Balíková Tereza

Datum narození: 06.10.2000

Výška: 162,5 cm

Váha on: 52 kg

Váha off: 56-60 kg

Sportu se věnuji od mala, prošla jsem si atletikou, břišními tanci, jezdívala jsem často na kolečkových bruslích, na kole, lyžovala jsem, hrávala jsem fotbal. Zkusila jsem si snad všechno. V 11 letech se moje sportovní aktivity zastavily.

 Začala jsem chodit na gymnázium. Za peníze na svačiny jsem si kupovala tyčinky, brambůrky atd. Ve volném čase jsem se učila, sledovala jsem seriály.  Když jsem nebyla ve škole, jedla jsem, co bylo doma. Postupně jsem se vyjedla na 66 kilo. Ve 13 letech jsem se odhodlala a začala jsem doma cvičit HIIT. Stravu jsem ještě moc neřešila, to přišlo asi po roce cvičení. Jako nezkušená jsem začala hledat „dobré“ rady na internetu, díky těmto radám jsem se dostala do fáze, kdy jsem za den snědla misku cornflakes. Váha dolů šla, šly dolů svaly, energie mizela, začaly mi padat vlasy, lámaly se mi nehty. Skončila jsem na 47 kilech, když jsem si konečně přiznala, že to není cesta k mému snu, začala jsem hledat znovu na internetu. Našla jsem, jenže z jednoho extrému do druhého. Měla jsem přehnaně vysoký příjem bílkovin. Tohle skončilo asi po půl roce, kdy jsem měla potíže s trávením. Moc vlákniny, moc bílkovin. Tentokrát jsem hledala cestu jinde. Uvědomila jsem si, že co je na internetu, nemusí být hned pravda, že na internet může v podstatě každý napsat cokoliv, že na každého funguje něco jiného. Začala jsem pozorovat, jak reaguje tělo, co se s ním děje, když přidám to a uberu tamto.

V 15 letech jsem se dostala do BBK-fitness ve Znojmě, kde na sobě pracuji do teď. Cvičení mě pohltilo. Tréninky jsem si sestavovala sama.  Moc jsem se v tom nevyznala, měla jsem každý druhý den trénink noh. Cvičila jsem každý den v týdnu= žádná pauza na zregenerování. To mi vydrželo asi půl roku. Poté jsem si připustila, že i když mě to tak baví, tak to není pro růst svalů to „pravý ořechový“ Zařadila jsem víc tréninků na vršek a netréninkové dny. První vážnější myšlenky na závodění přišly na podzim 2016, kdy jsem ale nebyla ještě 100% rozhodnutá.  V lednu 2017 jsem se dostala ke svému současnému trenérovi - za Lukášem Topinkou. Začala mi příprava. Držela jsem sacharidové vlny, kardio nebylo za celou přípravu potřeba, snažili jsme se vše pálit silovými tréninky+ jsem jezdila 1x-2x týdně intervalový trénink…

Volného času moc se školou, cvičením, vařením, dojížděním do školy/ do fitka nemám, ale když je, tak si čtu, vezmu kolo a jedu se projet. V létě, když jsou prázdniny, tak třeba jedu na nějaký hudební festival. Mám ráda nové zážitky, ráda cestuji, mám ráda překonávání sama sebe, ráda překročuji svůj strachu..

Mám za sebou první sezonu:

Na Mistrovství Moravy a Slezska jsem byla v kategorii bikinifitness dorostenky 3.

a v kategorii bikini fitness juniorky pod 164 cm 2.

Na Mistrovství ČR jsem skončila 4. v kategorii bikini fitness juniorky pod 164 cm a v dorostenkách 2. 

Úspěchy

domafitDanifitusndishehttps://artofmake-up.com/onefit