Holmanová Kateřina

Ročník 1993

Výška: 170,5cm

Váha on: 56kg/ off: 64kg

Pocházím z podkrkonoší z města Jilemnice.

Momentálně už více jak rok žiji v Praze se svým přítelem, se kterým jsme se do Prahy přistěhovali z pracovních důvodů. Na Prahu jsem si zvykala dlouho, přeci jen je to oproti klidným Krkonoším obrovský rozdíl, ale prozatím bych neměnila.

Domovské fitko a trenér: Součastným fitkem, které navštěvuji téměř každý den je Olympia fitness Vršovice. Mým trenérem je můj přítel, se kterým jsem už přes osm let, a trénuje mě asi čtyři roky. Sepisuje mi jídelníčky, tréninky, celou přípravu na závody a bohužel kvůli pracovní vytíženosti jen málokrát si společně zacvičíme nebo mě odtrénuje. A to potom jsou tréninky nadoraz. Pravda ale je, že už o cvičení i jídle něco málo vím, takže spolu tréninky a jídlo spíše konzultujeme doma u kafe.

V přípravě mám ale vše přesně naplánované a jím promyšlené, o tom chce mít přehled. Je do toho hodně zapálený, takže ho často musím brzdit. Trenér, přítel a manažer v jednom. Ale je mi neskutečně velkou oporou a maximálně mě podporuje. Mimo jiné také soutěží v kulturistice, takže když jdeme do přípravy oba, je to vše jednodušší a navzájem si obrovsky pomáháme. Oba závodíme za Extrifit club.

Charakteristika: Jsem docela introvertní člověk, nesnažím se za každou cenu na sebe upozorňovat nebo vyčnívat. I když to tak nemusí vypadat, jsem ale milá a přátelská. Jako fyzioterapeut pracuji s lidmi, takže se snažím být pozitivní. Vím, že v životě chci být šťastná a to jsem se svým přítelem, rodinou, kamarády a hlavně ve zdraví. A šťastnou mě dělá i fitness život, který naší domácností vládne.

Volný čas: Záleží, co se volným časem myslí. Po práci jdu většinou hned do fitka. Buď si trénink odjedu sama, nebo s přítelem, se kterým pak jedeme domů, dát si dobré potréninkové jídlo a společně odpočíváme a vyprávíme, jak jsme se celý den měli. Víkendy pak mimo fitka trávíme po výletech, kavárnách nebo s přáteli a rodinou. Když zbude čas, několikrát do týdne peču. Dle zdravých fitness „norem“ pro sebe a přítele, dle cukrářských pro přátele. U vaření nebo pečení se krásně odreaguju, je to terapie. Miluju pečení, tvrdé tréninky a dobré jídlo.

Plány a cíle do budoucna: Jak jsem zmiňovala, chci být šťastná a dělat radost i lidem ve svém okolí. Zatím více do budoucna nedokážu vidět. Ráda si stanovím bližší cíl a za ním si svědomitě jdu. Mám ráda svůj život, jaký ho teď mám a co se týká závodění, je otázka. Příprava na závody mě moc baví, ale pak už nezbývá dostatek energie na věci okolo. Takže se uvidí po této úspěšné sezoně, co dál. Jistě ale vím, že na sobě chci stále tak tvrdě pracovat, trénovat a posouvat se stále dopředu tak, abych se sebou byla spokojená a abych se cítila co nejlépe. Jen už to na bikini fitness asi vypadat nebude, protože se mi líbí větší osvalení.

Jak si se ke kategorii bikini fitness dostala? Na jaře v roce 2015 se přítel účastnil juniorských mistrovských soutěží v kulturistice a tam jsem k soutěžní atmosféře přičichla poprvé. Nějakou dobu jsem už cvičila, i když ne tak intenzivně, ale rozhodla jsem to vyzkoušet a začalo mě to bavit. Miluju tu předsoutěžní i soutěžní atmosféru, vlastně i celou přípravu. Byť jsem ke konci diety unavená a bez energie, nelituji toho.

Úspěchy

Dosažené úspěchy: 2017

Absolutní vítězka a mistryně Čech v bikini fitness nad 168 cm

1. místo – Mistrovství ČR v bikini fitness nad 168 cm Absolutní vítězka – GRAND PRIX ZBÝŠOV v bikini fitness nad 168 cm

1. místo – RCO FITNESS CUP v bikini fitness nad 168 cm Absolutní vítězka - FFF CUP v bikini fitness nad 168 cm Absolutní vítězka - BFC NUTRITION CUP v bikini fitness nad168 cm

2015 - Kondiční soutěže 4. a 5. místo v bikini fitness nad 168 cm

TOP FACE Bikini-Fitness.cz 06/2017:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

Ke cvičení mě přivedl můj přítel, úplně poprvé někdy před sedmi lety. Nejprve jsem do fitka chodila jednou týdně, teď chodím skoro každý den.

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?

Záleží na fázi přípravy, ale zpravidla šestkrát týdně. V dietě ráno před prací šlapu hodinku na rotopedu, odpoledne mám trénink na hodinu + po tréninku opět kardio. Mimo dietu mi to většinou stejně nedá a trénink mám také šestkrát týdně, na kardiu ale ubírám. Chtěla bych na trénincích více slevit a dát větší prostor regeneraci, ale nějak to nevychází.

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

Miluju tréninky ramen. Dříve mě třeba nebavily nohy, ale snažila jsem se jim přijít na chuť a vymyslet trénink aby stál za to, různě si s těmi cviky hrát no a teď se na ten trénink těším moc.

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

Jak mě vnímá okolí úplně přesně nevím. Blízcí mě podporují, fandí mi, ale už se ke mně donesly informace, které bych sama opravdu nevymyslela. Měla jsem sezonu maximálně úspěšnou a očividně pro spoustu lidí je snazší si říct, že za mým úspěchem nestojí nic jiného než podplácení a další nesmysly. Člověk na sobě maká, myslím, že zaslouženě se mu to vrátí a pak slyší tohle. Ale je to k smíchu.

Jak často hřešíš a čím?

Hřešit se snažím minimálně samozřejmě, když mám na něco velkou chuť, řeším to zero nebo exxe tyčinkami nebo si udělám něco sladkého k jídlu se sladidly, ale jinak mám jeden den v týdnu cheat meal. To si spíš ale udělám něco pořádného k jídlu a upeču, než že bych se cpala čokoládou. Miluju čerstvé pečivo a snídaně celkově. V dietě ten cheat meal přichází jednou za dva týdny, záleží na formě.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Taková doba nenastala. Když to chcete, tak nebudete všude vykládat, jak už lezete po čtyřech a že je to hrozný a nedá se to vydržet. Nechápu holky, co do toho jdou a pak jen brečí, že mají hlad. Litovat nepotřebuju. Prostě něco chci, baví mě to a jdu si zatím. Ano jsou těžké chvíle, ale chci to já tak nevidím smysl si pořád stěžovat a už vůbec na sociálních sítích. To si pak jen říkám, co by sakra ta holka chtěla.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

To se odvíjí dle formy, ale řekla bych, že klasicky. Odvodnění, nacukrování.

Co děláš ve volném čase?

Ve volném čase cvičím, vařím, peču a snažím se trávit čas s přáteli a především se svým přítelem.

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Dalo mi to přátele, disciplínu, zkušenosti. A vzalo? Dobré jídlo, ale na něj se po dietě také přeci dostane.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Nic zvláštního. Chodím ke kadeřníkovi a udělala jsem si vizážistický kurz abych o sebe jinak mohla v rámci možností pečovat sama, když nemám úplně čas někam chodit.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Já jsem hodně sebekritická, takže bych věděla o spoustě věcí, které se mi na sobě nelíbí. Ale třeba na ramena jsem hrdá.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

Ano, i se mi daleko více líbí, ale já cvičím hlavně pro sebe a soutěžení je bonus. Bodyfitness by bylo ve hvězdách.

Kdo je Tvým vzorem?

Vzor nemám žádný. Jsou fitnessky co se mi libí více, ale žádnou nemám za vzor. Chci se pořád zlepšovat, ale ku svému pohledu. Baví mě to.

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

Mám, jak z fitka, tak ze soutěží.

Jaké máš plány do budoucna?

Plány do budoucna zatím výrazně nemám. Chci na sobě stále pracovat a zlepšovat se. Ze cvičení chci mít radost, dělám to pro sebe. Další závody v představě mám, hraju si s myšlenkou už podzimních mezinárodních soutěží, ale to se ještě uvidí, jak bude tělo reagovat, přeci jen jarní sezona byla delší a zdraví máme jen jedno.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Skromnost, odhodlání. A hlavně, to, že když se chce, jde spousta věcí.

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

Holky by si měly uvědomit, že to není jen o hezké vizáži a o plavkách, že dieta není jen v rukou trenéra a není ani o tom se pak moci do bezvědomí přejíst. Chce to vůli a hlavně jít do toho plynule a s rozvahou a ještě plynuleji z toho vycházet. Že za jejich únavu a hlad vážně celý svět nemůže. Musí to chtít ony samy. A hlavně, že může jít i o zdraví. Důležitý je trenér. Neměl by to být jen člověk, kterého si draze platíte, sem tam napíše jídelníček a neřeší nijak průběh přípravy. Mým trenérem je můj přítel, takže jsem pod neustálým dohledem, dá se stále řešit forma a reagovat na další věci s tím spojené. Je důležité, aby to tím srdcem dělal i váš trenér a záleželo mu na vás. A to jak v dietě, tak po ní.

O závodnici:

domafitusndishehttps://artofmake-up.com/onefit