Hajduková Zuzana

Datum narození: 18. 5. 1980

Místo bydliště: Ostrava

Fitko: Kubík fitness Ostrava

Výška: 168 cm

Váha v offseason: asi 58kg

Závodní váha: 55kg

Trenéři: Ester Konečná, Marcela Mikulíková, Jan Kubík

Trenér: nyní René Gorol

Bydliště: Ostrava

Koníčky: posilovna, sport, hory, lyže, kolo, cestování, knihy

Moto: "Nesněte, ale plňte si své sny"

"Splněný sen je štěstím každého z nás"

Sportu se věnuji přes 15 let. Jsem trenérkou různých skupinových lekcí (jumping, TRX, DeepWORK,

Body rock na www.onlinefitness.cz) a bez sportu si již nedovedu představit své dny. I já jsem začínala jak se říká "od nuly" právě před těmi 15 lety, kdy jsem poprvé vstoupila na hodinu spinningu, a od té doby se vše změnilo. Pár let jsem navštěvovala různé skupinové lekce, což mě v té době naplňovalo. Poté jsem si začala pohrávat s myšlenkou, že bych skupinové lekce mohla vést sama, a tak se i stalo. Začalo to právě zmíněným spinningem. Během 3 let jsem se zdokonalovala na hodinách a klienti byli mým hnacím motorem. To mi však nestačilo, potřebovala jsem se posunout dále a zároveň udělat změnu. Oslovila mě kamarádka s nápadem předcvičovat jumping. Tato myšlenka mě zaujala a já se nadchla pro něco nového. Udělala jsem si licenci na jumping a přešla tak plynule od spinningu na „jumpování“. A jak už to tak bývá, přirozeným způsobem jsem se posouvala dále. V té době jsem se stala také trenérkou na portále www.onlinefitness.cz, začala jsem předcvičovat TRX systém a další skupinové lekce jako je Body styling a Body rock.

   Současně mi do cesty přišla další výzva. Spojit sport se zdravým životním stylem. Absolvovala jsem kurz poradce pro výživu pod vedením uznávaného výživového poradce Martina Jelínka. Své nabité znalosti jsem mohla začít praktikovat sama na sobě a postupně na řadě klientů a klientek, kteří se ke mě dostávali na doporučení. Na kurzu jsem se seznámila s tehdy pro mě neznámou Ester Konečnou.

   Kdo by si pomyslel, že jednou mě bude trénovat nejlepší boxerka České republiky? Nikdy jsem nepřemýšlela o tom, že bych posilovnu navštěvovala pravidelně. Neměla jsem odvahu vstoupit do světa posilovacích strojů mezi zkušené lidi. Vše začalo později. V roce 2012 jsem si začala kupovat časopis Fitness, kde mě zaujala soutěž Fitness Models. Ta spočívala v nafocení fotek a vypracování těla do takové podoby, abych zaujala porotu a dostala se do první desítky. Oslovila jsem výživového poradce Martina J. Přednesla jsem mu svůj záměr, a jeho odpověď zněla: „OK, to není problém“. A další sen jsem mohla začít realizovat. Každý den po tři měsíce jsem ve spolupráci s Martinem dodržovala výživový a sportovní plán. Mohu říct, že to pro mě nebylo nic složitého. Vím, že pevná vůle a cílevědomost jsou mojí silnou stránkou a touha přiblížit se k dokonalosti hnala mé výsledky kupředu. Byla jsem vybrána do první desítky a postoupila jsem do finále. Už tento úspěch byl pro mě dostatečný. Na další postup v soutěži jsem ani nepomyslela. Velká euforie přišla, když jsem si ze soutěže Fitness Models odvezla krásné 2. místo. Z tohoto zážitku jsem čerpala energii dlouhé měsíce.

Od té doby bylo mým snem postavit se jednou na prkna v IFBB soutěžích. Kdyby mi někdo položil před půl rokem otázku, zda si myslím, že to dotáhnu do konce, asi bych měla malé obavy, že tomu tak nebude. I když jsem velmi cílevědomý člověk, vždy v sobě skrývám určité rezervy pro případ nějakého nezdaru. Stojím nohama pevně na zemi. 2 roky trvalo, než nastal ten pravý čas splnit si svůj další velký sen. Letos v červnu (2016) jsem vše započala. O spolupráci jsem opět požádala výživového poradce Martina J., teď už kamarádku Ester K. a pustila jsem se "do boje"

   Půlroční soutěžní přípravu jsem absolvovala poctivě. Dnes jsem velmi ráda za to, že jsem před půl rokem doslova pravou nohou vkročila do „rodinného“ fitcentra Kubík fitness v Ostravě. Proč rodinného? Jednoduchá odpověď: rodinná atmosféra malého fitcentra, kde si všichni navzájem pomáhají a opravdu své tréninky berou vážně, si mě získala. Když dojde člověk do fáze, kdy se do fitcentra těší tak moc, že zruší další pro něho důležité věci, o něčem vypovídá. A to se stalo i mě. Pod vedením zkušených lidí, kteří tento obor dělají srdcem, jsem se vypracovala za půl roku do fáze, kdy jsem mohla vystoupit na soutěžní pódium a prezentovat svoji půlroční práci. Vždy, když děláte něco poprvé, když je něco nové, má člověk obavy a přirozený strach. I ve mně tyto pocity převládaly. Ale vše přebije to, co se děje okolo Vás „v ten daný moment na tom daném místě“. Nával pocitů a emocí je obrovský a euforický, zároveň však inspirující, toužící a nabíjející. Dostat se na prvních závodech do finále byl pro mě před půlrokem pouhý sen. Musel nastat ten správný čas, aby se můj sen stal skutečností.

Každý úspěch, malý nebo velký, je pořád úspěchem. Nebyla jsem zklamaná z toho, že mi finále v Ostravě uteklo o jediný bod. Nebyla jsem zklamaná z toho, že jsem vybojovala 8. místo. Byla jsem šťastná za to, že stojím na pódiu, a že si vše užívám naplno. Snad jediný pocit, který vyvstane do popředí, je dravá touha.

Touha po dalších závodech a bojovat jako šelma ze všech sil. Ta dravá touha mě v Krnově dostala do finále a přinesla krásné 5. místo.

A co teď, po skončení půlročního maratonu příprav na soutěže, ze kterých si odnáším plno krásných zážitků, nových přátelství a pozitivní zkušenosti? Jít prostě a jednoduše dále. Moje motivace ke každodennímu trénování, striktnímu dodržování jídelníčku, ztrátě soukromí, investovanému času do celé přípravy, je pro mnohé lidi nepochopitelná. Pro mě to však smysl má. Ten pocit při posilování, kdy se tělo mění každým týdnem, a výsledná euforie ze závodů, jsou tím, čím je dnes můj život naplněn. Teď chci své hranice posunout dále. Plním si další sen.

Závěrem bych chtěla poděkovat svým trenérkám Ester Konečné a Marcele Mikulíkové za podporu a odborné vedení při trénování a pózingu, majiteli Kubík fitness Ostrava Honzovi Kubíkovi za morální podporu a upřímnou pozitivní kritiku, výživovému poradci Martinovi Jelínkovi za cenné rady v oblasti výživy, za psychickou podporu kamarádce Báře Čeganové a také své rodině a přátelům. Bez Vás bych nebyla tam, kde jsem dnes.

Vaše Zuzka

Úspěchy

GP Ostrava 8. místo

GP Jalex Krnov 5. místo

domafitDanifitusndishehttps://artofmake-up.com/onefit