy předtím nebyla a nevěděla jsem ani ň o tom, co a jak cvičit. No a tak jsem na svůj instagram jenom tak napsala otázku, jestli někdo neví o nějakém dobrém fitku v Ostravě. Několik lidí mi odepsalo. Napsala jsem však jen jednomu, který mě na první pohled zaujal. A tím to všechno začalo, vzal mě poprvé do Kubík fitka v Ostravě, všechno mi ukázal, vzajemně jsme se poznali. A z cizího člověka se stal můj kamarád, rádce, trenér a především milovaný přítel. Vede mě dál, motivuje jak jen to jde, snaží se odpovídat na moje všetečné otravné a úplně nepodstatné otázky a radí ohledně jídelníčku. Sám velice úspěšně závodí v kulturistice už několik let a letos se postavil i na prkna EVLS.

Do fitka jsem pravidelně začala chodit přesně od 8. června 2016. A přesně 12. listopadu 2016 jsem se postavila poprvé před plný sál diváků a před ony přísné rozhodčí.

Každopádně myslím, že mou první sezónu můžu s radostí označit za úspěšnou. Vůbec jsem ani nedoufala, že bych se kdy mohla dostat do finále. Byl to můj velký sen a věděla jsem, že jestli se mi to podaří, budu nejvíce spokojený člověk na světě. Pořád jsem se podceňovala, dělala si srandu, že se na tom pódiu určitě zabiju nebo si minimálně zvrtnu nohu na těch obrovských podpatcích, ale ačkoliv jsem se třepala jak ratlík a v některých chvílích sotva udržela rovnováhu, zvládla jsem to ve zdraví a s úžasným pocitem v srdci. Kdo nezažije, neví, jak se říká. A já teď s jistotou můžu říct, že už se zas nemůžu dočkat, až se na to ono pódium na jaře zase postavím, plná adrenalinu a touhy po vítězství. Je to neskutečný zážitek. Ten pocit, který jsem zažila, jakmile jsem se dozvěděla, že v Ostravě postupuji do finále. Polila mě vlna štěstí, ale taky bojovnosti ukořistit, pokud možno lepší místo než to poslední, 6. A podařilo se, umístila jsem se na krásném 5. místě. Úplně spokojená.

Jak se říká, jednou jsi nahoře a jednou dole. To se názorně ukázalo na mých druhých závodech na GP Jalex Krnov, kde jsem z 9. slečen skončila 7., těsně tedy před finálem. Plná zmatku a smutku jsem se s tím smiřovala a přála štěstí ostatním závodníkům, kamarádům z našeho Kubík fitness.

Další víkend jsem se na základě toho, že jsme měli ještě s jedním spoluzávodníkem z mého fitka společnou cestu do Kutné Hory, zúčastnila také závodů tam. Konkrétně ale kategorie Body fitness, neboť jsem se nevlezla do kapacity 10 bikin. I když jsem se umístila na posledním místě, jsem ráda, že jsem si to vyzkoušela, určitě je to pro mě cennou zkušeností.

O den později nás čekala Březnice. Probojovala sem se zde do finále a s úžasným pocitem v srdci jsem se umístila na neskutečném 2. místě. Nehorázná radost!

A co bude na jaře? To nikdo neví, ale já vím, že už teď se nehorázně těším až opět zažiju tu úžasnou atmosféru závodů!

Úspěchy

GP Ostrava 5. místo 2016

GP Ronnie.cz 2. místo 2016

O závodnici:

domafitDanifitusndishemaxbarahttps://artofmake-up.com/onefit