B i k i n i F a c e

♥ NOVÁ TOP FACE  ♥

Kamila Schmiedová

Tvá nejoblíbenější fotografie?

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Ještě na gymnáziu mě k fitness přivedl bývalý přítel, který chodil pravidelně. Byla jsem překvapená, jak moc mě posilování baví a motivuje, jelikož na základní škole ani gymplu jsem moc fanouškem tělesné výchovy nebyla a vyhýbala jsem se hodinám jako čert kříži:D Na posilování mě hned na začátku bavilo pozorovat rychlý progress a zároveň se pokaždé těšit na další trénink a už jsem u toho zapálení zůstala.
Vedle vysoké školy jsem si dodělala i trenérský kurz a pracovala brigádně jako trenérka. Přestože 
nyní pracuji na plný úvazek v marketingu, pro známou sportovní značku, kde mám na starosti social media, digital, influencery a další – několik z nich jsou právě taky aktivní sportovci a závodníci - fitness se pořád ráda věnuji. Dříve to bylo opravdu spíše rekreačně. Nyní poslední 3 roky závodně, a to pod křídly mé skvělé trenérky Elišky Dombkové.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?
Záleží, jaký je den a jaké je období. Přibližně 4-5 dní v týdnu. Práce v marketingu na plný úvazek mi sebere dost času, často i přesčasů, tedy přes týden mám průměrně trénink 2 hodinky. O víkendu si užívám, že můžu být ve fitku déle a naplánuji si například nohy, které potřebují více času, trénink posingu a stretching.

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?
S postupem času už nemám tak v oblibě dřepy, ve kterých už skoro vůbec neprogresuji, dříve jsem se na ně vždy těšila:( Které cviky mě ale vyloženě nebaví, jsou veškeré na biceps, ty jsou pro mě až nezáživné :D Naštěstí biceps cvičím pouze doplňkově, většinou jeden cvik za měsíc si torufám říct.
Nejoblíbenější Pullover s kladkou na záda
. Celkově záda cvičím nejraději :))

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?
To se z mého pohledu těžko hodnotí. Myslím, že je to už součást identity člověka a berou to nějak přirozeněNejsem úplně vzorný příklad fitnessky, co se týče stravy, ale to asi dovysvětlím v další otázce. Tedy mimo soutěžní přípravu travím normálně s přáteli čas kdekoliv, aniž bych si sebou třeba na fesťák nebo kdekoli jinde tahala krabičky. Ale zase trénink nevynechám ani na dovolené, protože je to pro mě forma relaxu:).
Samozřejmě 3 měsíce před závody vnímá člověk nátlak okolí více, jelikož je to většinou pro ně nepochopitelné a přijde jim to drastické. Mě tedy nepříjde nic tak hrozného na tom si 3 měsíce striktně hlídat stravu a pak si užít závody a atmosféru. Alkohol a nezdravé jídlo mi neuteče. Je to prostě o prioritách a překračování komfortní zóny, ale stojí to za to. Kdo nic nezkusí, nic nezažije:)


Jak často hřešíš a čím?
To je přesně má slabá stránka. Pokud jsem v předzávodní dietě, nemám problém si nastartovat striktní režim v jídle a zapisování kalorických tabulek. Mimo sezónu tabulky opravdu vypouštím a užívám si jídlo. Nejsem typ, co by měl problém udržet váhu, spíše opačně, vždy jsem měla problém nabrat. Tedy i mimo sezónu by bylo určitě rozumné si příjem kontrolovat tak, aby měly svaly vůbec z čeho růst. Já jsem ale milovník českých i zahraničních jídel, a to od svíčkové, přes tučné sýry jako oštiepok, korbáčiky, parmazán (které klidně sním na počkáníhranolky s tatarkou, párky, klobásy, burgery, sushi a mým zlozvykem je to samozřejmě zajíst pak něčím sladkým, jako sladká tečka. Na scénu tedy pak přichází kinder mléčný řez nebo raffaello, cheesecake, mascarpone -vše završeno šlehačkou nebo nějaký pendrek, či slané kešu oříšky...je toho spousta, mohla bych určitě dále pokračovat s dlouhým seznamem, jelikož jsem v dietě a jídlo je pro mě teď number one myšlenka:D
Tedy ano, určitě je pořád na čem pracovat!


Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?
Ne to určitě ne, cvičení mě naplňuje a právě v těch nejtěžších chvílích mi naopak pomáhá:))

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?
Dávám do toho v rámci možností maximum, záleží na formě, ale rozhodně nejedeme žádné šílené extrémy v podobě sacharidů na 0 apod. Kalorie postupně snižujeme a přidávám kardia, které v offu normálně nedělám, kromě výletů a cvičáku s pejskem, nejsem úplně kardio milovník:D

Co děláš ve volném čase?
S fitness a prací mi moc volného času nezbývá, ale mimo soutěžní přípravu dělám pole dance, který je krásnou změnou a zároveň se s fitness doplňují. Mám ráda spíše silové triky nebo umělecky lazený pole dance spin. Jsem majitelkou adoptované kříženky husky Kori, takže trávíme taky spoustu času v přírodě, na horách a současně i na cvičáku na hodinách agility a dog dancingu. V poslední době "zkoušíme" opravdu jen zkoušíme canicross :))
Moc ráda cestuji, mám namysli opravdu cestování na vlastní pěst - za poslední tři roky s prací na něj nebylo moc prostoru, ale během vysoké školy jsem díky programu work and travel procestovala USA - východ, západ, jih a Karibik. Po vysoké škole jsme s kamarádkou cestovaly 2 měsíce po Asii pouze s batohem - od Bangkoku přes Krabi, Singapore, Bali, Tokio, Kyoto, Osaku a Shanghai. Poté jsem žila v Barceloně půl roku, jelikož jsem měla možnost absolvovat Erasmus stáž v marketingu ve start-up společnosti.
Příležitostně fotím  - buď stojím před objektivem a nebo
 působím jako externí fotograf pro redakci Ronnie.cz na soutěžích kulturistiky. Koníčku je spoustu, škoda, že čas není nafukovací! dříve jsem i kreslila a dělala grafiku, teď už člověk musí opravdu prioritizovat:(


Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?
Určitě mi dalo spoustu zážitků, zkušeností, radosti a přátel. Nevidím žádné negativum, kromě někdy časového, co bych mohla dále jmenovat.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?
Asi nic výjimečného, prostě jako každá holka si zajdu ke kadeřnici nebo na řasy, ale to je takové mé maximum. Řekla bych, že co se týče různých kosmetických přípravků, moc tomu nedám a měla bych to určitě změnit:D

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?
Co se týče fyzického vzhledu, tak hustota a délka mých přírodních vlasů O:)
Z pohledu vlastností a charakteru, myslím, že člověk je opravdu všestranný a řekla bych, že jsem nenarazila zatím v životě na nic, co bych nezvládla nebo nějakým způsobem nezatla zuby:))


Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?
Bodyfitness či jakékoliv více osvalené kategorie, než je bikini fitness určitě ne. Ženy v této kategorii obdivuji, ale já jsem typ, který má problém nabrat svalovou hmotu i na kategorii bikini fitness. Navíc se mi líbí, když je zachována ženskost, jemnost a sex appeal. Jasně, každý má představy o ideálu jiné, ale mě se líbí spíše ruský trend bikin, které jsou opravdu jako panenky. Jediné, co bych možná zvážila je kategorie fit model. Jelikož mi přijde, že v ČR je v kategorii bikini fitness někdy už na mě moc preferována vyšší osvalenost, kterou bych v některých případech už třeba řadila do kategorie wellness nebo bodyfitness - záleží od závodů, ne vždy.

Kdo je Tvým vzorem?
V bikini fitness rozhodně ruska Irina Pimenova, ta je naprosto dokonalá a neskutečně ji obdivuji. Dále Alina Frolová, Lauren Simpson, určitě bych mohla jmenovat spousty dalších:))

Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?
Určitě, je tady spousta super ženskýc!  už se známe ze soutěží, kde jsem jako závodník nebo fotograf nebo z našeho EliTeamu, kdy se rády třeba jednou za rok sejdeme i mimo pódium a něco podnikneme. Určitě je to i skvělá vzájemná podpora, mé první závody byly kondiční v roce 2021, kde jsem se umístila dvakrát na 3. místě a bylo skvělé sdílet zážitky a radost s kamarádkou, pro kterou to byly ten rok také první závody a vyhrála.


Jaké máš plány do budoucna?
Rozhodně lepší work-life balance, ráda bych se více soustředila na své koníčky, včetně fitness. Těším se na další progress, cílem není samozřejmě nic jiného, než zvýšení svalové hmoty, proporcí celkově, posingu,...vždy je co zlepšovat:)
Co se týče soutěží, v plánu je jarní sezóna 2024 a mým snem je kvalifikace a účast na Mistrovství Evropy a mezinárodních soutěžích.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje
Přátelská, ale i výbušná :D podle nálady, dokážu být totální grinch a někdy zase spontánní a pohodový člověk  - heslo: hlavně nemyslet:) Ne nadarmo jsem na gymplu získala přezdívku "krocan", aneb načepýřené vzteklé zvířatko :D

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými “Bikinami”?
Pokud je to opravdu to, co vás baví a dělá vás to šťastnou, jděte si zatím - postupně, rozumně a konstantně. Mějte svoji hlavu, co se týče okolí. Vždy bude někdo brblat, ať uděláte cokoliv, nikdy člověk nevyhoví všem, snažte se tedy vyhovět hlavně sobě. Je to běh na dlouhou trať, ale určitě to stojí za to. Každý malý krůček je cestou a je důležité si ji užít, protože když se jednou ohlédnete zpátky, ta cesta je na tom to nejkrásnější:)
Co se týče praktických doporučení, je určitě skvělé mít nad sebou zkušeného trenéra, který dodá ten objektivní pohled a pevnou ruku, která je někdy potřeba. Člověk většinou nedokáže sám sebe objektivně zhodnotit. Zároveň je to vždy velká psychická podpora, zvlášť v těch nejtěžších fázích přípravy.

Kami, moc děkujeme za krásný rohovor a věřím, že se brzy někde vidíme!♥

Jana Zouharová

Tvá nejoblíbenější fotografie?

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Sportuji od malička. Od 3.třídy jsem se věnovala hlavně tanci u kterého jsem zůstala cca 10let. Působila jsem v taneční skupině, kde probíhaly pravidelné tréninky. Postupně jsem ještě začala navštěvovat i nějaké skupinové lekce (Kruhové tréninky, Fit box apod.) Později také posilovnu, kde jsem se jako začátečník celkem plácala od ničeho k ničemu. Ale pak v jednom brněnském gymu mi ukázali jak cvičit na strojích a ukázali techniku cviků. Tím začla další moje vášeň. Později jsem si udělala trenérskou licenci a i nadále se sama vzdělávám, ať už na kurzech nebo webinářích. Začala jsem jako trenér vést skupinové lekce, osobní tréninky a v roce 2018 jsem se zkusila poprvé připravit na závody v bikiny fitness. Na pózing a konzultaci ohledně přípravy jsem si našla trenérku Jitku Pokornou.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

Jelikož ve fitku vedu lekce a je to moje druhá práce, tak jsem tam téměř denně. Odjedu tam také své tréninky, nebo cvičím doma ve svém sklep gymu.

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Mám ráda cvičení, tak mě baví asi všechny :)Když jsem začínala, tak jsem málo cvičila vršek těla, teď se na něj více zaměřuji a baví mě to víc.

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Rodina a blízcí přátelé celkem kladně. Znají mě, ví, že pohyb a cvičení je můj koníček a mají už pochopení i pro závody, vědí proč to dělám:-) Jinak si myslím, že to okolí nechápe, myslí si, že se trápím tréninkama a jídlem v krabičkách.

Jak často hřešíš a čím?

I já si dám občas něco jiného než své připravené jídlo. Ráda si dám zmrzlinu, polomáčené sušenky, nějakou výbornou domácí buchtu, chleba s máslem a marmeládou a miluju pořádnou porci borůvkových knedlíků s mákem, máslem a moučkovým cukrem a ještě palačinky zapečené s tvarohem a povidly (moje klasika po závodech, připravené od mamky).

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Ne. I když jsem musela tréninky nějaký rok odložit kvůli zdravotním potížím a operacím, tak právě cvičení bylo to, k čemu jsem se vrátila hned, jakmile to šlo, i co se týká psychiky, tak pohyb je nejlepší lék.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Sacharidové vlny, manipulace s vodou.

Co děláš ve volném čase?

Z aktivit - horská turistika, v létě brusle a v zimě lyžování, mám pejska a taky jsem čerstvě teta.

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Dalo mi určitě disciplínu, další možnost se učit něco nového, vzdělávat se, ať už ve fitness, stravování atd. A vzalo.. příprava ukrajuje nějaký ten čas, peníze, s tím musí člověk počítat.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Spánek a méně se stresovat

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Lýtka. Z tancování si myslím, že celkem vypadají :-)

Ale ty nejsou zrovna v kategorii Bikin moc důležitý

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Ne

Kdo je Tvým vzorem?

Inspirací (nejen tou fitness) jsou mi holky jako Eva Kraus, Sabina Pleváková, Timea Trajtelová, Jana Jeřábková.

Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?

Mám spřízněnou duši. Bohužel až z Prahy, ale napíšeme si a na závody se na sebe těšíme:-)

Jaké máš plány do budoucna?

Mít nadále své dvě práce, jedna v kanceláři a druhá ve fitku. Stále se vzdělávat v tom, co mě baví. Pilovat techniku ve cvičení, pózingu, zkusit zlepšit určité partie. Zúčastnit se i nějakých mezinárodních soutěží.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje

Myslím, že cílevědomost a disciplína, pevná vůle. Nadhled a dobrá nálada.

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými “Bikinami”?

To bych také ráda věděla a znala přesný recept, ale to bohužel nevím. Snad jen - pokud miluješ cvičení a baví tě to, tak to jde všechno tak nějak samo:-)

Brát věci s nadhledem, makat na sobě, vybrat si správnou kategorii, mít pevnou vůli, učit se, vnímat svoje tělo, zjistit si co nejvíce informací před samotnou přípravou, nehledat zkratky, nevymlouvat se, umět přijmout i kritiku. Být svá:-)

Jani, děkujeme za hezký podzimní rozhovor a těšíme se na Tvé další úspěchy!♥

Šárka Kučerová

Tvá nejoblíbenější fotografie?

Moje nejoblíbenější fotografie je z mých úplně prvních závodů na Mezinárodním mistrovství České republiky, kde jsem ve své kategorii Bikiny Fitness Novice získala zlato a v kategorii Bikini Fitness Open stříbro. Na prvních závodech jsem to nečekala, a o to víc, byl ten pocit nádherný a nepopsatelný.

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Nikdy jsem nepatřila k ženám s obezitou nebo nadváhou, ale na Vyšší odborné škole zdravotnické mě začala zajímat zdravá výživa a samozřejmě cvičení k tomu patřilo. Začala jsem tedy navštěvovat pravidelně fitko, k tomu jsem si nechala sestavit jídelníček a začaly se dostavovat první výsledky a vylézat břišáky :D To mě tak namotivovalo, že jsem u zdravé výživy a cvičení zůstala a dnes je to už 7 let, co se stalo cvičení mou drogou a nedokážu si představit život bez něj.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

V průměru 4-5 dní v týdnu, 1-2 hodiny.

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Miluji cvičit záda a ramena. Vlastně je to i podle nálady a energie, kterou zrovna ten den mám, ale co opravdu nesnáším, tak jsou bulharské dřepy :D

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Okolí mi moc fandí a podporuje, za což jsem jim nesmírně vděčná. Obdivují moji vytrvalost a disciplínu, ale já vždycky říkám, že pokud člověk chce, tak všechno jde dokázat. Největším překvapením pro všechny bylo, kdy jsem letos na jaře na svých prvních závodech (MČR, MSR a WorldCup v Itálii) vyhrála ve svých kategorií zlato a stala se tak trojnásobnou mistryní. Držet nad hlavou vlajku české republiky za doprovodu naší hymny, je sen každého atleta a mě se to letos v Itálii na World Cup povedlo! Prožívala jsem na pódiu ten nejkrásnější sportovní zážitek v mém životě.

Jak často hřešíš a čím?

V období přípravy, které začínalo 10 měsíců před závody, jsem měla od trenéra povolené jedno free jídlo týdně. 3 měsíce před závody jsem nehřešila vůbec a teď v off season zastávám pravidlo 80/20, tedy 80% zdravá racionální strava a 20% praseníčko. Miluji smažák, pizzu, Nutellu a všechny druhy gumových kokin

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

V posledních 12 týdnech před závody mi tato myšlenka probleskla hlavou několikrát :D Ale já jsem člověk, který z boje nikdy neutíká, ať je to v životě v jakémkoliv směru. Zklamala bych tím nejen okolí, ale hlavně sama sebe.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Na ten režim si vždy zvyknu, jsme s trenérem zastánci racionální stravy a žádných velkých drastických diet a šoků pro tělo. Jím až do poslední minuty než jdu na stage :D Ale pravda je, že psychika dělá svoje a čím víc chci , aby bylo vše dokonalé a forma stála opravdu za to, o to víc se dostavuje podráždění a vše mě lehce rozhodí :D Pár dní před soutěží brečím a ani nevím proč :D Ale myslím si, že tyhle stavy jsou v předsoutěžní superkompenzaci běžné snad u každé závodnice a když máte motivaci a chcete, tak se to dá zvládnout

Co děláš ve volném čase?

„Volný čas? Co to je ?“ :D Jelikož jsem člověk, který neumí vypnout a pořád musí mít nějaký cíl a stále něco dělat, tak toho mám opravdu moc. Pracuji jako zdravotní sestra na Medicomu, dále poskytuji výživové poradenství a sestavuji jídelníčky, pracuji na dalších svých projektech, mám své vlastní produkty značky FefyNutrition (Vitamín C a vitamín D, provádím školení, chodím cvičit, vařím, pečuji o domácnost a tedy v těch volných chvílích trávím čas se svoji polovičkou a s rodinou.

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Fitness mi nic nevzalo, pouze dalo! Poznala jsem spousta nových super lidí a dalo (a dává) mi to neskutečně moc síly a zkušeností do života.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Kromě cvičení, zdravého jídla a spánku, chodím na lymfo masáže a občas si zamedituji. O mou pleť a vlasy se stará paní doktorka z kliniky, na které pracuji.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Co se týče vzhledu, jsem hodně sebekritická a vždy vidím na mém zevnějšku nějaké ty nedostatky:-) Jinak se mi na sobě líbí moje disciplína a vytrvalost. Málo co mě odradí a nikdy se nevzdávám.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Uvažovala jsem o kategorii sport model….ale….zatím zůstanu u své kategorii BikinFitness, kterou miluji

Kdo je Tvým vzorem?

Vzorem jsou pro mě všechny úspěšné závodnice, které mají nádherná těla a půvabný pózing. Ty mě nejvíc motivují a jejich fotky a videa mě vždy nejvíc nakopnou.

Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?

Nejen na závodech, ale i ve fitku jsem poznala spousta super koček, se kterými jsem do dneška v kontaktu, a navzájem se podporujeme.

Jaké máš plány do budoucna?

Plány do budoucna jsou jasné a to pokračovat v soutěžích pro federaci ICN, a jelikož jsem získala PRO kartu, uvažuji o účastni na závodech jako profík. Další plány jsou dokončení státních zkoušek, rozšiřovat své produkty a služby v oblasti výživového poradenství a dokončit projekt, na kterém nyní pracuji.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje

Lidskost, pokora, férovost. Jsem bojovník, který se nikdy nevzdává a vždy si jdu za tím co chci a jdu přes mrtvoly:D Pokud bych měla uvést negativní stránky, tak těžko přijímám kritiku a lehce vybuchnu, když mě něco opravdu hodně naštve:-D

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými “Bikinami”?

Pokud přijde den a vy se rozhodnete závodit a v hlavě si to nastavíte tak, že do toho jdete a že to zvládnete, pak už jste na cestě k úspěchu. Hlavně se nikdy nevzdávejte, bojujte, buďte trpělivý, pokorný a hlavně mějte po boku někoho, kdo vás v tom bude podporovat, protože mýt kolem sebe lidi co Vám věří a fandí, je v celé přípravě to nejdůležitější!:-)

Šári, děkujeme za poutavý rozhovor a těšíme se na Tvé další úspěchy!♥

Natalia Lukacka

Tvá nejoblíbenější fotografie?

Moja najobľúbenejšia fotografia je z ACE, kedže môj sen bol sa tam dostať a zúčastniť sa tejto prestížnej súťaže.

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Od malička som sa venovala tancu,čiže k pohybu mám blízko od mala,k cvičeniu som sa dostala v 17 rokoch kedy som sledovala začiatky Bikini Fitness, konkrétne Nikolu Weiterovú. Veľmi sa mi páčila jej postava a povedala som si,že raz sa postavím na súťažné pódiá a tak sa aj stalo. :-) cvičenie sa stalo mojou súčasťou života a mojou drogou.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

v posilňovni som cca 5-6x do týždňa 2h podľa toho či som v príprave alebo mám offseason.

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

V podstate mi nevadí žiaden cvik,nemám žiadny, ktorý vyslovene nemám rada pretože to beriem tak,že pokiaľ je to potrebné tak odcvičím všetko čo mám. Ale medzi moje najobľúbenejšie cviky patria hipthrust a abdukcia a tlaky na ramená.

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Okolie ma vníma úplne normálne, od mojich blízkych a priateľov mám veľkú podporu čo ma samozrejme posúva vpred a niekedy je milé keď ma neznámy človek osloví, že ma pozná a drží mi palce :-)

Jak často hřešíš a čím?

Kedže jem viac než dosť a nemám žiadny extrémny deficit tak nemám potrebu hrešiť často,milujem horkú čokoládu a arašidové maslo,ktoré jem každý deň. Ja nemám vyslovene žiadny cheat day alebo cheat meal,nemám ani potrebu pri mojich momentálnych kcal.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Určite som mala myšlienky, že by som so súťažením prestala,myslím,že také obdobie má veľa ľudí, keď človek nemá najlepšie životné obdobie,ale pre mňa je súťaženie radosť, celá tá príprava ma baví a potom na konci som sama na seba hrdá, že som všetko zvládla pretože keď sa chce,všetko sa dá. Takže zatiaľ ešte neplánujem ukončiť súťaženie, ešte chcem absolvovať čo najviac súťaží a zlepšovať sa a naberať skúsenosti.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Moja predsúťažná superkompenzácia je úplne super, nič hrozné,našťastie moje telo zatiaľ krásne reaguje. Mám stále dostatok jedla,nemám dvojfazové tréningy,s mojou trénerkou nejdeme žiadne extrémy,kedže to vôbec netreba.

Co děláš ve volném čase?

Vo voľnom čase sa predovšetkým venujem rodine,mám 5 ročného syna,psa,takže sa nikdy nenudím. Rada chodím do prírody na prechádzky,je to pre mňa relax a momentálne som sa začala učiť cudzí jazyk.

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Fitness ma naučilo disciplíne,spoznala som úžasných ľudí, je to môj celkový životný štýl,nemyslím,že by mi niečo vzalo,skôr len dalo :-)

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

O svoju krásu sa nestarám nijak špeciálne,chodím pravidelne na kozmetiku, používam kvalitné kozmetické výrobky, veľa,veľa pijem a snažím sa dodržiavať dostatok spánku.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

 Ja som na seba veľmi sebakritická,takže nikdy nie som so sebou spokojná ,ale čo mám na sebe rada asi najviac sú moje vlasy a celkom sa mi začína páčiť môj chrbát. Inak stále mám čo zlepšovať takže pokiaľ chce človek uspieť ,nesmie byť so sebou úplne spokojný a treba makať a makať:-)

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Áno,uvažovala som ešte minulý rok o kategórii wellness. Vždy sa mi páčili veľké silné nohy a zadky,lenže pri mojej výške zo mňa wellnesska nikdy nebude. Takže ostávam pri bikini :-)

Kdo je Tvým vzorem?

Jediný môj vzor bol,je a vždy bude Arnold Schwarzenegger. Asi je to zvláštne kedže som žena, ale on je pre mňa legenda a vždy,každý jeden tréning keď nevládzem, pomyslím naňho. Môj sen bol sa zúčastniť Arnold Classic Europe a tento sen som si splnila,len stále som nestretla Arnolda, takže tam musím opäť ísť a verím, že ho už stretnem. :-)

Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?

Áno,vďaka tomuto športu som spoznala úžasnú ženu, moju druhú sestru Natáliu Remiašovú :-)

Jaké máš plány do budoucna?

Moje plány do budúcna sú zatiaľ otvorené,uvidíme ako sa vyvinie momentálna situácia vo svete, chcela by som sa zúčastniť čo najviac súťaží a presťahovať sa do zahraničia.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje

Určite ma charakterizuje výbušnosť,pevná vôla a nikdy,nikdy sa nevzdám niečoho čo chcem dosiahnuť.

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými “Bikinami”?

Dievčatám,ktoré sa chcú stať úspešnými bikinami by som poradila len jedno : nič nie je nemožné, choďte si za svojimi snami, všetko sa dá keď sa chce, len treba makať a neprestávať! Lebo ten pocit keď dosiahnete to po čom ste túžili toľké mesiace,roky je na nezaplatenie.  

Naty, ať se Ti daří i nadále a věř, Arnold bude!♥

Petra Zvoníčková

Tvá nejoblíbenější fotografie?

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Ke cvičení mne přivedla moje maminka, se kterou jsem chodila na různé skupinové lekce. Později jsem začala chodit i sama a jednou jsem narazila na lekci, kde se cvičilo i s činkami-zjistila jsem, že mne to baví, a rozhodla se vyzkoušet si cvičení v posilovně. Při jedné z prvních návštěv jsem zde potkala Magdu Sívkovou - mistryni světa Nabba, v závodní formě. Později jsem si zjistila více informací o kategorii bikini fitness a od první chvíle bylo mým snem si také stoupnout na prkna.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

Hodně záleží na tom, v jaké jsem fázi přípravy, nicméně snažím se silový trénink odcvičit za cca 60 minut. Kardio dělám celoročně, nevyřazuji ho ani v improvement season, ale samozřejmě je ho mnohem méně, než v přípravě na závody. Většinou silově trénuji systémem 3+1, tedy tři silové tréninky za sebou a pak následuje den volna. Mám tak dostatečnou regeneraci. Jelikož jsem ektomorf, je pro mě vyšší počet tréninků bez pauzy spíše kontraproduktivní, nejen že nevybuduji více svalů, ale spíše je pak pálím.

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Ze všeho nejraději cvičím ramena, na trénink se vždy těším a pokaždé mě baví. Celkově tréninky na vršek těla jsou mými oblíbenými. Ale nemůžu říct, že bych nerada cvičila spodek-nicméně nohy jsou jistě má slabina, kterou se snažím zlepšovat, proto jsou mé leg days docela náročné.

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Myslím (a doufám:-), že už si po třech letech závodění okolí dostatečně zvyklo. Dokonce mi babička k mikuláši místo sladkostí dává oříšky a vysoko procentní čokoládu. V posledním roce mi svou podporu vyjádřila spousta lidí, dle jejich slov jsem je nějakým způsobem inspirovala a pomohla jim, nebo se stala jejich motivací, za což jsem velmi vděčná, jsou to krásná slova. Asi každá závodnice se někdy setkala s negativními ohlasy ze svého okolí, ale není to nic, co by nás zastavilo!

Jak často hřešíš a čím?

Po závodech si vždy dám něco dobrého. Jelikož jsem alergická na lepek a laktózu, nemůžu jen tak vletět do první restaurace a musím si vše předem rozmyslet a zkontrolovat. Mezi mé nejoblíbenější dobroty jistě patří FRGÁL! (jsem z Moravy:-), dále masem plněné tortelliny, ty nikdy nesmí chybět, a spousta ovoce. Mimo sezónu příliš nehřeším. Když je nějaká příležitost nebo mám na něco chuť, tak si to dám, ale snažím se tělu dávat co nejkvalitnější stravu i mimo sezónu. Snažím se dělat minimální rozdíly mimo sezónu a v přípravě a vždy po závodech dodržuji reverzní dietu a tak navyšuji příjem, chci se tak dopracovat k co nejlepšímu výchozímu bodu pro další přípravu a celkově si jako závodnice udržet životnost, ne odzávodit pár sezón a muset skončit.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Byla. Myslela jsem si, že nejsem dost dobrá, a že nemá smysl dále závodit. Že nemám vhodnou stavbu těla a předpoklady pro tento sport. I když jsem dávala přípravě maximum, forma nebyla taková, jakou bych si přála. S každou genetikou se dá ale pracovat, jen musí člověk vědět, jak na to. Tvrdá práce může porazit přirozený talent. Člověk ale musí pracovat chytře, ne jen bezhlavě dřít a hnát se špatným směrem. V současné době je mým trenérem Vjačeslav Vinogradov, a za naši spolupráci jsem velmi vděčná. Přinesla mi nejen medaile, ale především mne velmi posunula jako člověka po všech stránkách.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Superkompenzace je velmi individuální záležitost, a svou konkrétní bych si ráda nechala pro sebe. Pokaždé ale zkouším trošku jiný postup, abych postupně přišla na to, co je pro mne to „pravé ořechové”. Obecně ale zastávám názor, že čím méně extrémů, tím lépe. Nemusíme držet v superkompenzaci nuly, rozpíjet na deset litrů vody nebo tři dny v kuse nepít a jíst kvanta suchých vloček nebo rýžových chlebíků.. spousta dívek má pak svou nejlepší formu třeba týden před závody a na pódiu vypadá hůř, protože byla superkompenzace špatně nastavena.

Co děláš ve volném čase?

 Jsem majitelkou 3 zakrslých králíčků, takže spoustu času trávím s nimi a péčí o ně. Dále se věnuji hudbě-hře na housle a klavír. Jako malá jsem hrála na desítkách hudebních soutěží a vystoupení, díky čemuž mi nedělá problém vystupování před lidmi a před soutěžemi nemám téměř žádnou trému. Volný čas trávím i se svým přítelem Martinem, který se také věnuje soutěžní kulturistice.

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Fitness mi dalo spoustu disciplíny, odhodlání, vytrvalosti, ale především houževnatosti. Je to krásný sport, ale být konkurence schopná určitou dobu trvá, musíte se dopracovat ke správné formě a celkové prezentaci, zdokonalovat se v mnoha směrech a snažit se být nejlepší možnou verzí sama sebe. Fitness jsem věnovala spoustu času, snahy, energie, peněz a nejspíše i pár přátel, ale ničeho nelituji. Pokud bych nechtěla, nedělala bych to, a hrála třeba šachy.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

 Pracuji jako lash stylistka, prodlužuji slečnám řasy, a prodlužuji i ty své. Dále ráda nosím akrylové nehty, myslím, že by ženy neměly opomínat péči o své ruce. Také chodím na pedikůru a občas do solária. V rámci Sportcentra Malenovice, kde trénuji, je i welness, které navštěvuji pro lepší regeneraci a odpočinek. Mám i velmi ráda líčení a ráda se výrazněji nalíčím i v běžném životě, cítím se tak lépe.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Nejraději mám na sobě svou schopnost se nevzdat a dotáhnout věci do konce. Rozhodnutí závodit v bikini fitness trvalo vteřinu-ale posunout se na úroveň, kde jsem teď, mi trvalo několik let soustavné práce. Zvláště v aktuální době, s velmi špatnými podmínkami pro přípravu, jsem se zvládla nachystat na závody a přípravu nevzdala-a splnila si svůj největší sportovní sen, byla ve finále mistrovství světa, po sedmém místě v předchozím roce to pro mne bylo jako vítězství. Sice jsem musela doma pumpovat záda s expandérem zaháknutým o dveře a kardio běhat promrzlá v dešti, ale nevzdala jsem to a stála tam!

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

O bodyfitness ani welness fitness uvažovat nemohu. Je pro mě docela náročné budovat svalovou hmotu a asi bych ani tolik svalů nechtěla. Líbí se mi právě ženskost a elegance bikini fitness závodnic. Ale ráda bych si zkusila závody v artistic fitness. V této kategorii se závodí ve dvou kolech, jedno z nich je porovnávání postavy, ale druhým je umělecká sestava, ve které kombinujete prvky gymnastiky a tance, a jde o vaše umělecké vyjádření na vámi zvolené téma. Jako dítě jsem dělala gymnastiku, proto mám jakýsi základ, a snažím se zejména na technice prvků postupně pracovat. Až se dostatečně zlepším, ráda se na prkna postavím i v této kategorii.

Kdo je Tvým vzorem?

Ráda se inspiruji mnohými jinými závodnicemi a jejich úspěchy, amatérskými i profesionálními. Velmi se mi líbí formy Lenky Myslivcové a Jany Jeřábkové, závodnic z našeho Target Teamu. A i když už nyní aktivně nesoutěží, dlouho jsem fandila Timei Trajtelové a obdivovala její formu a zejména pódiovou prezentaci. Vždy na pódiu doslova zářila.

Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?

Spoustu! S ostatními závodnicemi si skvěle rozumím a jsme kamarádky. Často (a ráda) se s ostatními vídám i mimo soutěže. Žádná rivalita mezi námi není, právě naopak. Pomáháme si v zákulisí na soutěžích i mimo sezónu. Kdo jiný vám může lépe rozumět než slečna, která se věnuje tomu samému a žije stejným životním stylem.

Jaké máš plány do budoucna?

Ráda bych se tomuto sportu nadále věnovala a zlepšovala se. Chtěla bych to dělat tak, aby mě to nadále bavilo a naplňovalo a dávalo mi smysl se tomu věnovat. Mé cíle a sny jsou velké ale věřím, že se mi jednou podaří si je splnit.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje

Jsem narozená ve znamení lvice a upřímně mohu říci, že jakákoliv charakteristika tohoto znamení na mne naprosto sedí:-)

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými “Bikinami”?

Že to chce čas. Žádná profesionálka se nestala profesionálkou na své první soutěži. Nejspíše nevyhrajete svou první soutěž. Ani druhou. Možná ani třetí, a možná nevyhrajete nikdy. Ale můžete být vítězkou sama pro sebe. Můžete být svým nejlepším já a ukázat se v nejlepším světle, můžete zvládnout cokoliv, co si budete přát. Nikdy se neporovnávejte a nehledejte chyby u ostatních, začněte vždy u sebe. Na závodní pódium vstupujte s pocitem, že jste pro to udělala možné maximum. Čím více věnujete, tím více se vám vrátí. Neopomínejte své zdraví a nedělejte nic, co by vám mohlo ublížit. Najděte si správného trenéra, kterému můžete věřit a který vám bude opravdu pomáhat a bude jednat ve vašem zájmu, ne ve svém. A především-užívejte si celý proces přípravy a buďte na sebe hrdá, když si stoupnete na pódium v těch krásných, kamínkových plavkách. Jen vy totiž víte, co všechno jste tomu musela dát, a máte být na co pyšná. 

Petři, děkuji Ti za moc milý a zajímavý rozhovor! 

Alexandra Sobotič 

Tvá nejoblíbenější fotografie?

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

K cvičeniu ma priviedla samotná kategória bikinifitness a konkrétne pretekárka Nikola Weiterová, ktorá bola vtedy svetovou špičkou. Veľmi sa mi páčila jej postava a to ma motivovalo pracovať na tej svojej.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

Je to väčšinou 1,5 až 2 hod. za deň a 6-krát týždenne.

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Nerada cvičím brucho a biceps a milujem cvičiť ramená a zadok.

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Čo sa týka môjho blízkeho okolia mám v tomto športe 100% podporu. Názory širšieho okolia veľmi neriešim.

Jak často hřešíš a čím?

V offseason hreším tak často, ako mám chuť. Naučila som sa, že ak v tej hlave nie je "toto nesmieš", tak je tých chutí o dosť menej. V sezóne zaraďujem skôr refeed ako cheat, no a hreším najviac sladkým.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Absolútne nikdy. Samozrejme, že sú aj ťažšie dni, no nikdy ma to neprinútilo pomyslieť na koniec mojej športovej "kariéry".

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Veľmi záleží akú mám formu a na akú súťaž sa chystám.

Co děláš ve volném čase?

Občas si myslím, že ten voľný čas ani nemám:-)) ale pokiaľ tam je, rada ho trávim rodinou či kamarátmi.

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Dalo mi cieľ a víziu, učí ma trpezlivosti a sebadisciplíne. Nevzalo mi nič, keďže celú túto "fitness cestu", podstupujem dobrovoľne.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Milujem skincare ako takú, no a potom sú tu tie klasické predsúťažné procedúry ako manikúra, pedikúra, predĺženie vlasov či mihalníc.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Že si viem určiť priority a držať sa ich, no a taktiež mám rada svoju úprimnosť. Ak si myslela na fyzickom vzhľade, tak potom je to pravdepodobne moje pozadie, na ktorom je i tak ešte veľa práce.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Neuvažovala a to z dôvodu, že nie som práve genetický talent na rast svalovej hmoty a budem rada, ak sa mi podarí v priebehu pár rokov dorásť na poriadnu "bikinu".

Kdo je Tvým vzorem?

V živote sú to moji rodiča, v bikinifitness vyslovene vzor nemám i keď je tu zopár pretekárok, ktoré ma inšpirujú.

Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?

Mám a preto je v zákulisí na slovenských súťažiach vždy kopa srandy.

Jaké máš plány do budoucna?

Veľké:-)) ale nerada o svojich plánoch a snoch do budúcna rozprávam verejne

Prozraď nám, co Tě charakterizuje

Cieľavedomosť.

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými “Bikinami”?

Aby si v prvom rade našli skutočného odborníka v tomto športe, ktorý k nim bude nestranný a úprimný a zhodnotí ich predispozície. Ak bude všetko ok, tak len makať, makať a makať

Alexandra, děkuji za Tvůj rozhovor a držíme palce v plnění snů:-)

Martina Vorčáková

Tvá nejoblíbenější fotografie, Terez?

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

K cvičeniu ma priviedlo to , že som chcela mať krasnu vyformovanu postavu, vtom obdobi som bola chudá, ale srandou je, že v škole som telesnu nemala rada vôbec :D

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

Cvičím 4-5x do týždna cca hodinku

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Cvik, ktoré nemam rada myslím že niesu, ak ma nejaký cvik nebavi necvíčim ho :D Milujem ked mám nohy a zadok

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Myslím si že uplne pohode, aj ked vela ludí tu na dedine moc neviedia čo to je :D

Jak často hřešíš a čím?

Ja milujem nanuky a zmrzliny, to je vec ktorú by som jedlááá každy deň na kila:D

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Určite áno. Nieje to často, ale sú dni, ked si myslím že makam a nič nevidno, nikde som sa neposunula…

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Idem na maximum, tréning, odpočinok,strava

Co děláš ve volném čase?

Volný čas využívam na turistiku, wellness a samozrejme hociaký druh športu

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Dalo mi určite vela skusenosti čo sa týka fitness, a určite som našla v sebe silné stranky.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Doprajem si veľaaaaa odpočinku a odychu :D

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Najviac sú premna moje silne stranky, jednou z nich je vytrvalosť

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Moc nie

Kdo je Tvým vzorem?

Nemám asi jedno meno, ktoré je môj vzor. Ja sa vela inšpirujem zahraničnými ženami

Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?

Jasne

Jaké máš plány do budoucna?

Do buducna chcem určite pomáhať čo najväčiemu mnostvu ludí, ktorí chcu zmeniť svoj životný štyl k lepšiemu,schudnuť, formovať,zmeniť životospravu…

Prozraď nám, co Tě charakterizuje

Čo si dám do hlavy, za tým si idem!

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými “Bikinami”?

Určite aby sa nebali skúšať nové výzvy, robiť to s nadčením a pre seba! A nikdy nič neočakávať, ale isť za tým čo chce ona nie druhý od nej!

Marti, děkuji za Tvůj rozhovor a budeme se těšit na závodech na shledanou:-)

Tereza Petříčková

Tvá nejoblíbenější fotografie, Terez?

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

K cvičeniu ma priviedla tanečná a teda chuť robiť niečo iné, nakoľko som sa ale veľmi hanbila, začala som cvičiť doma s vlastnou váhou. Netrvalo to však dlho a išla som prvý krát do fitka. O správnom cvičení a tréningu som však nevedela absolútne nič... cvičila som všetko zle a vo fitku som trávila veľa času. Až spätne si uvedomujem, že som mala veľké šťastie a nestalo sa mi žiadne zranenie. K poriadnemu cvičeniu som sa dostala až na strednej škole, kde som vo fitku spoznala aj svojho priateľa, ktorý sa venuje kulturistike a naučil ma všetko od základov.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

Vo fitku som každý deň niekoľko hodín nakoľko pracujem ako osobná trénerka. Čo sa týka môjho tréningu trvá maximálne 1 hodinu a aktuálne cvičím 3+1, nehrotím to, počúvam svoje telo, ak potrebujem pauzu po 2 dňoch dám si ju, ak cítim, že vládzem ,cvičím aj 4 dni po sebe, všetko záleží od toho či idem nasúťaž  alebo som mimo sezóny.

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Rada cvičím základné cviky, drepy, mŕtve ťahy. Nemám neobľúbenú partiu, cvičím rada všetko. Ale ak mám vybrať jeden cvik, naozaj neobľubujem hacken drep.

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Keďže sa dosť pohybujem vo fitness komunite ľudia ma berú úplne normálne, pretože ma už ako fitnessku spoznali. Ale určite sa nájdu okolo mňa ľudia, ktorí tomu nerozumejú a odsudzujú to.

Jak často hřešíš a čím?

Zase záleží či som mimo sezóny alebo idem na súťaž. Spomínam si na poslednú sezónu kedy som išla asi 5 súťaží každý víkend po sebe a  mohla som si dovoliť skoro každý deň malý prehrešok, telo si to vyžiadalo. Avšak každá príprava je iná, niekedy si človek môže dovoliť viac jedla niekedy menej. Mimo sezóny to extra neriešim, mám svoj režim ale ak chcem tak si jednoducho dám.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Keďže som nezačala cvičiť kvôli súťaženiu, beriem to len ako spestrenie toho celého. Aktuálne ma to stále baví a neuvažujem o tom, že by som so súťažením skončila.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Každá je iná, záleží od formy a od mnoho ďalších faktorov. Každý má svoje know how. Prezradím Vám, že nerobím žiadne extrémy a som ten typ, ktorý si môže dovoliť viac jedla aj tesne pred súťažou v podobe sladkostí, či nejakého fast foodu.

Co děláš ve volném čase?

Rada trávim čas s rodinou, nakoľko tento šport často od vás rodinu a priateľov odstrihne.

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Ako som spomínala, menej času s rodinou a priateľmi, to vnímam ako negatívne. Avšak to čo mi to dalo sa s tým nedá zrovnať. Človek vybuduje disciplínu, pokoru, trpezlivosť, sebavedomie, spozná nových ľudí a všetko čo nadobudne počas svojej „fitness kariéry“ môže skvelo aplikovať do svojho života.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Som umelecká duša, preto som sa aj veľmi rada líčim, makeup je mojou súčasťou každý deň, beriem to ako jeden zo spôsobov na vyjadrenie seba samého. Asi ako každá žena rada idem ku kaderníčke, upravím si nechty atď. Avšak  starám sa aj o trošku inú stránku ako tú fyzickú a to je duchovná stránka človeka. Snažím sa čítať duchovnú literatúru a budovať si tak aj svoje vnútro.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

To, že som veľmi cieľavedomá.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Áno, priznám sa, že nejeden krát ma to napadlo a nie len mňa, počúvala som to od rôznych ludí, či už na súťaži alebo priamo od rozhodcov, ktorí tvrdili, že na bikiniftiness som už moc osvalená a vysekaná. Napriek tomu, pre mňa je kategória bodyfitness stále len na pozeranie a obdivovanie, nevidím sa tam.

Kdo je Tvým vzorem?

Nemám vzor, vždy sa snažím byť lepšou verziou samej seba. Mám však pár ľudí, ktorí ma inšpirujú. 

Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?

Áno, vždy sa nájde pár  správnych ľudí.

Jaké máš plány do budoucna?

Odkedy sledujem súťaženie v bikinifitness vždy sa mi páčili americké bikiny, Olympia... pre mňa to bol vždy iný level a to čo sa mi vždy páčilo. Preto som sa rozhodla, že ďalej by som sa chcela posunúť skôr cestou do NPC. Čaká ma teda ešte veľa práce ale cieľ mám jasný. Využijem teda aktuálnu situáciu s koronavírusom vo svoj prospech, budem pracovať na nedostatkoch a budúci rok sa rada znovu objavím na stagei.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje

Charakterizuje ma moja tvrdohlavá povaha, v niektorých veciach je to super no niekedy to vie potrápiť mňa aj moje okolie...

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými “Bikinami”?

Hľadajte tú správnu cestu. Nesnažte sa niekoho kopírovať, nesnažte sa byť ako nejaká fitnesska ktorá už cvičí niekoľko rokov, začnite od základov a pomaly. Nie nadarmo sa hovorí, že pomaly ďalej zájdeš.

Terezko, děkuji za příjemný a zajímavý rozhovor a přeji ti mnoho zdraví a splněné nejen ty sportovní cíle. Budu se těšit na shledanou:-)

 Beáta Graňáková

Nejoblíbenější fotografie:

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

K cvičeniu ma priviedol môj priateľ, dovtedy to boli len nejaké pokusy doma, podľa rôznych videí na youtube.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

Ak mám pred súťažou cvičím 6krát do týždňa, po súťaži 3-4 krát. Môj tréning trvá 1- 1,5 hodiny. Inak som vo fitku každý jeden deň v týždni kedže pôsobím ako osobná trénerka.

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Ak máš na mysli to či sa ľudom páči moja postava, to neviem. Rešpektujem názory ľudí a chápem, že niekomu sa páčiť nemusím a niekomu áno

Jak často hřešíš a čím?

Mám vyváženú stravu. Nerobím žiadne extrémy, a snažím sa udržiavať počas celého roka. Ale ked to na mňa príde tak najradšej si dám vyprážaný syr s hranolkami:-D

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Mala som obdobie prestať súťažiť ale nikdy nie prestať cvičiť. Aj keď som začala cvičiť kvoli súťaženiu, fitness sa stal súčasťou mojho života a ovplyvnil tým smer akým som sa vydala.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Každý záver/ týždeň pred súťažou robím inak. Závisí to od formy v ktorej sa aktuálne nachádzam. Ale zvyčajne vodu odstavím len v deň súťaže.

Co děláš ve volném čase?

Doteraz som moc volného času nemala, ale kedže v tomto období vírusu ho bylo viac tak ked je vonku pekné počasie idem na prechádzku, a ked nie tak čítam knihy, pozerám filmy ktoré som už dlho chcela vidieť.

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Neviem či vzalo, fitness mi veľa dalo. Naučila som sa veľa o svojom tele, ako ho viac ho počúvať, naučila som sa velkej zodpovednosti a disciplíne. A počas súťaží spoznala kopec skvelých ľudí, ktorí milujú tento šport rovnako ako ja.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Okrem samotného silového tréningu veľa strečujem a chodím na masáže. Mám velmi suchú pleť, ktorú musím neustále hydratovať, používam hydratačné séra a krémy. Ak navštevujem solárium tak si nikdy neopaľujem tvár. A raz za 2-3 mesiace navštívim kaderníka a taktiež kozmetický salón.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Čo sa týka postavy tak sú to lýtka, ktoré mám dané geneticky, aj ked stále je veľa toho čo zlepšovať.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Zatiaľ som nad zmenou kategórie neuvažovala, od začiatku som chcela súťažiť v kategórii bikinifitness.

Kdo je Tvým vzorem?

Mojim vzorom nie je žiadna konkrétna fitnesska ale je to každá žena, ktorá je samostatná a má v živote nejaký cieľ.

Jaké máš plány do budoucna?

Moje plány do budúcna sú zúčasniť sa prvej súťaže hneď ako to bude možné, aj ked ešte neviem či tento rok bude možné vobec súťažiť, vzhľadom na situáciu.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje

Naozaj neznášam zimu-chlad. Bývam na severe Slovenska a tu je zima stále. Počas celého roka nosím huňaté ponožky:-D a nekonečne milujem mačky, na ktoré mám alergiu. Taktiež nezjem nič kde sú jadierka. Nemám rada paradajky ale paradajkovú polievku zbožňujem. Nemám rada kávu a žiadne kávové veci.

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými “Bikinami”?

V prvom rade si musia uvedomiť, že je to obrovský výstup z komfortnej zóny, že nie vždy to ide podľa plánov, že treba neustále dbať na stravu a tréningy mať odtrénované na 110% a vybrať si správneho trénera, ktorý ti bude naslúchať, hľadať tú správnu cestu pre teba a pristupovať k tebe individuálne.

Beátka, děkuji za milé setkání s tebou a přeji ti, ať se ti splní tvé další nejen sportovní cíle!

Bianka Vaníková

Nejoblíbenější fotografie:

Táto, z mojej prvej súťaže sa mi najviac páči, keď som si ešte ani riadne neuvedomila, že som vyhrala:D 

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Keď som bola dieťa, môj ocino chodieval často cvičiť do fitka, tak mi napadlo, že to skúsim aj ja. Od vtedy ma to drží.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

Obvykle do 2 hodín denne, 5-6krát za týždeň.

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Neviem o žiadnom cviku, ktorý by som nerada cvičila, no pokiaľ sa mám pre niečo rozhodnúť, tak to je kardio :D, to veľmi v obľube nemám. Rozhodne milujem silové cvičenie, na ktoré nedám dopustiť. No na jar, v lete a na jeseň mám rada aj kardio v podobe bicyklovania.

Jak často hřešíš a čím?

Keď sa pripravujem na súťaž, tak nezhreším, no keď som mimo súťažnej sezóny, tak zvyknem raz za týždeň, dva niečím sladkým. 

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Nie, nie, nie a rozhodne nie, zatiaľ sa vo mne ani raz nenašiel pocit, že by som sa na to všetko mala vykašľať a to ma teší :)

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Nuž, môj posledný týždeň pred súťažou viacerí nezainteresovaní ľudia nazvali častokrát ,,sebatýranie", ale pre mňa je to taká čerešnička na torte, ktorú chcem prekonať a vlastne sa na ten posledný týždeň teším celú prípravu, pretože sa doťahujú už iba detaily a odratúvam posledné dni do ,,stage-u".

Co děláš ve volném čase?

Vo voľnom čase sa väčšinou učím, čítam si knihy, chodievam do prírody na prechádzky alebo na už spomínané bicykle. Rada trávim aj čas s priateľmi niekde len tak von v meste.

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Fitness mi dalo mnoho vecí, krásne zážitky, na ktoré budem asi až do smrti spomínať, nových priateľov. Naučila som sa sebadisciplíne, a že keď niečo chcem, tak si idem tvrdohlavo zatým. Je to jednoducho taká ,,skúška" v živote podľa mňa. A či mi fitness niečo vzalo? Mám pocit, že nič, okrem kúsku času, ktorý som musela pochopiteľne venovať fitness, ale inak nič, vidím v tom len pozitíva, ktoré som získala. 

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Povedala by som, že nič také výnimočné okrem kozmetiky a manikúry.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Sama by som nevedela odpovedať na otázku, čo sa mi na sebe najviac páči, ale čo mi viacero ľudí chváli, sú vlasy, a tak som si zvykla ich považovať za svoju prednosť :) 

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Zatiaľ som nad zmenou kategórie neuvažovala, od začiatku som chcela súťažiť v kategórii bikinifitness.

Kdo je Tvým vzorem?

Pfu, môj vzor, no to je ťažko odpovedať, keďže ja obdivujem každého, kto cvičí, stará sa o voje telo a preferuje zdravý životný štýl, ale v podstate od detstva bol/je ním hlavne môj tréner Peter Bella. 

Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?

Áno, medzi fitnesskami som spoznala viacero super báb, ktoré mi boli sympatické.

Jaké máš plány do budoucna?

Môje plány do budúcna sú každopádne ísť na výšku a pokračovať ďalej aj vo fitness. Typ vysokej školy sa mi stále ešte nevykreslil v mojich predstavách, baví ma mnoho vecí, takže toto rozhodnutie nechávam na poslednú chvíľu.

Prozraď nám, co Tě charakterizuje

Cieľavedomosť, nesmierna tvrdohlavosť, optimizmus ale niekedy aj lenivosť :D

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými “Bikinami”?

Určite, aby to robili s chuťou, nie z donútenia, nech majú radosť z cvičenia, z udržiavania sa vo forme a každopádne nech si idú priamo za tým, po čom túžia. Jednoducho, nech sú samé sebou a majú sa radi (no nech to zase nepreháňajú).

Bianka, děkuji za milé setkání s tebou a přeji ti, ať se ti splní tvé další nejen sportovní cíle!

K r i s t ý n a  Š v r č k o v á

Nejoblíbenější fotografie:

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Téměř od malička jsem soutěžně tancovala, takže jsem k pohybu byla vedená už od malinka. A s příchodem na střední školu jsem hledala něco, co bych mohla ještě dělat ve volném čase, jelikož tréninky s tancováním jsem měla pouze 2x týdně. Tak jsem s kamarádem navštívila místní posilovnu, a zamilovala jsem si to hned od její první návštěvy, jelikož to oproti tancování ve skupině něco, co jsem dělala jen pro sebe, a strašně jsem se v tom našla.

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

To asi záleží na období. Jestli jsem zrovna v přípravě nebo v offu. Ale většinou je to 5-6x týdně. A časově to taky většinou vychází podobě. Jen v přípravě jezdím intenzivnější silové tréninky, které se snažím odjet s krátkými pauzami, a po tréninku ještě zařazuju kardio. A v offu je tomu u mě spíš naopak, že u silovky dávám delší pauzy, vyšší váhy, a naopak kardio dávám kratší, ale zařazuju ho pravidelně v obou obdobích.

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Myslím, že v okolí každé závodnice se najdou lidi, kteří ji v tom budou podporovat a fandit jí, v okruhu jejích přátel a rodiny. Stejně tak se objeví i lidi, kteří to budou odsuzovat nebo shazovat, protože se to jim osobně nelíbí. Kam spadá i ta otřepaná fráze, kterou už slyšela určitě každá z nás, že pro někoho „ Už je to moc“. :D

Jak často hřešíš a čím?

Já dřív dávala vždy jednou za pár měsíců cheat day. Kdy jsem hřešila snad vším, co jsem jindy nemohla. Ať už šlo o pizzu, sladké pečivo nebo donuty. Ale poslední rok jsem nad cheat dayi uplně zanevřela, a raději si dám (mimo přípravu) třeba jedno jídlo, na které mám zrovna chuť a k němu zákusek. Než to prasit celý den, aby mi pak bylo akorát špatně, dalších x dní byla oteklá a necítila se úplně nejlíp.

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Že bych si řekla, že definitivně skončím, se mi asi nestalo. Ovšem při přípravě na loňskou jarní sezónu, byly občas momenty, kdy jsem si říkala, jestli to vůbec zvládnu, jelikož jsem po první sezóně neudržela jídlo, a v druhé přípravě jsem musela shazovat opravdu hodně. Ale vždy to po chvíli zase odeznělo, a udělala jsem, co bylo v mých silách, abych to dotáhla do konce.

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Měla jsem každý závod jinou superkomenzaci, abychom zjistili, která mi bude sedět nejlíp.

Co děláš ve volném čase?

Dá se říct, že většinu svého volného času trávím právě ve fitku. Ale když mám tu možnost, tak se stále ráda vracím k tancování.

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Tak dalo mi to strašně moc. Ať už co se týče pořádného poznání svého těla, na co jak reaguje a podobně. Taky rozhodně disciplínu. Asi se úplně nedá říct, že by mi to něco vzalo. Tak akorát čas, který do toho ale vkládám dobrovolně, takže to neberu jako něco co by mi to bralo.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Já jsem ten typ holky, pro kterou je strašná otrava líčení se nebo lakování a úprava nehtů, takže si spíš usnadňuju takové věci a chodím pravidelně na řasy a nehty.

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Tak z té fyzické stránky, určitě můj geneticky nadělený úzký pas, který považuju jako svoji přednost. A jinak vlastnost, že když si určím nějaký cíl, tak si pro něj prostě jdu, dokud ho nedosáhnu, i když to nevyjde napoprvé ani napodruhé, tak se stejně snažím na tom pracovat, zlepšovat se a vybojovat si to za každých okolností, a nevzdát se.

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Určitě ne. Já nemám úplně předpoklady na takto osvalené kategorie. Momentálně mám málo svalů i do bikin. Ale hlavně bikinky se mi líbí právě tím, jemným ženským projevem, a takovou tou celkovou vizáží panenky.

Kdo je Tvým vzorem?

Vyloženě nějaký vzor nemám. Ale ráda sleduji ze zahraničních závodnic Allison Testu a Yanu Kuznetsovou. Které jsou pro mě naprostá špička mezi závodnicemi.

Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?

Samozřejmě. Na tomhle sportu je pro mě krásná ta skutečnost, že na tom pódiu stojíte pouzesami za sebe, ale zároveň vedle vás stojí závodnice, které mají stejnou vášeň pro ten sport. Stejně jako vy, ze sebe daly to nejlepší, co mohly. A ve finále nás přesně tohle spojuje. Poznala jsem díky závodění spoustu skvělých holek, díky kterým jsem si ty závody užila ještě víc.

Nejbližším člověkem, kterého mi závodění dalo, je však Julinka Svitáková, se kterou jsme už při první sezóně stály na pódiu hned vedle sebe, a dá se říct, že i když jsme každá z jinýho kouta republiky, tak jsme téměř každodenně v kontaktu, i mimo sezónu.

Jaké máš plány do budoucna?

K aktuálnímu nejvíc důležitému plánu, patří na jaře úspěšně odstátnicovat. A co se závodění týče, chtěla bych se na další sezónu připravovat sama bez trenéra. Takže můžu prozradit, že 100% se letos objevím na stagi. Zatím nevím kdy, a kde, ale bude to ještě letos, a nemůžu se dočkat!

Prozraď nám, co Tě charakterizuje

Já myslím, že nejvýstižnější bude pojem, který vymyslel během přípravy můj bývalý trenér, a to „Královna progressu“. Mám superschopnost shodit fakt hodně tuku, za relativně krátkou dobu. :D

Ale pevně doufám, že v tomto ohledu už takový „progress“ nebude potřeba, a zaměří se to už pouze na ten svalový progress.

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými “Bikinami”?

Tak v první řadě si myslím, že by měly závodit z lásky k tomu sportu, a ne z důvodu, že je to aktuálně jakýsi trend.

Dělejte to pro sebe, a pro nikoho jiného. Nesrovnávejte se s ostatními, ale soustřeďte se na to, abyste byli lepší verzí sebe sama. Najděte si trenéra/trenérku, který tomu opravdu rozumí, ví, co dělá, a bere ohled na vaše zdraví. Nevzdávejte se, i když to třeba nevyjde hned podle vašich představ.

Nepodceňujte pózování, protože je to důležitá součást. A hlavně to dělejte tak, ať vás to baví a naplňuje, když už do toho vrazíte tolik času, úsilí a peněz.

Kristy, děkuji za rozhovor a přeji ti, ať se ti splní vše co máš v plánu na jedničku Budu se těšit na závodech na shledanou.

S a b i n a  K a d e r k o v á

Kdo nebo co tě ke cvičení přivedlo?

Kdo nebo co Tě ke cvičení přivedlo?

Tak jako většinu holek, mě ke cvičení přivedla především touha po tom vypadat lépe. Začala jsem hodně makat a zjistila jsem, jak dobrý vliv má cvičení nejen na mé tělo, ale i na hlavu. Měla jsem hodně práce a studia a fitko pro mě byl obrovský relax. V posilovně jsem byla poprvé, když mi bylo 14, hrála jsem mnoho let plážový volejbal a k tomu jsem do fitka musela chodit. Ale až od mých 19 let jsem si ve cvičení udělala systém a od té doby jsem nepřestala 

První myšlenka o závodech byla, když jsem viděla Dannu Bailey. Sledovala jsem na youtube její přípravu na Olympii. Byla jsem z toho tak nadšená, a tak moc jsem chtěla začít závodit. Tehdy vůbec nefrčel Instagram a já neměla tušení o kategorii bikini fitness. Sice většina holek začíná s touhou být dokonalá bikina, já chtěla být jako Danna, bylo mi jedno jaká katogire, prostě jsem hrozně moc chtěla začít s kulturistikou :-D

Kolik hodin a dní strávíš v posilovně?

Vzhledem k tomu, že pracuji i jako trenérka, trávím ve fitku spoustu času. Průměrně tak 35 hodin týdně.

Které cviky/cvičení nemáš ráda a které naopak miluješ?

Nemám asi žádný cvik, který vyloženě nemám ráda. Za to mám spoustu cviků, které mám ráda hodně. Nejvíc dřep!  Od začátku, co jsem vstoupila do posilovny trénuji dřepy, tedy mnoho let a vybudovala jsem si na holku myslím slušnou sílu a baví mě se posouvat dál a dál. Další můj oblíbený cvik jsou předkopy, strašně dobře ten cvik cítím.

Jak Tě, jako "fitnessku" vnímá okolí?

Teď už je to v pohodě, ale vzhledem k tomu, že do doby než jsem fitness propadla, setkávala jsem se s úplně jinou skupinou lidí, kteří vůbec nechápali, co mě to popadlo a proč to dělám. Polovina z té nefitness skupiny lidí sice byla plná sportovců, ale ti závodníky a pumpičky moc nemuseli. Teď už je to ale v pohodě a nikdo mě z mých přátel, rodiny, bývalých spolužáku, nebo kolegů nevnímá jako fitnessku, ale jako úplně normální Sabču, i když mě být fitnesskou nějak nenormální nepřijde.

Jak často hřešíš a čím?

Hřeším tak často, jak mi to trenér v přípravě dovolí :-D Dříve jsem si volné dny fakt užívala a těšila se na ně. Dnes mi to je nějak jedno a když můžu, tolik neprasím. Spíš se těším, že doplním energii, než že se totálně přejím a bude mi blbě :-D

Byla někdy doba, že jsi toho chtěla nechat?

Ano! Byla! Moje poslední sezona v bikinách. Strašný! Po 7 měsících v dietě, kdy jsem vypadala jak nemocná, lezly mi kosti všude, byla jsem stažená, jak nejvíc jsem mohla být, a i přes to jsem se na závodech dozvěděla, že jsem moc velká. Byla jsem totálně vyčerpaná, neudržela jsem se na nohou, každou chvíli jsem omdlévala a pořád to bylo málo. Už jsem nechtěla víc hubnout, nelíbilo se mi to. Díky bohu se objevila kategorie Welness fitness, kde mám na mezinárodních závodech opačný problém :-D Což mi vůbec nevadí, alespoň je na čem pořádně makat! 

Jak probíhá Tvá předsoutěžní superkompenzace?

Pokaždé jinak. Klasické odvodnění, jen s cukrováním to zkoušíme vždy jinak. Bohužel jsem ale ten typ, co může cukrovat, až skončí závody :-D

Co děláš ve volném čase?

Ve volném čase jsem hrozně moc ráda se svou rodinou, přáteli, nebo sama  Do nedávna jsem téměř všechen svůj volný čas trávila se svým dobrmánkem, ten ale bohužel v létě odešel, a tak jsem čas strávený s ním někde v lese, vyměnila za sportovní aktivity, například kolo. Pokud nejsem v přípravě, hrozně moc ráda cestuji, něco podnikám. Nejsem úplně ten válecí typ, takže pořád někde lítám 

Je něco, co Ti fitness dalo a naopak vzalo?

Dalo mi to neskutečnou sebejistotu, sílu, spoustu přátel, radosti, nezapomenutelných zážitků a taky supr pevnej zadek.

A co mi fitness vzalo? Jedině jistý čas, který jsem mohla využít jinak. Byly momenty, kdy jsem litovala, že jsem byla na tréninku, když jsem měla být jinde… To už ale nevrátím, koho jsem nestihla vidět už nikdy neuvidím a můžu být jen ponaučená. Jinak mi fitness nevzalo nic. Tedy možná po první přípravě prsa, ale ty jsem následně v ESTHE Clinic získala zpět.

Co ještě, mimo cvičení a životosprávy, děláš pro svou krásu?

Pracuji na ,,kráse‘‘ uvnitř sebe. Dospěla jsem k tomu, že nejkrásnější člověk je ten s dobrým srdcem, duší a s úsměvem na tváři. Snažím se být tedy vyrovnaná, šťastná a vyhýbám se negativním lidem, zprávám, věcem. Pak zářím, směju se a myslím, že mi to mnohem víc sluší, než když mám nějaký problém a mračím se. 

Co se Ti na sobě líbí nejvíce?

Oči :-D

Uvažovala jsi někdy o další kategorii, jako je např. bodyfitness?

Rozhodně ne. Kategorie wellness fitness je mojí konečnou stanicí 

Kdo je Tvým vzorem?

Pro mě je number one můj trenér Tomáš Bureš. V kulturistice je pro mě on největším vzorem. Tím, co dokázal a jaký je člověk. Pokud se ale týká nějakého ženského vzoru v mé závodní kategorii, tak ten nemám. 

Máš mezi fitnesskami svou kamarádku/ky?

No jasně že!  Bohužel jsou závodníci neskutečně falešná skupina lidí (pardon), ale i tak mám mezi nimi svoje kamarádky a kámoše. Než jsem k nim ale došla, musela jsem se párkrát spálit, tedy za ty roky docela dostkrát.

Jaké máš plány do budoucna?

O mých plánech moc mluvit nechci. Mám jich dost a tento rok rozhodne. Každopádně plány mám a některé s fitness nemají nic společného. Nejedná se prosím pěkně o založení rodiny a o dětech, to ještě neplánuji, jen abych předešla nějakým spekulacím… :-D

Prozraď nám, co Tě charakterizuje

Smích, láska ke zvířatům a hroznej řev na dřepech :-D

Co by jsi poradila dívkám, které se chtějí stát také úspěšnými “Bikinami”?

Holky, než se do toho pustíte, zjistěte si i temné stránky závodění, o kterých se tolik na instagramu nepíše a pokud do toho půjdete, najděte si dobrého trenéra, kterému nepůjde o vaše peníze, ale o Vás a o vaše zdraví. Držím palce všem, které jste se rozhodly začít, a přeji hodně sil!

Sabi, děkuji za poutavý zajímavý rozhovor a přeji ti mnoho zdraví, splněné sportovní cíle, ale i ty jiné, jak jsi se zmínila! Budu se těšit na shledanou:-)

domafitusndishehttps://artofmake-up.com/onefit