Havelková Eva

Bydliště: Rudná, Středočeský kraj

Fitness trenérka, výživová poradkyně

S r p e n  2 0 1 7  -  E v a  H a v e l k o v á

Prosíme o Tvou nejoblíbenější fotografii, kterou máš nejraději:

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

Jako teenager jsem začala s komerčním a posléze se sportovním aerobikem. Právě díky němu jsem poprvé vkročila do posilovny, s týmem jsme trénovali jednou týdně i tam. Já si cvičení zamilovala a když jsem s aerobikem skončila, začala jsem do fitka chodit stále častěji. Udělala jsem si také trenérský kurs a začala s trénováním klientů, nejdříve rodiny a přátel.

Kolik hodin a dní trávíš v posilovně?

Jelikož kromě práce v naší firmě s krabičkovou dietou Vitalbox stále trénuji i kliety, ve fitku jsem prakticky každý den. Co se týká mých tréninků, tak záleží na období a na tom, jak se bíží závody. Pár týdnů před soutěží trénuji zpravidla dvakrát denně, ráno kardio na schodech a odpoledne silový trénink. Odpočinek zařazuji jedou až dvakrát týdně.

Které cviky/cvičení nemáš ráda, a které naopak miluješ?

Každý má cvik, který mu nesedí, pro mě je to hacken dřep. Mezi mé oblíbené patří naopak výpady, dřepy a upažování.

Jak Tě, jako „fitnessku“ vnímá okolí?

Okolí mě vnímá pozitivně, hodně lidí se ptá na závody a drží mi palce. Občas mi pochválí můj vzhled i úplně cizí člověk, ale to se mi stává spíše ve Spojených státech, tady v Čechách zase tak často ne, obecně jsme se jako národ ještě moc nenaučili ostatní chválit.

Jak často hřešíš a čím?

Opět záleží na aktuálnosti závodní sezóny, kde je režim samozřejmě o hodně striktnější a cheat meal si dopřeji tak jednou za tři týdny. Mimo závodní sezónu (schválně nepoužívám termín offseason, na který se některé slečny rády odkazují, ten se mi moc nelíbí, bikina by podle mě měla vypadat dobře po celý rok) je to jednou za týden až dva. S přítelem si zajdeme na večeři a většinou se rozhoduji mezi pizzou a dobrým Burgerem. A po večeři zmrzlina nebo jiný dezert:-)

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Občas se „zasekne“ na pár týdnů forma a pak se vám honí hlavou různé myšlenky, jsem ale duší sportovec a bojovník, ti se nevzdávají! Jednou určitě přijde doba, kdy se závoděním v bikinách skončím nebo si dám delší pauzu, nicméně zdravý životní styl a cvičení miluju a to je jednoduše můj život, s tím končit nehodlám nikdy! :-)

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

S mým trenérem Slávkem Vinogradovem jsme vypozorovali, že klasická superkompenzace s „cukrováním“ není pro mě. Celých pět dní před soutěží držím sacharidy hodně nízko, ale to může být dáno i nynějším trendem a tím, co se aktuálně rozhodčím líbí. Kdybych se nacukrovala, působila bych až moc objemně. 

Co děláš ve volném čase?

Když se připravuji na závody, tak ve volném čase spím :-D

Bikini fitness na mezinárodní úrovni je vrcholový sport a moc věcí se u toho dělat nedá, buď trénujete, nebo odpočíváte, většina závodníků ve fitness a kulturistice ještě zvládá chodit do práce a připravovat si na každý den jídlo, toť vše! Hlavně v přípravě jsme naprosto asociální a na nic a nikoho nemáme čas, tak to je…

Jinak ale miluji cestování a různé další sporty, jako je squash nebo kolečkové brusle. A také moc ráda připravuji nové zdravé recepty, které potom dáváme i do jídelníčků našich klientů Vitalboxu.

Je něco, co Ti fitness dalo nebo naopak vzalo?

Cvičení mi dalo zdravé sebevědomí, cítím se ve svém těle dobře a na okolí to pozitivně působí. Na základní škole se mi spolužáci posmívali, protože jsem měla hubeňoučké nohy a malá prsa. Cvičení mi dalo také přátelé, kteří vyznávají podobný životní styl, dalo mi práci, prostě jsem se zde našla.

A co mi vzalo? Hodně času, který bych samozřejmě mohla využít jinak. Toho ale rozhodně nelituji, vždyť mě do toho nikdo nenutí a dělám to, protože chci já sama a baví mě to :-)

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy děláš pro svou krásu?

Jsou to asi takové klasické ženské věci, kosmetika, manikúra, pedikúra, občas solárium a vzhledem k tomu, že prakticky každý den sportuji, chodím na umělé řasy, které mi vždy pár týdnů vydrží a jsou bezúdržbové :-)

Co se týká make-upu, tak ho prakticky nenosím, občas se o to pokusím, ale jsem v tom začátečník :-) Na závody jsem si nechala od salonu Yes VIP zahustit vlasy, na pódiu to vypadá lépe. Rozhoduje tam každý detail, například dlouho jsem řešila vhodné závodní plavky a nakonec mi dvoje perfektní ušila Miška Sallut, za což jsem ji moc vděčná! 

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Nohy! Ta část těla, kvůli které se mi v dětství posmívali! V posledních letech jsem na nich hodně dřela, měla spoustu těžkých tréninků, po kterých se mi několik dní podlamovaly a já nemohla sama sebe unést… ale stálo to za to!

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. body fitness?

Bikini fitness je kategorie, která se mi líbí, ve které mám úspěchy a nikam dál to směřovat nehodlám. I když podle mnohých bych na to genetiku a potenciál ke svalovému růstu měla.

Kdo je Tvým vzorem?

V mých začátcích to byla Olga Putrová a i teď se mi moc líbí, na Instagramu sleduji hlavně vysoké PRO bikini, kterým jsem se chtěla vždy co nejvíce přiblížit.

Máš mezi fitnesskami svoji kamarádku?

Vyloženě kamarádku mezi fitneskami nemám, je to způsobené hodně tím, o čem jsem již mluvila, během přípravy zkrátka není času nazbyt a místo nějakých kafíček si raději lehnete. Poznala jsem ale spoustu sympatických děvčat, za poslední rok jsem objezdila spoustu závodů a rozumím si například se svou kolegyní z Nutrend Teamu Helgou Stibi z Maďarska nebo se svou největší konkurentkou v kategorii Ruskou Natálií Ludovych. Moc milá je i Stephanie Davies z Rakouska nebo Britka Olivia Melo. Moc příjemné je, když se mnou chtějí ostatní závodnice fotit, protože mě třeba sledují na Instagramu a někdy dokonce přiznají, že jsem jejich vzor. To pro mě bylo ještě před nedávnem úplné sci-fi! :-)

Jaké máš plány do budoucna?

To je široký pojem :-) Mám v plánu být šťastná! Určitě se chci výborně připravit na závody v profi divizi IFBB, chci také dále přispívat svým know how a nápady do našeho Vitalboxu a v příští pětiletce je v plánu také rodinka. Chci hodně cestovat, sportovat, dávát inspirativní příspěvky na můj Instagram (@fitnessevisek), tak uvidíme, jak to všechno poskládám dohromady :-)

Prozraď nám, co Tě charakterizuje?

Cílevědomost, zarputilost, oddanost a ne úplně dobrý time management :-D

Co bys poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými „Bikinami“?

Aby si to dobře rozmyslely. Zkusit si to asi může každá, ale aby byly opravdu úspěšné, je třeba tomu obětovat veškerý svůj volný čas a jít krůček po krůčku. Je třeba si uvědomit, že je to vrcholový sport, kde dřete více než fotbalisti a hokejisti dohromady, jen za to nemáte zaplaceno. A pokud nejste supertalent, musíte dřít několik let, abyste měly šanci měřit se s těmi nejlepšími. Ani potom to ale nemusí vyjít. Ten sport a životní styl musíte milovat, jedině tak se dá dlouhodobě dělat.

Úspěchy

domafitDanifitusndishehttps://artofmake-up.com/onefit