Čejková Šárka

výška 162cm

váha 52kg
pocházím z Prahy, žiji v Liberci
federace: INBA , Česká společnost pro naturální sport

fcb. Šárka Čejková


Sportuji od dětství, věnovala jsem se výkonnostně především moderní gymnastice. Také sjezdovému lyžovaní a baletu.

Po ukončení závodní kariéry v gymnastice mi intenzívní pohyb velmi chyběl. Zkoušela jsem různé další sporty a postupně jsem zjistila, že pro mne nejpříjemnější a nejúčelnější je fitness. Tomu se věnuji intenzivně posledních 15 let.

Pro soutěžení jsem se rozhodla po doporučení kamarádů, kteří se pohybují v soutěžní kulturistice a první závody jsem vyhrála. To mne povzbudilo a navíc jsem zjistila, že mne soutěže baví, na podium se těším. Pro vlastní trénink je příprava na soutěž motivující. Bez silového cvičení si neumím představit svůj běžný život. Kromě toho lyžuji, tančím a cvičím yogu. Z gymnastiky a baletu mi zůstal poměrně slušný pohybový rozsah, který se snažím udržovat.
Trénuji 4-5x v týdnu. Tréninková jednotka je většinou v rozsahu hodiny a půl a zahrnuje silový trénink a kardio, dle potřeby. K tomu mám ještě další pohybové aktivity, jako lyžování, yoga, tanec, in-line. Systém superkompenzace upravuji v závislosti na momentální formě a typu závodů. Někdy nedržím vůbec.
Ráda cvičím záda, skoro se dá říct, že u toho odpočívám. Zato „nohy“ jsou pro mne naprosto vyčerpávající peklo. Stejně na mne působí běh.
Dost se mne lidé ptají, jak se mi drží dieta a dodávají, že by „to nedali“. Dietní režim mi nevadí, nejsem příliš labužník, rýži a kuřecí prsa považuji za uspokojivé Emotikona grin. Mám spíše opačný problém, dodržet pravidla a sníst předepsané množství potravin v pravidelných intervalech. Takže hřeším spíše tím, že se prostě „zapomenu najíst“.
Do budoucna neplánuji příliš zvyšovat objem svalové hmoty, jde mi spíše o zkvalitnění formy a symetrii těla.
Nemohu říct, že bych měla přímo vzor mezi fitnesskami. Líbí se mi Fernanda Duarte, ale to neznamená, že bych chtěla vypadat stejně. Přizpůsobuji se svým možnostem a snažím se nějak své tělo přeprat a formovat podle svého.
Jsem trochu fanatik v péči o pokožku, neustále na sebe něco mažu, nestane se, že bych 2 x denně nepoužila pleťové mléko, neodlíčila se před spaním a nenatřela si obličej krémem.

Fitness miluju, odčerpává mi zásadní procento volného času, což mi ovšem nevadí. Zbytek věnuji rodině, přátelům, péči o domácnost a ostatním koníčkům. Neřekla bych, že mě příprava na soutěže zásadně omezuje, je to jen otázka organizace času a priorit.

Úspěchy

nejlepší dosažená umístění:

1. Misto v kategorii Fitness-model masters na Evropském šampionátu INBA

3.misto v kategorii Fitness-model do 165 cm
1. m. Bikiny fitness masters, Mistrovství světa INBA 2016
3. m. Sport model masters, Mistrovství světa INBA 2016
1. m. Bikiny fitness masters, Mezinárodní mistrovství Neměcka 2016
1. m. Sport model do 165, Mediarent Natural cup Bratislava 2016
3. m Bikiny fitness do 165, Mezinárodní mistrovství ČR 2016
2. m. Bikiny fitness , Mezinárodní mistrovství Německa 2015
4. m. Bikiny fitness do 165, Mistrovství Evropy INBA 2015
2. m. Bikiny fitness do 165, Natural cup 2015

domafitusndishehttps://artofmake-up.com/onefit