Čavojská Lucie

závodní váha: cca 65kg a normál cca 72kg

Výška: 180cm, ročník: 1991

Bikini Fitness jsem začala poznávat na Facebooku.

Nejdříve jsem našla Adenike, pak ostatní. Prvotní byla samozřejmě touha zhubnout. Do té doby jsem za celý život nic nedělala, neměla jsem důvod ani motivaci. Pak jsem do toho světa Fitness ale nakoukla a zamilovala si ho. Hodně mi tenkrát pomohlo cvičení s Jillian Michaels. Tenkrát na jaře v roce 2014 jsem díky ní dost zhubla. Konečně jsem začala věřit tomu, že i já se dokážu změnit, že to přece jen nebude o nespravedlivých a zlých genech, ale o něčem, co jsem nikdy předtím nedělala - o cvičení a čisté stravě. To mi ale za chvíli nestačilo a já chtěla mířit výš a zkusit si přípravu na Bikiny. A tak jsem se i přes počáteční strach z nového začala zajímat o trenéra, který by mě na soutěž připravil. A našla jsem.

Byl mi doporučen nejlepší trenér v Plzni-a to Filip Grznár. Do toho jsem ale byla stále pod dohledem své nutriční poradkyně. Byla jsem šťastná, když jsem se Filipovi Grznárovi rozhoupala zavolat a on si mě vzal pod křídla. Naše první schůzka byla zajímavá. Zeptal se mě, jestli jsem ta bikina, dloubnul mě palcem vzadu do špíčků, zamyslel se a řekl "Hmm, za rok". Už od začátku to prostě bral jako samozřejmost, což mě velmi motivovalo. Pak mi nadiktoval jídelníček a při mém dotazu, jak dlouho se mám takhle stravovat, se usmál a řekl, že kulturisté nejedí pestrou stravu. No a tak jsem začala. Filip mi dal naději a jistotu, že to tak prostě bude. A to mě celý ten rok drželo nad vodou a já se těšila na den D.

Samozřejmě jde o to naprosto překopat celý životní styl, vzdát se mnoha věcí a zařadit nové - plánování vaření, tréninků apod. Neustálý každodenní boj s okolím, které vás nepodporuje a vysvětlování (leckdy i sami sobě), proč to vlastně děláte. Nakonec se povedlo, já přípravu dotáhla a postavila se na vysněná prkna. S Filipem Grznárem spolupracuji nadále i po soutěžích, protože je pro mě velkou osobností a hlavním zdrojem motivace. Má mojí úctu a respekt a já jsem mu velmi vděčná - nejen za to, že mě dostal na závodní prkna, ale hlavně za to, jakou je mi oporou.

Celá moje roční příprava na Bikini Fitness mi dala nejen krásný pocit sebevědomí, ale hlavně vlastnost, kterou jsem si za ten čas vybudovala - a to je DŮSLEDNOST. To si myslím, že je jedna z nejužitečnějších vlastností do života. Člověk potřebuje řád, motivaci, která ho pohání kupředu a životní cíl (nebo alespoň směr). Nikdy jsem neobdivovala sportovce, nevěděla jsem proč. Ale už to vím. Jsou to lidé s obrovskou vnitřní silou a trpělivostí. Protože přesvědčování a motivování sebe sama je ten nejtěžší boj. Boj sama se sebou.

Úspěchy

domafitusndishehttps://artofmake-up.com/onefit